Začátek zápasu byl excelentní, pak jsme polevili, hodnotil výkon Zavadil

Začátek zápasu byl excelentní, pak jsme polevili, hodnotil výkon Zavadil

Dominik Mihailescu, čtvrtek 13.9.2018
První mistrovské utkání sehráli šumperští hokejisté na ledě nováčka z Orlové. Trenérské duo Jozef Zavadil - Zdeněk Novosad tak muselo přijít do zápasu s taktikou na relativně neznámého soupeře. Vždyť Orlová hrála naposledy druhou ligu v sezóně 2013/2014. „Obávali jsme se toho, že budou až příliš namotivování, na ledě navíc byla velká sláva před zahájením,“ komentoval situaci před utkáním šumperský trenér Jozef Zavadil. Draci ale vstup do sezóny zvládli a zvítězili 5:2.

Šumperk do zápasu vstoupil velice dobře. Nejprve se ve 4. minutě prosadil nováček v dresu Draků Dominik Pokorný. O minutu později pak skóroval navrátilec Karel Plášek. „Dostali jsme se brzo do vedení, a musím říct, že začátek zápasu byl z naší strany opravdu excelentní,“ komentoval výkon Draků hlavní trenér.

Orlová ovšem dokázala v 15. minutě snížit stav a rázem byla už na dostřel jedné branky. „Bohužel, chlapci po dvou gólech polevili a přestali hrát. My jsme sice měli zápas pod kontrolou, ale myslím si, že jsme nemuseli dostat ani jednu branku,“ posteskl si Zavadil. Do konce utkání inkasoval brankář Draků Matěj Kristín ještě jednou. I tak ale předváděl přesvědčivé výkony. „Matěj je v brance jasná jednička, bral jsem to tak víceméně i během připravy. Nemám vůbec žádný pochyby,“ komentoval výběr brankáře pro zápas s Orlovou Zavadil.

Drakům se podařilo nakonec zvítězit nad domácí Orlovou výsledkem 5:2, a to kouče samozřejmě těšilo ze všeho nejvíce. „Body z venku se počítají, takže jsem s průběhem utkání víceméně spokojen. Zápas jsme měli pod kontrolou, takže nehrozilo nějaké ohrožení výsledku,“ hodnotil trenér. Ten ocenil zároveň i výkon soupeře. „Potom, co jsme polevili, začali bojovat jako lvi, byli namotivování. Byl to první domácí zápas, dokonce primátor házel úvodní buly, zkrátka velká sláva.“

Mužstvo trenérů Zavadila a Novosada se teď bude především soustředit na další zápas s Opavou, který se hraje v sobotu. „My se v dalším tréninku rozhodně budeme muset zaměřit na chyby, které jsme udělali v Orlové. Chceme proti Opavě vyhrát. Zkrátka doma je to pro nás povinnost,“ oznámil odhodlaně Zavadil.