Začala další etapa rekonstrukce zimáku

Začala další etapa rekonstrukce zimáku

Tomáš Ostřanský, středa 6.6.2018
Na zimním stadionu v Šumperku je rozpuštěný led, začala letní příprava hokejistů, ale také další etapa postupné modernizace zimáku. Zatímco ledová plocha a mantinely mají za sebou dvě sezóny provozu, střecha se vzduchotechnikou je hotova teprve od loňské zimy. Navíc stále čeká na vychytání všech much v rámci záručních oprav. Pro letošní rok jsou v plánu takové práce, které by neměly výrazně ohrozit start letní přípravy na ledě, jako to známe z předešlých dvou sezón.

Modernizace zimního stadionu v Šumperku - etapa 2b, jak se letošní akce oficiálně nazývá, znamená zejména zateplení obvodového pláště. Nutná je výměna oken a dveří na stěně, která je společná s ubytovnou Sport, aby vznikly dva oddělené protipožární úseky. Na balkon, který se na této zdi nachází, navíc už nebude navrácena demontovaná novinářská budka. Celý prostor tak bude sjednocen a bude využíván jako prostory pro sledování zápasů klubovými partnery a hosty. Redakce nalezne zázemí v náhradních prostorách a v budoucnu snad dojde k vybudování nových prostor v rámci kompletní rekonstrukce tribun.

Na zbylých třech stěnách dojde k částečnému vyzdění okenních výplní a částečné výměně oken, dále k rekonstrukci střešního pláště, vchodů do zimního stadionu, šaten a rozvodny nízkého napětí. Nakonec bude celý objekt nově vymalován. Jak můžete vidět na vizualizacích, stadion se dočká viditelných změn, které mají být hotové nejpozději do 20. července 2018.