Čtyři góly a plný zisk k tomu, Draci zvládli brněnskou misi

Martin Schwarz, Matěj Laža, Jaroslav Svoboda, středa 21.9.2016
Draci se sice ve středeční podvečer postavili už ke třetímu druholigovému kolu, byť paradoxně odehráli první celé utkání. Šumperk zaskočil Brňany už v první třetině, kdy puk do sítě naservíroval Ďurkáč, v prostřední periodě jej napodobili Vladimír Cink a Daniel Hroch. Domácí mančaft ve třetím dějství zabral a dvakrát překonal dračího brankáře Petra Zavadila, jenže stejně se nakonec radovali svěřenci trenéra Aleše Flašara. Výhru severomoravské sestavy konečných 4:2 potvrdil Milan Ostřanský. Modrožlutí tedy v nové sezóně berou vůbec první body!
3.kolo středa 21.9.2016
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
2:4
(0:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 41. Stehlík (Bustin, Biolek), 48. Matov (Šidák, P. Brzobohatý) – 15. Ďurkáč (Fischer, Hroch), 22. Cink (TS), 33. Hroch (Cink, Řezáč), 56. Ostřanský (Sedláček). Rozhodčí: Dědek – Maloušek, Čelechovský. Vyloučení: 5:5, navíc Janota a Pavlovský 10 min OT. Využití: 0:1. Diváci: 105. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Slavíček – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Sedlák, Vokurka – P. Brzobohatý, Bustin, Stehlík – Biolek, Buhaj, Boček – Čtvrtníček, Benýšek, Matov – M. Brzobohatý, Florek
Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Pavlovský – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Jurík

Start do utkání měli lepší hokejisté z Brna, kteří toužili získat konečně první body do tabulky 2. ligy. V cestě jim stál Šumperk, který sice v tabulce také neměl před utkáním ani bod, ale z poněkud jiných důvodů.

Byl to však Slavíček, který musel řešit první vážnou situaci, avšak Ostřanský si na něj nepřišel. Skóre se poprvé měnilo v patnácté minutě. Jakub Ďurkáč po povedené přihrávce zpoza brány uklidil kotouč poprvé v utkání do sítě, závoreň zužitkoval početní převahu hostů.

O pár chvil později mohlo být pro domácí ještě hůře, když se do dobré příležitosti dostal Cink, skvělý Slavíček ale zabránil druhé brance za svými zády a do kabin tak odcházeli o něco šťastnější hosté.

Necelé dvě minuty po startu druhého dějství viděli fanoušci na stadionu za Lužánkami trestné střílení. K jejich nelibosti však na straně hostujícího Šumperka. Na středovém kruhu se rozjel Vladimír Cink, bekhendovým blafákem uklidil kotouč o tyč do brány a zajistil svému celku dvoubrankové vedení.

Ještě o něco hůře na tom vysokoškoláci byli krátce po polovině středečního utkání. Daniel Hroch zužitkoval přečíslení dvou na jednoho a hosté vedli v Brně už o tři branky. O osudu utkání však ani zdaleka nebylo ještě rozhodnuto.

Začátek třetí dvacetiminutovky měli Brňané opravdu skvostný. Hned v patnácté sekundě se prosadil kapitán Ondřej Stehlík střelou mezi Zavadilovy betony a dal svému celku naději. Ta ještě o něco více povyrostla v osmačtyřicáté minutě. Patrik Matov pohotovou dorážkou snížil na rozdíl jediné branky.

Závěr však patřil opět Drakům ze Šumperka, kteří si své vedení zkušeně pohlídali. A navíc přidali i branku jistoty. Do brejku se dostal Milan Ostřanský a povedeným blafákem překonal brankáře Slavíčka. Samotný závěr již hosté přečkali bez větších problémů a Šumperk tak ve svém prvním dohraném mistrovském utkání sezóny posbíral brněnském ledě všechny body, zatímco svěřenci Romana Kaňkovského zůstali na samotném chvostu tabulky s nulou na kontě.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Mužstvu dnes nechyběla bojovnost a ani nasazení. O naší prohře rozhodly individuální chyby. Málo jsme dnes trefovali bránu. Věděli jsme, že sezóna nebude jednoduchá, ale nečekali jsme, že po třech utkáních budeme bez bodu. Noví kluci (Kaluža, Vokurka) nám pomohli a odehráli dobrý duel.
Aleš Flašar (Draci Šumperk): Pro nás to byl první zápas sezóny, úvodní duel se Vsetínem se nedohrál. Jsem spokojený s dnešním výkonem. Jen nám uletěl začátek třetí třetiny, kdy jsme dostali dvě branky. Tím jsme Techniku zbytečně zvedli. Jinak jsme předvedli zodpovědný výkon.