Další gólové hody, Šumperk přehrál Beroun na jeho ledě 7:4

Jaroslav Svoboda, Dominik Kameš, středa 6.3.2013
Šumperští hokejisté opět nadělovali. Tentokrát to odnesl Beroun, který v průběhu utkání prohrával již 1:4, ale dokázal srovnat. V poslední třetině ale Draci rozhodli o svém vítězství dalšími třemi góly. Výbornou formu potvrdil zadák Tomáš Sedlák, který skóroval dvakrát, dvěma body se blýskli Karel Plášek a Lukáš Finsterle, kapitán Aleš Holík si připsal tři asistence. Šumperští hokejisté navázali na vítězství s Pískem a zdá se, že o dvou týmech putujících do baráže je jasno. Most totiž zvítězil doma s Litoměřicemi 4:1, píseckým nedává moc nadějí ani vydřená výhra 3:1 s Benátkami.
58.kolo středa 6.3.2013
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
4:7
(1:3, 3:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Videlka, 35. Čurda (Videlka), 37. Šulc (Jonáš, Loskot), 40. Lenc (Kaláb) - 7. Pastor (Červenka), 9. Hlinka (Holík), 16. Meidl (Finsterle, Brunec), 32. Sedlák, 53. Sedlák (Holík, Plášek), 59. Plášek (Tesařík). Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 99. Střely na branku: 48:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:7.
Sedláček - Krejčí, Přindiš, Jebavý, Šulc, Kaláb, Malý - Loskot, Lenc, Jonáš - Doležal, Videlka, Čurda - Kadlec, Hošťálek, Mavrojanidis - Kopec, Tuček, Polák
Vajner - Pastor, Navrátil, Holík, Gewiese, Novotný, Tesařík, Sedlák - Brunec, Skoumal, Cink, Červenka, Plášek, Prokopec, Finsterle, Meidl, Hlinka, Langr

První střelu zápasu vyslal po minutě hry na domácího brankáře Michal Skoumal, Sedláček si s jeho pokusem bez větších problémů poradil. V další šanci draků se ocitl Tomáš Brunec, puk ale zamířil přímo do lapačky gólmana domácích Medvědů. První vážnější akci Berouna měl na svědomí Georg Mavrojanidis, který trefil pouze Vajnerovu vyrážečku. Na začátku sedmé minuty šli šumperští hokejisté do vedení. Tomáš Pastor se prohnal berounskou obranou a překonal i gólmana Sedláčka. Za deset sekund bylo ovšem srovnáno, to se v podobné situaci nemýlil David Videlka, jenž svůj únik zakončil přesnou střelou k levé tyči brány hostů.

Hosté si ale v deváté minutě vzali vedení zpět, když těžili z důrazu na brankovišti. Nejlépe se před Sedláčkem zorientoval Michal Hlinka, který dostal puk mezi tři tyče. Na druhé straně byl Vajner nucen zakročit nejprve proti Mavrojanidisovi a následně se ho pokusil překonat z mezikruží Daniel Krejčí. Oba tyto střelce šumperský brankář vychytal. Na samém začátku šestnácté minuty vsítil Salith již třetí gól. Před bránou Medvědů se k puku dostal nebráněný Radek Meidl, který neomylně zakončil a zvýraznil tak vedení hostů. V poslední minutě první části měl velkou šanci Tomáš Kaláb, jenž měl dostatek prostoru ke střelbě, touš však skončil ve Vajnerově moci.

V úvodu další třetiny měl velkou šanci na vstřelení čtvrté branky Šumperku Karel Plášek, proti jeho střele "z první" se ovšem Sedláček stihl přesunout. Poté si do střelecké pozice nabruslil Tomáš Doležal, po zásahu jednoho z hostujících obránců ale skončil puk v ochranné síti. Stejný hráč měl přibližně v polovině zápasu ještě jednu příležitost ke skórování. Avšak jeho střelu z mezikruží Vajnar vytěsnil svým levým betonem. Za minutu se ale znovu radovali hosté, když Tomáš Sedlák vymetl levý horní roh Sedláčkovy brány. Domácí mohli snížit při vlastním oslabení, Doležal ovšem v samostatném úniku nedokázal zakončit svůj forhendový blafák.

