Debakl na Kladně a výhra Ústí, noční můra draků

Dominik Mihailescu, Martin Schwarz, sobota 31.1.2015
Šumperští hokejisté nezvládli duel na ledě Rytířů, když prohráli vysoko 2:7. Draci po první periodě prohrávali teprve 1:0, avšak ve druhé třetině se s brankami roztrhl pytel a Kladno vedlo po prostřední části již 5:0. Jednu z branek vstřelil i bývalý hráč šumperského výběru Denis Kindl. V závěrečné třetině zvyšoval na 6:0 Martin Kehar. Snížit se podařilo TOMÁŠI DRTILOVI, který tak potvrdil svoji formu v závěru sezóny, co se týče branek. Po brance Eberleho, dokázal na konečných 2:7 vstřelit gól Aleš Staněk. Ústí nad Labem dokázalo porazit Litoměřice výsledkem 4:3 a to pro Šumperk znamená trpký konec, neboť tento výsledek zabránil drakům probojovat se do předkola play-off.
50.kolo sobota 31.1.2015
Rytíři Kladno - DRACI PARS ŠUMPERK
7:2
(1:0, 4:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 12. Rudovský (Dragoun, Kaberle), 27. Rudovský (Eberle, Zeman), 29. Kindl (Horna), 39. Strnad (Šilhavý), 40. Eberle (Horna, Kaberle), 48. Kehar (Strnad, Machač), 53. Eberle – 50. Drtil (Vrdlovec, Berger), 60. Staněk (Žálčík, Drtil). Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Šmika. Vyloučení: 6:8. Využití: 4:0. Diváci: 1820. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2.
Chábera – Kaberle, Gutwald, Zeman, Lukáč, Kania, Kehar – Horna, Dragoun, Rudovský, Hořava, Kindl, Eberle, Tenkrát, Stach, Dalecký, Šilhavý, Machač, Strnad
Svoboda – Holík, Bail, Sedlák, Novotný, Drtil, Slavík – Haas, Plášek, Velecký, Staněk, Moskal, Žalčík, Brunec, Vrdlovec, Berger, Rimmel, Vachutka, Popelka

Posledním venkovním zápasem základní části 2014/2015 byl pro draky výjezd do středočeského Kladna. Šumperk před startem utkání nadále živil naděje na postup do předkola play-off, body ale byly téměř nutností. Přitom Rytíři strážili druhou příčku tabulky, o tu se nehodlali nechat zadarmo připravit. Mezi tři šumperské tyče také proti modrobílým vyrukoval mladý gólmanský talent Miroslav Svoboda.

Domácí družina tušila, že jí může pomoci aktivní vstup do zápasu. Na světelné tabuli zářila teprve 3. minuta hry, když se kladenský Hořava vetlačil až před svatyni draků a zkoušel skórovat. Jenže Miroslav Svoboda tasil levý beton do správného místa. Draci následně příliš riskovali s vlastními fauly. Dvě hostující vyloučení ještě Středočeši nepotrestali, ale při vyloučení Tomáše Sedláka již druhý kádr prvoligového peletonu předvedl, jak kvalitní početní převahy sehrává. Jan RUDOVSKÝ otevřel skóre duelu ve 12. minutě, prostřelil gólmana v modrožlutém trikotu ranou celkem bez problémů – 1:0. Více branek již v první periodě nepadlo.

Celkem klidný počátek přineslo také dějství prostřední, jenže jako by nebyla sestava Radka Kučery v první části dostatečně varována. Obránce Tomáš Sedlák usedl za katr a Kladnu stačilo jen několik vteřin k tomu, aby proměnilo další převahu na ledě, autorem branky opět Jan RUDOVSKÝ. Bylo pro Šumperské ještě o něco hůře. Zejména závěr prostředního dějství Salithu nevyšel, už na 3:0 zvyšoval bývalý drak Denis KINDL, jen o chvíli později dopravil neposedný kotouč do sítě Jakub STRNAD. V poslední vteřině druhé třetiny se kladenský zimáček otřásl počtvrté, Jan EBERLE tečoval kotouč pod horní tyčku – 5:0.

Naopak Šumperku se přesilovky moc nedařily, draci nezužitkovali ke svému prospěchu ani trest Michala Dragouna. A tak zářili opět domácí muži. Ve 48. minutě Martin KEHAR obdržel puk na hokejku na modré čáře a přidal šestý zásah za dračího strážce klece – 6:1. Šumperskou bolest trošičku zmírnil na počátku 50. minuty dračí odchovanec Tomáš DRTIL - 6:1. Avšak Kučerovci si moc radosti neužili, Jan EBERLE svou druhou trefou střetnutí určoval skóre 7:1. Detailní a kosmetickou úpravu do výsledku vepsal Aleš STANĚK, severomoravský útočník pod záštitou poslední minuty překvapil Jana Cháberu. Kladno porazilo Šumperk 7:2 a sebralo drakům naděje na play-off.