Atypická pohádka, Draci složili Rytíře a jsou osmí!

Jaroslav Svoboda, Martin Schwarz, středa 8.10.2014
Tak to by bylo! Šumperští hokejisté ukončili sérii porážek cenným vítězstvím, na svém ledě v bouřlivé atmosféře vytvořené půl druhou tisícovkou domácích fanoušků porazili Kladno 3:2! Důležitým krokem za výhrou se pak ukázala první třetina, kdy ve 13. minutě otevřel skóre KAREL PLÁŠEK. Zkušený forvard prostřelil o 23 let mladšího brankáře Daniela Vladaře. Šumperk do konce utkání náskok nepustil, byť Rytíři prokázali kvality a nepříjemně se tlačili za vyrovnáním!
11.kolo středa 8.10.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - Rytíři Kladno
3:2
(2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Plášek (Vávra), 15. Haas (Velecký, Holík), 35. Žalčík (Gewiese, Moskal). Rozhodčí: Šutara - Svoboda, Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1580. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Koutský – Holík, Drtil, Gewiese, Sedlák, Starý, Novotný, Slavík – Velecký, Berger, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Plášek, Brunec – Vrdlovec, Vachutka
Vladař – Růžička, Kolářík, Kehar, Bunda, Chalupa, Kania, Zajíc – Hořava, Dalecký, Rudovský – Tenkrát, Melka, Eberle – Redlich, Pitule, Havlíček – Lukáč, Strnad

Domácí zápasy doposud Šumperku seděly, výběr Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha podlehl před zraky vlastních fanoušků pouze jedinkrát, když pod vrcholky Jeseníků dorazila Horácká Slavia Třebíč. Po bitvách na ledě Chomutova a Havlíčkova Brodu, vyzvali Draci v útrobách šumperského zimního stadionu Kladno, ještě loňského účastníka nejvyšší tuzemské soutěže.

Obě strany barikády začaly zprvu hodně opatrně, vzájemné oťukávání kvitovali brankáři, kteří tak měli možnost si pořádně osahat létající kotouče na jejich svatyně. První vážnější situaci nabídla rána z dálky v podání Tomáš Sedláka, ta ovšem mladičkého Vladaře v kleci Rytířů nezaskočila. Když mančafty nezužitkovaly výhody početní převahy, musel někdo udeřit při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Karel PLÁŠEK se možná až nečekaně brzo napřáhl na levém křídle, když propasíroval kus černé pryž do výstroje hostujícího strážce branky – 1:0. Neuplynula ani minuta a půl, Salith unikl do vedení o dva góly. Během 15. Minuty překvapil kladenskou obranou podobnou akcí té Pláškové Marek HAAS - 2:0.

Kladenští chtěli změnit výsledek na světelné tabuli hned v úvodu prostřední periody, snížení si vzal na starost Lukáš CHALUPA, jehož dorážka poskotačila ve 22. minutě za brankovou čáru zařízení Vladislava Koutského – 2:1. Domácí příznivce potom mohla mrzet nevyužitá dvojnásobná početní výhoda, již Draci promrhali nezdařilými kombinacemi na kluzišti. Přesto ve stejných dvaceti minutách slavili modrožlutí znovu. Lukáš ŽÁLČÍK se jako první dostal k odraženému puku při klasické přesilové hře, zvedl puk mírně nahoru a překonal v tu chvíli bezmocného Daniela Vladaře – 3:1. Také před začátkem závěrečného dějství odnášeli Šumperští vedení dvou branek do kabiny.

Rozruch na šumperském zimním stadiónu dokázal způsobit až v průběhu 54. minuty ostřílený mazák kladenských Rytířů Petr TENKRÁT, jehož urputný důraz na dračím brankovišti přinesla Středočechům ovoce, kotouč sotva doklouzal do sítě, ale gól platil – 3:2. Kučerova družina na sebe nenechala dlouho čekat, odpověděla několika rychlými výpady. Mužstvo majitele Jaromíra Jágra plánovalo závěrečný tlak, k němu ale nakonec nedošlo. Hosté sice odvolali brankáře a riskovali v šesti mužích v poli, avšak těsně před koncem je zastavil faul Tomáše Pituleho. Odzvoněním konce šedesáté minuty oslavil Salith zisk tří bodů, který jej posune v tabulce směrem nahoru! Kladno se přidává k těm, kdo odjíždí ze severní Moravy bez úspěchu.

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: Po tříbodovém vítězství nemohu být jinak než spokojený. Nastoupil proti nám velmi silný soupeř, který to v utkání dokazoval, často nás zamkl v pásmu. O to víc mě těší to, že jsme zápas dotáhli do vítězství, zvláště ve třetí třetině, kterou jsme takticky odehráli velmi dobře. Hráčům i fanouškům patří obrovský dík.
Jiří Čelanský, trenér Rytíři Kladno: V první polovině utkání jsme nepředvedli příliš koncentrovaný a zodpovědný výkon, navíc jsme byli nedůrazní v koncovce. Domácí tým vstřelil dvě velmi kvalitní branky po vynikajicích střelách, pak se potvrdilo, že 1. liga není slabá soutěž.