Čtyři góly v oslabeních stály šumperské Draky šance na bodový zisk

Jaroslav Svoboda, sobota 5.12.2009
Š u m p e r k - Hned čtyřikrát dokázali berounští Medvědi dostat kotouč do sítě ve chvíli, kdy hráli přesilovou hru. Středočechy poslal do vedení zkušený Nedvěd, během tří minut ale domácí zásluhou Švaňhala a Potočného otočili. Kdo očekával další brankový přísun domácích, musel být zklamán. Hosté dokázali srovnat, když před koncem první třetiny znovu v přesilové hře potrestal nedůslednost domácích při vyhazování kotouče z pásma Richard Diviš. O dělbě bodů rozhodla druhá třetina, kterou lépe zvládli hosté v poměru 2:0. Hned po sedmi vteřinách třetí třetiny snížil Mihálik, trefa nové šumperské posily ale na bodový zisk nestačila. Při power-play pečetil vítězství Medvědů Besser.
27.kolo sobota 5.12.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - Medvědi Beroun 1933
3:5
(2:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Švaňhal (Hulva), 13. Potočný (Pospíšil, Rimmel), 41. Mihálik (Potočný) - 11. Nedvěd (Šinágl, Pavel), 19. Diviš (Valský, Nedvěd), 21. Švagrovský (Nedvěd, Rudovský), 35. Diviš (Růžička, Vlček), 59. Besser. Rozhodčí: Florian. Vyloučení: 9:6, navíc Chatrnúch (SUM) a Diviš (BER) 10 minut osobní trest. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 41:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.
Hylák - Chatrnúch, Zukal, Sedlák, Ondráček, Rimmel, Novotný - Potočný, Mihalík, Antonovič - J. Daneček, Hulva, Přeučil - Janečka, Podešva, Pospíšil - Orsava, Noha, Pekr - Švaňhal
Novotný - Nedvěd, Cunik, Růžička, Kalíáb, Malý, Braniš, Vošmik - Rudovský, Švagrovský, Novotný - Valský, Diviš, Vlček - Besser, Šinágl, Pavel - Luňák, Karpov

Draci vstoupili do utkání dobře a několikrát v úvodu ohrozili Novotného, první opravdu velkou šanci si však připsali hosté. Přihrávku do úniku dostal Michal Pavel, sám proti Hylákovi však neuspěl. Situace se opakovala i v dalších minutách. Domácí párkrát vystřelili na Novotného, ovšem byl to opět Beroun, kdo si připsal velkou šanci. Švagrovský si po „Dopitovsku“ pohlídal kotouč a následně bekhendem protáhl Hyláka, jeho zákrok betonem ale udržel nerozhodný stav. Hosté se dočkali až v 11. minutě, kdy byl vyloučen Ondráček. Medvědi hráli přesilovku pouze 18 vteřin, když na modré napřáhl Nedvěd a kotouč propadl až za Hylákova záda. Ten toho totiž skrz hromadu těl neviděl. O další minutu později bylo srovnáno. Nečekaná rána Švaňhala zápěstím zaskočila Novotného a brněnský odchovanec slavil třetí trefu v dresu Draků. Neuběhlo mnoho času a ochozy, tentokrát prořídlejší než bývá zvykem, jásaly podruhé. Výtečnou přihrávku zužitkoval zkušený Martin Potočný. V 15. minutě musel Novotný zasahovat při Podešvově teči znovu a zdálo se, že Beroun čelí rozjetému Šumperku s vypětím všech sil. Ovšem – Jiří Novotný hned vzápětí nebezpečně pohrozil před Hylákem, ten však pokryl ránu fantastickým zákrokem. V polovině 19. minuty však bylo znovu srovnáno. Drakům se nepodařilo v oslabení důrazně vyhodit, ačkoliv měli kotouč na své holi, a Richard Diviš v nadějné pozici nezaváhal.

Další trefu pak přidali hosté hned v úvodu druhé třetiny. Třetí trefu v přesilovce svého klubu zaznamenal David Švagrovský, který u tyče zužitkoval přihrávku Jaroslava Nedvěda. O chvíli později pelášil na Novotného Rimmel, zkušený bek však místo střely zvolil zadovku na Marka Zukala, jemu ale střela nesedla. Srovnat mohl Šumperk ve 25. minutě, Podešva v gólové příležitosti těsně minul. Šumperk pak měl několik dalších příležitostí, ale vesměs si s nimi Novotný bez námahy poradil. A tak se Medvědi znovu dočkali, ve 35. minutě si obrana Draků nerozebrala hráče soupeře a Diviš sebral vyražený kotouč, nasadil Hylákovi kličku a bekhendem do prázdné branky zvýšil na 4:2. Draci zbraně nesložili a znovu se vrhli do útoku, Novotný čelil spršce střel, ale ani nejslibnější Hulvova rána za jeho zády neskončila. V poslední minutě třetiny si před branku vybruslil Orsava, ke střele se však ve zhuštěném prostoru u brankoviště nedostal.

Ještě se nestačili diváci ani vrátit na svá místa a hned po sedmi vteřinách třetí třetiny Šumperk snížil. Mihalík sebral kotouč po vítězném vhazování, zajel za obranu Berouna a načapal Novotného na hruškách. O chvíli později mohl srovnat Podešva, jeho bomba kýženou trefu nepřinesla. Ve 47. minutě se do obrovské šance dostal Pospíšil, dokonce již zvedal ruce nad hlavu, ale Novotný s obrovskou dávkou štěstí udržel kotouč před brankovou čárou. Tento nápor Draků nevydržel kouč Medvědů Richard Žemlička a hosté si vybrali time-out. Beroun se sice na chvíli otřepal, ale již v 50. minutě měl další ránu na holi Matěj Pekr. Jeho pokus Novotný opět šťastně na poslední chvíli vyrazil. Drakům pak uškodilo Orsavovo vyloučení, které ztlumilo šumperský tlak. A do konce zápasu se domácí hráči do převahy z první půle třetiny nedostali. Ještě v 59. minutě unikl ve vlastním oslabení Zukal, proklestil se mezi beky a vystřelil nebezpečně na Novotného, junior v brance Medvědů jeho střelu podržel ve výstroji. Hned na to si vybral oddechový čas Svatopluk Číhal, odvolal brankáře a doufal, že riskantní tah se šumperskému týmu vyplatí. To se nestalo. Bídnou rozehrávkou Patrika Rimmela vystihl Jan Besser a sám proti nikomu se berounský střelec musel trefit.