Zemřel David Benedikt

Zemřel David Benedikt

Tisková zpráva, úterý 6.11.2018
Hokejový život píše různé příběhy. Často veselé, často smutné. A pak jsou ty, které přesahují hranici samotného sportovního dění. DAVID BENEDIKT byl mnoho let neodmyslitelnou součástí šumperského hokejového klubu, byl duší střídačky i kabiny. Vážení fanoušci, bohužel nás dostihla neuvěřitelně smutná zpráva. V pondělí 5. listopadu 2018 nás velký kamarád, fanoušek a bývalý dlouholetý kustod Draků opustil. Náhlá smrt skvělého a mladého člověka nás velice ranila. Touto krátkou vzpomínkou bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast celé rodině i všem blízkých tohoto skvělého chlapa. Beny, budeš nám moc chybět. Nezapomeneme!

David Benedikt byl dlouhé roky aktivní sportovec. Málokdo tušil, že se stal dvakrát mistrem České republiky v akrobatickém lyžování, v jízdě v boulích. To hokejová veřejnost, nejen šumperská, si Davida pamatuje hlavně jako kustoda šumperského hokejového klubu. Na střídačce, v kabině a vůbec jako součást kádru strávil v organizaci mnoho let, zažil postupy i sestupy. Během této doby se staral o výstroj mnoha skvělých hokejistů, včetně Romana Meluzína, Davida Moravce či Miroslava Svobody.


Typická pozice pro Benyho po zápase
Foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Beny byl úžasný člověk, který nezkazil žádnou zábavu. Byl duší střídačky, kabiny a byl na něj naprostý spoleh. Ať už ze strany hráčů, kolegů v realizačním týmu i ze strany managementu Draků. Nikdy v tomto směru nezklamal. O jeho popularitě mezi veřejností nad rámec vztahu k členům realizačního týmu hovořil i článek z roku 2014 nesoucí název "Někdy mě má práce baví, někdy ne, prozradil David Benedikt ve VÁNOČNÍM článku".


David Benedikt při rozhovoru
Foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Beny, budeš nám všem, kteří jsme tě znali a měli tu čest tě mít po boku, chybět.


S Jaroslavem Hradilem tvořil nerozlučitelnou dvojici
Foto: Lubomír Hynek (dracisumperk.cz)


David Benedikt při zajišťování pitného režimu
Foto: Markéta Vicencová (dracisumperk.cz)


Neustále usměvavý kustod šumperského hokeje
Foto: Lubomír Hynek (dracisumperk.cz)