Ani napodruhé, draci doma opět padli s Jihlavou

Kateřina Glogarová, Dominik Mihailescu, středa 21.1.2015
Domácí hokejisté se podruhé ve dvou dnech představili proti jihlavské Dukle a ani tentokrát to na body nestačilo. Skóre zápasu otevřel v šesté minutě Tomáš Kaláb. O osm minut později se hosté radovali podruhé, puk za záda Miroslava Svobody dostal Richard Diviš. Tímto výsledkem skončila i první perioda. V té druhé třetině se prosadili opět nejdříve hosté. Nikým nehlídaný Marek Prokš si objel branku a pohotově zakončil. Šumperk dokázal snížit stav utkání, když se v přesilové hře trefil Michal Velecký. O dvě minuty později se domácí radovali podruhé, puk za záda Davida Ritticha dostal ALEŠ HOLÍK. To bylo z domácí strany vše. Na 2:4 v pětačtyřicáté minutě zvyšoval Adam Zeman. Draci to dvě a půl minuty před koncem zkoušeli bez gólmana, ale neúspěšně. Minutu před koncem uzavřel skóre na konečných 2:5 Jiří Dobrovolný.
46.kolo středa 21.1.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Dukla Jihlava
2:5
(0:2, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 37. Velecký (Haas M., Plášek), 39. Holík (Popelka) – 6. Kaláb (Čachotský), 14. Diviš (Čachotský), 27. Prokš (Seman), 45. Zeman (Čachotský, Korím), 59. Dobrovolný. Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:9, navíc Čermák 10 min. OT + trest do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení 0:1. Diváci: 1025. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.
Svoboda – Bail, Holík, Novotný, Gewiese, Drtil, Slavík, Prokop, Sedlák – Haas M., Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Haas R., Popelka – Vachutka, Rimmel
Rittich – Kaláb, Korím, Dobrovolný, Čáp, Schejbal, Šidlík, Čermák – Čachotský, Zeman, Diviš – Matula, Semorád, Jergl – Prokš, Melenovský, Seman – Březina, Malec, Kuřítko

Po včerejším zápase nastupovaly oba mančafty do utkání opět od nuly. Hned v první minutě se objevil ve velké šanci Marek Haas. Brankář David Rittich však dokázal lapit střelu forvarda domácích. Následně to byl Michal Popelka, který už takřka překonal brankáře týmu z Vysočiny. Na poslední chvíli však dokázal jeden z hráčů Dukly vytlačit puk z brankové čáry. Po těchto velkých šancí to byli ale hosté, kterým se povedlo skórovat. Tomáš Kaláb v přesilové hře napřáhl hokejku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Draci nedokázali využít přesilovou hru, a tak to byla opět Dukla, která dala branku. Čachotský našel v prostoru pro vhazování volného Richarda Diviše, který se přesnou ránou nemýlil. Šumperští měli možnost dosáhnout první branky, když po faulu na Jakuba Slavíka bylo nařízené trestné střílení. Obránce draků však při samostatném nájezdu trefil pouze Rittichovi betony. První třetinu tedy ovládla Jihlava výsledkem 2:0.

Do prostřední části hry nastoupili hosté s prodlevou a za to vyfasovali od rozhodčího menší trest. O půl minuty později dostala střídačka Dukly trest za nesportovní chování a Šumperk měl přesilovku pět na tři. Draci ovšem početní výhodu nezvládli. Dokonce sama Jihlava ve třech nebezpečně zaútočila. Brankář Svoboda se musel činit. Ve 27. minutě se dokázal prosadit hráč třetí formace Marek Prokš, který se obtočil kolem branky a dostal černou pryž za přesouvajícího se gólmana Šumperka.

Hosté byli stále více hladoví po gólech. Nejprve se objevil sám před Svobodou Malec, který ovšem brankáře draků napálil do betonu. O pár okamžiků později si podobně počínal i Zeman. Ve 33. minutě došlo na souhru Vachutka - Rimmel. První jmenovaný poslal pas na syna známého obránce, který však trefil pouze brankáře Ritticha. Následně se dostal i do malé potyčky s Petrem Šidlíkem. Čároví rozhodčí obě horké hlavy stihli oddělit. První branku Šumperka vstřelil Michal Velecký, který tvrdou střelou z mezikruží překonal gólmana Dukly. O dvě minuty později to byl Aleš Holík. Kapitánu Šumperka se podařilo za Ritticha dorazit puk po střele Michala Popelky. Prostřední třetina tedy skončila za stavu 2:3.

Utkání doprovázela řada přesilových her. Hned ze začátku třetí třetiny si tuto disciplínu mohli vyzkoušet hráči jihlavské Dukly. Mnoho nechybělo a skórovat mohl obránce Jiří Dobrovolný, ke kterému se dostal odražený kotouč. Prázdnou branku ovšem zkušený bek minul. Domácí si posléze zahráli přesilovku pět na tři. Tu ovšem, stejně jako v prvním případě, svěřenci Radka Kučery využít nedokázali. Naopak za hosty se trefil Adam Zeman, který dostal přesný pas od Čachotského a střelou do odkryté klece zvýšil náskok hráčů z Vysočiny.

Šumperští nedokázali využít ani třetí příležitost v podobě přesilovky pět na tři. V závěru utkání, kdy už draci hráli klasickou přesilovku, odvolal Radek Kučera brankáře Svobodu. Skórovat se drakům, díky famóznímu zákroku Ritticha, nepovedlo. Naopak to byla právě Jihlava, která definitivně rozhodla o výhře. Jiřímu Dobrovolnému přistála na holi nepovedená přihrávka jednoho z beků domácích. Obránce hostů střelou z první trefil odkrytou klec. Utkání tedy skončilo výsledkem 2:5. Hráči z Vysočiny mohli po této výhře slavit druhé vítězství se Šumperkem. Draci si naopak zkomplikovali cestu do předkola play-off.

Jaromír Jindřich, Salith Šumperk: Především musím pogratulovat Dukle Jihlava k zisku dalších třech bodů. Soupeř odehrál oba zápasy excelentně, my bohužel hodně prohrávali osobní souboje, což následně celý výkon značně poznamenalo. Když jsme měli přesilovou hru, Jihlava dokázala k naším hráčům velice rychle přistupovat, proto se nám je nedařilo proměnit v branku. Kluci se nedokázali udržet v útočném pásmu na kotouči, nenastalo ani tolik důrazu. Dukla si určitě zisk všech bodů zasloužila.

František Zeman, HC Dukla Jihlava: Už včera se nám tady v Šumperku podařilo předvést fantastický výkon, hráči plnili přesně to, co jsme od nich chtěli. Nebýt rozhodčích a jejich některých nedostatků, zápas by měl výborně vysokou úroveň. Musím podotknout, že hráči nepodlehli výkonům rozhodčích a stále se drželi dané taktiky. Po právu a zaslouženě si ze Šumperka odvážíme ze dvou utkání šest bodů. Kluci šli od prvního vhazování za tím, co jsme si řekli, smekáme před nimi, jsme spokojeni.