Další prodloužení, tentokrát vezou Draci domů jen bod

Jaroslav Svoboda, středa 14.11.2018
Šumperským hokejistům se nepodařilo navázat na vítězné utkání z Hodonína a na půdě Orlové prohráli po nájezdech 3:2. Draci přitom v zápase vedli po brankách Ďurače a Pláška 2:1, jenže poslední třetina sedla lépe domácím a duel nakonec dospěl do prodloužení. V nájezdech pak podruhé v sezóně absolvovali šumperští hokejisté maraton sérií a o vítězi rozhodl až dvacátý nájezd. I přes porážku se Šumperk posunul v tabulce na třetí místo s bodovou ztrátou na první Valašské Meziříčí.
17.kolo středa 14.11.2018
HC Orlová - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2sn
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Hovsepjan (Ballner), 45. Achmeťjanov (Sladkovský), rozh. náj. Flok – 15. Ďurač (Romančík, Řezáč), 27. Plášek (Sedlák). Rozhodčí: Held - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 248. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Svoboda – Adam, Janiczek, Tomis, Amirov, Spálovský, Štěpánek, Šendera, Ballner, Smrčka, Sladkovský (C), Šmíd, Kovařík, Klíma, Flok, Kaukič, Dang, Achmeťjanov, Hovsepjan, Kysučan
O. Haloda (Kristín) - Vaněk, Gewiese (C), Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Ostřanský

Vítězná série je u konce. Draci po domácích výhrách nad Kopřivnicí a Havlíčkovým Brodem a úspěšnému obratu v Hodoníně tentokrát venku prohráli. Podruhé letos podlehli Orlové.

Ta potvrdila rostoucí trend svých výsledků a po tuhé bitvě si připsala dva další body do tabulky. Karty před zápasem ale byly dány jasně a Šumperk dorazil do Slezska jako favorit. Jenže už od deváté minuty prohrával, když Halodu v brance Draků překonal Hovsepjan. Naštěstí pro Šumperk brzo odpověděl Ďurač, který po souhře Romančíka s Řezáčem propálil exšumperského brankáře Reného Svobodu.

Ve druhé třetině pak šli Draci i do vedení. Karel Plášek využil po přihrávce Tomáše Sedláka přesilovou hru. Zdálo se, že by tak Draci mohli vybojovat důležité tři body, ale zápas nakonec nabral jiný směr. Oběma brankářům navíc pomohly i konstrukce jejich klecí. Důležité minuty přinesl úvod třetí třetiny. V něm nejprve Ďurač trefil právě tyč Svobodovy branky, na druhé straně se podařilo Orlové srovnat.

To o tyč šumperské branky otřel svůj pokus Achmeťjanov. V dalším průběhu měli velké příležitosti ještě zvrátit utkání ve prospěch Draků jeho dva dosavadní střelci, Ďurač ani Plášek ale třetí puk do sítě Orlové nedostali. A protože podobně neefektivní byla i ofenzíva Orlové, došlo na prodloužení. Ani v něm se rozuzlení nekonalo.

Došlo tak na nájezdy a do nich vstoupil Šumperk dobře, když se trefil Ďurač. Jenže díky Amirovi a Šenderovi až ve čtvrté a páté sérii dokázala Orlová otočit vývoj nájezdů. Naštěstí Čuřík vzápětí srovnal. Konečné vítězství však přece jen vybojovala Orlová. V závěru desáté série se trefil Adam Flok.

Darek Stránský (Orlová): Dnes to byl náročný zápas, asi nejrychlejší utkání v dosavadním průběhu sezony. Museli jsme zvýšit aktivitu, nenechávat hosty rozehrávat protiútoky. Že jsme vyhráli opět zrovna nad Šumperkem je shoda okolností. Poslední zápasy se však naše hra lepší a jsme schopni hrát vyrovnané zápasy i proti týmům ze špičky tabulky.“