Zopakují Draci plyšákový den?

Dan Šváb, středa 19.12.2007
Š u m p e r k - I taková otázka se nabízí, pokud se řekne, že do Šumperka přijede slavná Dukla Jihlava. Před třemi měsíci se v Šumperku odehrálo utkání mezi Draky a Duklou. A výsledek byl pro většinu překvapením. Draci porazili Jihlavu 3:1 a fanoušci zasypali led plyšovými hračkami. Zopakují Draci výkon, jaký předvedli tehdy? Možné to je. Sobotní utkání bude totiž doprovázet charitativně prospěšná akce na podporu obecně prospěšné společnosti Dětský klíč Šumperk. Čtěte dále…

Dětský klíč

Jak jste si již mohli všimnout, u vstupů na zimní stadión se nacházejí informační stolky, u kterých lze získat nejen informace o společnosti Dětský klíč, ale zakoupit i drobnosti, z jejichž prodeje půjde výtěžek právě společnosti Dětský klíč. U informačních stolků bude probíhat i prodej prskavek, na jejichž použití se určitě najde během sobotního posledního letošního utkání čas. Celá akce probíhá za spolupráce společnosti Dětský klíč, šumperského hokejového klubu a šumperského Fan clubu. Konto společnosti Dětský klíč, na které lze přispět také, je 277260083/0300. Přispět menší finanční částkou lze i přímo u stolečků bez nutnosti si zakupovat jakoukoliv drobnost z nabídky.

Draci v Olomouci opět prohráli

Draci v Olomouci opět dostali velký brankový příděl. Celkem šestkrát se rozvlnila síť za šumperským gólmanem. Polovinu branek dostali Draci již v první třetině. Ve druhé stihl Marek Ivan snížit, ale Olomouc přidala další dvě přesné trefy. V poslední třetině se každý tým trefil jednou. Kohouti vyhráli 6:2 a dostali se zpět na druhé místo před Sarezu. Draci si tak odvezli z Hané celkem 13 gólů.

Jihlava si zastřílela

Překvapení se konalo v Jihlavě. Ta hostila Sarezu Ostrava a čekal se velmi zajímavý duel. Jihlava ale po 1. třetině vedla už 4:0! Soupeři tak nedala vůbec šanci. Svěřenci Karla Dvořáka si po sedmigólovém přídělu v Chomutově spravili chuť. Celkem se jihlavští trefili devětkrát a připsali si cenné tři body, které je posunuli na šesté místo v tabulce.

Poslední vzájemný duel

Poslední měření sil Draků s Duklou se konalo 6. října na ledě Dukly. Draci brankou Špeldy od osmé minuty vedli. Převaha Draků se postupně začala vytrácet. Ve 35. minutě Jihlava vyrovnala a za další tři minuty utkání otočila ve svůj prospěch. V poslední třetině přidal po přesné přihrávce Bakuse třetí branku Kubát. Draci stačili pouze snížit na 3:2. Obrovskou šanci vyrovnat měl Petr Obdržálek, který téměř překonal gólmana domácích. Ten v poslední chvíli vytěsnil kotouč betonem. Draci tak nevýraznou Jihlavu tentokrát nepřehráli.

Sestava Dukly

V čele tabulky střelců se nic nemění. Stále nebezpečnější Ladislav Rytnauer už má na kontě 20 branek. Na prvním místě v kanadském bodování však figuruje veterán Oldřich Bakus. Jihlava příliš změn nehlásí. Můžeme se tak těšit na stejná jména, která se již v Šumperku jednou představila.