Zkoušel jsem trefit volný prostor, komentoval vítězný gól střelec DOMINIK POKORNÝ

Zkoušel jsem trefit volný prostor, komentoval vítězný gól střelec DOMINIK POKORNÝ

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 4.10.2018
Šumperští hokejisté se po týdenním volnu vrátili do kolotoče druholigového klání a na svém ledě ustáli těžkou zkoušku. Hodonín, byť předposlední v tabulce a s výsledkovou krizí v zádech, trápil Draky po celý zápas. Nakonec i díky skvělému výkonu Mateje Kristína se Draci dočkali výhry, když vítěznou trefu zařídil v čase 19:55 DOMINIK POKORNÝ. „Uhráli jsme vydřené vítězství, naštěstí jsme utkání v obraně ustáli a hodně nás podržel Matej,“ vrátil se pár minut po závěrečné siréně k průběhu střetnutí člen druhé šumperské formace. Draci zůstali díky vítězství 5:1 v čele ligové tabulky a před sebou mají po prvních vzájemných duelech se soupeři z východní skupiny výlet na půdu celku ze skupiny Jih. I o tom se rozpovídal nejlepší střelec Draků.

Dominik Pokorný v šesti zápasech nastřílel stejný počet branek. Přitom mu k této bilanci stačilo pouhých 15 střel. A z Pokorného se stal postrach soupeřů. Neobvyklou preciznost v zakončení potvrdil i vítěznou trefou proti Hodonínu. „Obránci soupeře vyhazovali puk a Milan Ostřanský ho dokázal sklepnout ze vzduchu přímo ke mně. Dostal jsem se ke kotouči a všiml si, že brankář stojí trochu mimo správné postavení. Tak jsem zkoušel trefit volný prostor, naštěstí to tam spadlo,“ usmíval se jeden z noviců v letošním kádru Draků.

To se stalo v čase 19:55. Draci odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Slibně rozehrané utkání ale v dalších momentech mohli rychle ztratit. A vědomi si toho byli všichni. „Uhráli jsme velmi vydřené vítězství. Sice jsme v první třetině dali dvě branky, ale Hodonín nás od druhé dvacetiminutovky často přehrával. Se štěstím jsme to v obraně ustáli, hodně nás podržel Matej Kristín, který opět chytal skvěle,“ potvrdil náročnost duelu, a také pro Hodonín nepopíratelnou trpkost výsledku Pokorný.


Dominik POKORNÝ během defenzivní činnosti - foto: V. Václavková

Šumperk tak po vítězstvích 3:0 s Valašským Meziříčím a 9:0 v Kopřivnici znovu vyhrál s výraznou úspěšností defenzivní hry. Tři zápasy, devět bodů a celkové skóre 17:1. A právě v ten moment zrovna týdenní přestávka není to ideální pro herní pohodu týmu. „Samozřejmě není optimální najednou týden stát ve chvíli, kdy se vám daří. Ale naštěstí máme potrénováno, ani během týdne volna jsme nezaháleli. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli,“ upozornil ještě jednou na obtížnost zápasu s Hodonínem Pokorný. Nicméně právě týden volna nabídl i neobvyklý prospěch pro tým. „Kluci z Hodonína se během volna byli podívat na domácím utkání Drtičů a pár postřehů k jejich hře měli. Ale hlavně jsme se snažili hrát to, co umíme a máme za úkol,“ dodal Pokorný.

Draci tak narazili ve východní skupině na všechny své soupeře. Vzhledem k novému a atraktivnějšímu hernímu systému je čeká daleká cesta. V Písku poprvé změří síly s účastníkem druhé, přidružené skupiny 2. ligy, tedy té jižní. A z jistého pohledu jde o krok do neznáma. „Co od nich očekávat? Nevíme. Vůbec netušíme, do čeho jdeme. Sice některé hráče z Písku známe, ale soutěž se nově spojila, v minulých sezónách jsme s nimi nehrávali. Na druhou stranu musíme hrát s každým soupeřem stejně. Disciplinovaně a soustředěně,“ přiblížil Pokorný pocity před sobotním dalekým výjezdem na led Písku.


Zpátky do minulosti: Dominik Pokorný v bitce s Danielem Hrochem během utkání Šumperk - Vsetín v sezóně 2016/2017 - foto: V. Václavková