Dlouho bezgólový zápas nakonec vyústil až v dovednostní přehlídku. Pars ale v prodloužení padl

Michal Krobot, pondělí 31.1.2022
Utkání 43. Chance ligového kola se odehrálo na ledě Ústí nad Labem. Oba celky celý zápas bojovali s produktivitou, protože brankáři začarovali své svatyně a rozhodli se nepouštět nic dovnitř, ani ven. Gólový účet se otevřel až ve třiačtyřicáté minutě a Draci museli náhle dotahovat. Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby ale vyrovnal Tomáš Vildumetz a zápas se musel prodlužovat. V nastaveném čase se hráči prezentovali zajímavými individuálními akcemi, ale poslední slovo si nakonec vzali hosté.
43.kolo pondělí 31.1.2022
HC Slovan Ústí nad Labem - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1p
(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 43. J. Drtina (M. Tůma, Trávníček), 64. E. Mareš (Vrdlovec, Trávníček) – 57. Vildumetz (D. Kindl). Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Hnát, Štěpánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 496. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Hamalčík – J. Drtina, Záruba, Vladimír Brož, Š. Havránek, Trefný, E. Mareš, Kottek – Trávníček, Vrdlovec, Štěpán Bláha – Ondřej Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Bernat – Jouza, Berčík, Severa.
Mokry – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Řezáč, Březák, Dudycha – P. Kratochvíl, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Kohút – A. Furch, Macuh, Spratek – Antoníček, Šilhavý, J. Horký.

Vstup do zápasu vyzněl lépe pro domácí mužstvo. Hráči Slovanu nastoupili do první třetiny s nevídanou chutí a úvodní minuty pro Draky znamenaly poctivou a obětavou defenzivu. I přestože byl počáteční tlak v šumperském pásmu velký, na překonání Vojtěcha Mokryho to nestačilo. Nápor Ústí postupně uvadal a Pars se snažil vyrovnat tempo. Herní projev byl ale jednoznačně na straně Slovanu. V závěru periody se svěřenci Martina Janečka dostali k přesilové hře, ale žádný ze střelců nedokázal rozsvítit brankové světlo a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Prostřední dvacetiminutovka měla oproti té první úplně odlišný nádech. Tentokrát to byl hostující celek, který zatápěl pod kotlem. Nejprve ale Draci museli čelit oslabení, v němž se vyznamenal speciální obranný tým. Poté pomalu a jistě převzali iniciativu hry. Nejvíce šancí si připsali hráči z první a druhé formace. Šumperský tlak gradoval ke konci periody, kdy Draci dusili domácí v jejich pásmu několik dlouhých minut a doslova bušili na vrata ústecké brány. I přes všechny střelecké příležitosti ale bylo utkání v režii vynikajících gólmanů a precizních obran.

Start poslední třetiny se povedl hráčům Ústí, kteří se poprvé v zápasu dostali do vedení. Jiří Drtina dostal v přesilové hře puk na modrou čáru a nenápadně nahodil na šumperskou klec. Jeho spoluhráč odvedl v předbrankovém prostoru perfektní práci, když úplně zastínil výhled Mokrymu, který puk vůbec neviděl. Hokejisté Parsu tak byli opět v těžké situaci. Draci ale ukázali nervy z oceli, když tři a půl minuty před závěrečnou sirénou po nahrávce od Kindla vyrovnal Tomáš Vildumetz.

Nakonec se zápas musel rozseknout až v prodloužení. V něm bylo po celou dobu aktivnější a fyzicky lepší mužstvo v bílých dresech. Skvělou individuální akci předvedl Vildumetz a o pár chvil za Hamalčíkem dokonce zvonila tyč. Jenže poté se k puku dostal Erik Mareš, který parádním sólem připsal druhý bod na stranu Ústí nad Labem.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes jsme přijeli s nějakým plánem do zápasu. Myslím si, že kromě několika minut v první třetině, kdy domácí byli jednoznačně lepší, jsme ho plnili. Hrozná škoda byla, že jsme z toho nedokázali vytěžit více branek, protože od druhé třetiny jsme měli jednoznačnou převahu. V prodloužení se pak po drobné chybičce při bránění dostal soupeř do přečíslení a z toho padl rozhodující gól. Pro nás je to samozřejmě ztráta, ale stalo se. Teď se musíme především zkoncentrovat na další zápas a vyhrát za tři body.“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Z našeho pohledu to je asi ztráta jednoho bodu. Rozhodla první třetina ve které jsme měli spoustu šancí, ale brankář hostů chytal výborně. Od druhé třetiny se to srovnalo a Šumperk byl možná i lepší. Ve třetí třetině jsme se dostali do vedení, což nám pomohlo a ulevilo se nám. Bohužel jsme udělali špatný faul i když víme, že má Šumperk dobré přesilovky. Hosté díky tomu srovnali a v prodloužení jsme měli i štěstí, když jsme dostali tyčku. Poté se to ale obrátilo, vstřelili jsme branku a jsme rádi za dva body.“