Čtvrté prodloužení v řadě už nedopadlo, Dukla sázela góly v přesilovkách

Jaroslav Svoboda, Luboš Jaroš, středa 13.2.2013
J i h l a v a - Šumperští hokejisté počtvrté v řadě dokázali bodovat, stejně tak počtvrté v řadě dovedli zápas do nerozhodného stavu po šedesáti minutách. Tentokrát je ale vítězný pocit nečekal, v prodloužení využil přesilovku Michal Velecký, který tak až v poslední možný okamžik vzájemných zápasů v sezóně dokázal dát svému bývalému mužstvu gól. Draci dostali všechny čtyři branky ve vlastním oslabení, dvěma góly pak kontroval velmi dobře hrající Karel Plášek. Premiérového startu za seniorský tým se dočkal i útočník juniorky Tomáš Langr. Draci nejen prohrou, ale i konstelací ostatních výsledků kola definitivně přišli o šanci na play-off.
50.kolo středa 13.2.2013
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Podlipnik, 25. Jeslínek (Zeman, Dobrovolný), 33. Zadražil (Jeslínek, Dobrovolný), 64. Velecký (Filip, Hodek) - 4. Plášek, 8. Sedlák (Holík, Skoumal), 46. Plášek (Holík, Haas). Rozhodčí: Jílek - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:1. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
F. Novotný - Ficenc, Jícha, Zadražil, Dobrovolný, Štebih, Kolda, Podlipnik - Vysloužil, Zeman, Hodek - Jeslínek, Filip, Prokš - Velecký, Maliník, Malec - Pekárek, Mikeš, Kuřítko
Štůrala - M. Novotný, Holík, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák, Navrátil - Plášek, Skoumal, Haas - Červenka, Hulva, Brunec - Finsterle, Hlinka, Cink - Langr, Kindl, Meidl

Jihlava, která proti Drakům ze Šumperka chtěla jednoznačně vyhrát, vstoupila do utkání laxně a už ve 4. minutě prohrávala po chybě Jeslínka, který nepřesně rozehrál na hokejku Karla Pláška, jenž rychlým blafákem zamířil přesně nad vyrážečku Novotného. Dukla dokázala vyrovnat hned v první přesilové hře, když po závaru před Štůralou doklouzal puk až za brankovou čáru. Poslední se puku dotkl Slovinec Matič Podlipnik.

V 8. minutě rozhodčí poslal za katr dva domácí hráče a Draci si věděli rady. Tomáš Sedlák přesně mířenou střelou od modré nedal Novotnému šanci a svěřenci Radka Kučery znovu vedli. V 16. minutě mohl vyrovnat Jeslínek, ale jeho blafák v samostatném úniku skončil nad brankou. Když nezvýšili vedení v úplném závěru první dvacetiminutovky ani Draci, šlo se do kabin za jednobrankového vedení hostí.

Ve 25. minutě dokázala Dukla využít další přesilovou hru, tentokrát po skvělé souhře Dobrovolného se Zemanem doputoval puk k úplně volnému Michalu Jeslínkovi, který se snadnou střelou do prázdné branky nemohl mýlit. V zápětí zahrozil Plášek, který postupoval na hranici pravidel atakován na Novotného, jeho střela však skončila jen v náruči připraveného domácího gólmana.

Jihlava v zápase poprvé vedla po dalším gólu vstřeleném z přesilovky, Vojtěch Zadražil napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Vyrovnání viselo na vlásku ve 45. minutě, když Hlinka z pozice levého kruhu trefil tyčku domácí branky. O minutu později již dokázali Draci srovnat krok, zkušený Karel Plášek se dostal k odraženému puku a bombou mezi lapačku a beton nedal Novotnému šanci. Podruhé v utkání si pak připsal asistenci kapitán hostů Aleš Holík, který se v kanadském bodování obránců celé soutěže dotáhl na vedoucího Poživila z Ústí nad Labem již na čtyři body.

Ani jeden z týmů již nedokázal vymyslet vážnější ohrožení brankáře, ačkoliv šumperští hokejisté ještě trefili spojnici břevna a tyčky. Chléb se tak musel lámat v prodloužení. První vážnější šanci měl Prokš, který dostal ideální přihrávku od Filipa, jenže místo střely z první zkoušel kličku a o puk přišel. Na druhé straně mohl rozhodnout Červenka, který dostal exklusivní námaz od Hodka, kotouč pak cedil šumperský forvard Novotnému mezi betony, ten ale se štěstím a s přispěním rychle se navrácených spoluhráčů udržel puk před brankovou čárou.

Branky se diváci v nastaveném čase přesto dočkali a opět při početní výhodě domácích. Filip zkušeně počkal s nahrávkou do chvíle, kdy mu na zadní tyč Štůralovy branky najel Michal Velecký, který už jen zametl puk do odkryté branky. Velecký se tak nakonec dočkal branky ve vzájemných zápasech se Šumperkem, za který ještě nedávno střílel góly.

Jihlava tak ve velmi dobrém zápase získala bod navíc, šumperští hokejisté však na slavném Horáckém stadionu nezklamali. Vinou prohry i konstelace ostatních výsledků Draci přišli o šanci na play-off, kádr tak opustí brankář Tomáš Štůrala. Ten, jak jsme vás již informovali, pojede vypomáhat extraligovému Zlínu, jehož je kmenovým hráčem a kterému se zranila brankářská jednička Luboš Horčička. Kádr Draků pak doplní mladý junior ze Zlína Kevin Rozum.