Ani tentokrát se venku nezadařilo, na Dracích zavařili mostečtí mladíci

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, středa 28.9.2011
Š u m p e r k – Draci do Mostu rozhodně nejeli prohrát, chtěli urvat nějaké ty body a ukázat soupeři své kvality a útočný přístup. Na počátku duelu bylo utkání poměrně vyrovnané, ačkoliv územní převahu měli Mostečtí. První brankou poslal domácí do vedení talentovaný mladík Lukáš Žejdl již v samotném úvodu utkání. Zhruba v polovině zápasu zelenobílé barvy uklidnil další mládežník, tentokrát devatenáctiletý Bohumil Slavíček. Ten dodal klid na mostecké hole, když propálil bezmocného Štůralu, poté stejný celek vstřelil ještě dvě branky navrch a po druhé třetině tak byl stav 4:0. V poslední třetině se Drakům bohužel skóre obrátit nepodařilo, ačkoliv k tomu měli velmi dobře nakročeno. Za hosty se trefil ROMAN MELUZÍN a po něm i Jakub Hulva, jenže další krok v cestě za vyrovnáním se již udělat nepodařilo. Kučerova družina bohužel ještě jednou inkasovala a po výsledku 2:5 odjíždí z Mostu bez bodu.
7.kolo středa 28.9.2011
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
5:2
(1:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Žejdl (Mavrojanidis), 27. Slavíček (Kuncl, Martinec), 35. Bauer (Vrtek, Šulc), 39. Havlíček (Krejčí), 56. Žejdl (Mavrojanidis, Kuncl) - 51. Meluzín (Mičulka, Holík), 55. Hulva (R. Ondráček). Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 5:4, navíc Havelka (MST) 10 minut úder v oblasti hlavy a krku. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Benda - Hranáč, Charousek, Martinec, Kuncl, Šulc, Krejčí, Hanzl, Havelka - Maxa, Rindoš, M. Ondráček - Mavrojanidis, Slavíček, Žejdl - Borovanský, Vrtek, Bauer - Andres, Havlíček, Rudovský
Štůrala (41. Boška) - Novotný, Holík, R. Ondráček, Sedlák, Drtil Křetínský, Tesařík, Navrátil - Mičulka, Meluzín, Plášek - Hulva, Brunec, Vrdlovec - Červenka, Velecký, Cink - Haas, Skoumal, Vrána

Trápení šumperského nováčka na ledě soupeřů trvá. Po vysokých prohrách v Havlíčkově Brodu i v Ústí nad Labem se dlouho něco podobného rýsovalo i v Mostě.

První dvě minuty přinesly jen nezdařené pokusy o průnik do útočného pásma, přičemž v této činnosti byli aktivnější hosté, jenže co naplat, když Mostu spadla do branky první střela, kterou na ni vyslali. Lukáš Žejdl doklepl do branky před Štůralou nepokrytý kotouč. Hned vzápětí dostal dvouminutový trest za úder v oblasti hlavy a krku Havelka a naplno se opět projevila šumperská nemoc venkovních zápasů - neúspěšnost přesilovek. Další podobná situace již byla z pohledu Draků veselejší, ale Plášek Holíkovu chytrou myšlenku nezužitkoval, když při zakončení minul kotouč.

Vyrovnání na dosah měli hosté ve 12. minutě, jenže Mičulkovi se zatím v zakončení nedaří, a neprolomil smůlu ani tentokrát. Na druhé straně zahodil tutovku i slávistický mladík Žejdl, načež marnost v přesilových hrách pak prokázali i domácí při Ondráčkově vyloučení. V patnácté minutě předvedl nejhezčí zákrok zápasu Štůrala, který schoval do rukavice Andresovu technickou ránu.

Ani ve druhé třetině se nepodařilo hostům redukovat stav, ačkoliv hned v první minutě prostřední dvacetiminutovky provětral Bendu Plášek. Mosteckému brankáři bylo ještě hůř o další tři minuty později, kdy Cinkova bombu pokryl s obrovskou dávkou štěstí. Draci v té době byli podstatně aktivnější než Most, ve finále svých akcí však bohužel neúspěšní. Mičulka Pláškovu výzvu ke vstřelení gólu nepřijal, o chvíli později musel Benda krotit kotouč pod rukavici. A tak se z ničeho nic dočkali domácí. Mavrojanidis v přečíslení nezaváhal a snad z první povážlivější kombinace Mostu během druhé třetiny zvýšil na 2:0.

Tahle kapka z jediného mosteckého mráčku na obloze se podepsala na obrazu hry. Ani ve třetím pokusu neuspěl Mičulka, jenže Draci zaskočeni druhou obdrženou brankou pak znovu v přesilovce příliš střeleckých pokusů nezapsali. Přesto to byl znovu Šumperk, kdo mohl skórovat. Kuncl vymyslel chybu žákovských parametrů, Holík poslal do brejku Meluzína, toho však Benda vychytal. A tak se dočkali opět domácí, kteří přišli se zbraní, kterou Draci v posledním domácím utkání ubili Litoměřice - aktivitou na brankovišti. Vrtkovu ránu totiž Štůrala vykopl, načež se k dorážce dostal Bauer, pro kterého nebyl problém rozvlnit potřetí síť v šumperské bráně. Trápení Draků ale nebylo ještě učiněno za dost a druhá třetina prakticky rozhodla o zápasu. V jejím závěru totiž obrana Draků opět propadla na brankovišti a Havlíček v klidu doklepával do sítě Štůralův zákrok.

Ve 43. minutě mohli domácí náskok ještě zvýraznit, ale Vrtka vychytal Boška, který o druhé přestávce vystřídal v brance Tomáše Štůralu. Následně musel na trestnou lavici šumperský Ondráček a Most tentokrát již v zakončení tak efektivní jako po celé utkání nebyl, Žejdl ani Slavíček obrovské šance nezužitkovali. Draci na druhé straně ještě nesložili zbraně a v nabídnutých přesilovkách hrozili, ale první letošní branky v přesilovce pořízené na ledě soupeře se stále nedočkali. Holíkovu bombu totiž lapil Benda, obdobně si mostecká jednička vedla i při Hulvově zdařilém pokusu.

Přesto se zápas začal dramatizovat. Meluzín ve své druhé velké šanci zápasu již skórovat dokázal, z mezikruží nedal Bendovi žádnou šanci. V té chvíli se poměr sil změnil, domácí se dostávali pod tlak, Drtil však od modré mířil nepřesně, Červenkova bomba trefila Bendu a Mičulka znovu nenašel střeleckou pohodu a mušku. I tak se opět měnil stav a domácím tuhl úsměv ve tvářích. Šest minut před třetí sirénou totiž Ondráčkovu bombu dorazil za záda Bendy Hulva a Kamil Kašťák zírajíc na rostoucí převahu hostů ihned svolal válečnou poradu a vybral si time-out. Jenže ani ten zprvu nepomohl a Benda se musel v brankovišti opět ohánět.

Mostecké tak uklidnila znovu branka z ničeho nic. Po dlouhé době se domácí tým dostal i do útočného pásma a Lukáš Žejdl středně vysokou ránou prostřelil Bošku. Vnesl tak definitivní klid na hole Mostu, navíc o chvíli později ještě zazvonil na tyč. Víc toho ale Mostečtí nevymysleli, a protože ani Draci již nedokázali jakkoliv zdramatizovat zápas, Šumperk potřetí letos odjíždí z ledu soupeře bez bodu, na druhou stranu si může oddechnout. Má za sebou severočeskou turistiku po hokejových městech Krušnohorska.