Druhý gól Medvědů přišel v pětatřicáté minutě, kdy na brankovišti dotlačil touš za Vajnera Martin Čurda. Následně dostali Medvědi výhodu přesilové hry pěti proti třem. Dvojnásobnou početní výhodu využil po dvaceti čtyřech vteřinách svou tvrdou střelou od modré čáry Jakub Šulc. Berounští se snažili vyrovnat ještě do konce druhé dvacetiminutovky, Loskot ale nedokázal ve velké šanci dorazit Kalábovu střelu. Vyrovnávací gól přišel dvaatřicet vteřin před druhou sirénou z hole Radana Lence, který tečoval projektil Tomáše Kalába za záda brankáře draků.

První minuta závěrečné periody přinesla střelu Michala Hlinky, se kterou si ovšem Sedláček poradil. Větší příležitost měl zanedlouho Hlinkův spoluhráč Lukáš Finsterle, šumperský útočník pálil z dobré střelecké pozice, berounský gólman ale zabránil páté brance ve své síti. Na druhé straně ani nadvakrát neuspěl Tomáš Doležal, když nejprve najel do útočného pásma Medvědů a vyslal puk směrem na Vajnera. Následně ještě dojel vyražený puk, ale i jeho další pokus skončil v moci brankáře Salithu Šumperk. V této fázi zápasu měli Berounští více ze hry, nebezpečné střely Krejčího s Jebavým se však neujaly. Ve čtyřicáté šesté minutě navíc Tomáš Polák nastřelil břevno.

A tak po neproměněných šancích domácího týmu přišel gól na druhé straně. Tomáš Sedlák dokázal vteřinu před koncem přesilové hry vsítit svou druhou branku v utkání. Domácí mohli opět vyrovnat a ještě jednou tak dotáhnout vedení soupeře. David Jonáš ovšem sám před bránou nedokázal nasměrovat puk mezi tři tyče. Dvě minuty před koncem se Beroun odhodlal zkusit hru bez brankáře. Z šumperských řád uklidil touš do prázdné klece Karel Plášek, který tak navýšil vedení Šumperku na rozdíl dvou gólů. Medvědi zkusili ještě jednou hru v šesti, i tentokrát měla tato herní situace stejný výsledek. Tečku za utkáním udělal svým zásahem z poloviny hřiště Lukáš Finsterle.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): Jsem neskutečně zklamaný. S takovým přístupem se o bytí a nebytí v soutěži nehraje. Nám vyšly pouze přesilovky a druhá třetina. První byla zakřiknutá a třetí nervózní. Ale takhle se prostě nehraje. Když jsou nervózní z tohohle, jak budou hrát tu baráž? Přístup některých hráčů je hodně tristní. Ale to si musí udělat sami pořádek v kabině a v hlavě. Nejsem policista, abych je kontroloval, kdy chodí spát, kdy jí a jak se připravují na zápas. Nemůžu být s nimi 24 hodin denně. Ačkoliv jsou na to někteří zralí. Měli jsme to ve svých rukách, mohli jsme o něco hrát, ale teď už je to skutečně jen teoretická šance ve vzduchu, promile.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Povedl se nám začátek utkání, kdy jsme vedli 4:1. Pak jsme utkání trochu podcenili a soupeř vyrovnal po našich hrubých chybách. Byli jsme hodně nekoncentrovaní. Ve třetí třetině jsme hru ale kontrolovali, z toho vyplynul výsledek. Byli jsme více důraznější a lépe kombinovali. S motivací do playout je to těžké. Už dva zápasy zpátky jsme se zachránili a proto je těžké kluky motivovat. Někteří si hrají o smlouvy na příští rok a kde se ukázat jinde, než v takových zápasech? A to mi dneska víceméně u některých hodně chybělo.