Wanecki: Je to pro mě čest hrát za Šumperk

Wanecki: Je to pro mě čest hrát za Šumperk

Dominik Mihailescu, úterý 9.6.2020
Šumperský celek se v minulé sezóně mohl spoléhat na stabilní duo Marek Peksa – Michal Wanecki. Oba brankáři odchytali téměř vyrovnaný počet zápasů a během utkání to nevypadalo na nějakou rivalitu. Fanoušek během duelů mohl také vidět společné děkovačky, úsměvné momenty a velmi dobrý kamarádský postoj. „S Markem máme super vztah, a jsem moc rád, že do další sezóny nastoupíme opět spolu. Je to zkušený brankář a může mi předat ještě hodně rad,“ prozradil v rozhovoru Wanecki. Ten současně zažívá šťastně období. Jeho manželka Ivana je totiž v požehnaném stavu, a každým dnem přivede k dceři Sofii syna Michala.

Koronavirová situace se projevila snad ve všech odvětvích. I když je to v porovnání s některými ostatními obory malicherná situace, tak šumperští hokejisté byli zklamaní, že si nemohli vybojovat postup do druhé nejvyšší soutěže. „Bohužel museli jsme se s tím poprat. Mrzí mě, že ta parádní sezóna skončila, na druhou stránku můžeme být už teď rádi, že se všechno dává zase do pořádku. Teď je důležité se připravit na další sezónu, na kterou se moc těším.“

Ostatně je logické, že se třiadvacetiletý, za necelý měsíc čtyřiadvacetiletý, brankář těší. Nejvyšší soutěž mezi muži, kterou do této doby ochutnal, byla právě druhá liga. Teď má možnost okusit první. „S Chance ligou zkušenosti nemám, ale bude to pro mě velká výzva. Strašně moc se na to těším, i přesto, že si uvědomuji, jak moc těžká soutěž to pro nás jako nováčka bude,“ přiznal Wanecki.

Wanecki si zápasy ve žlutém dresu užíval (Foto: Věra Václavková).

Šumperský brankář se domluvil na pokračování v drese Draků poměrně rychle. „Měl jsem schůzku s panem Velčovským, který řekl, že semnou a s Markem Peksou počítá pro první ligu. To byla velice dobrá zpráva. S Markem máme super vztah, a jsem moc rád, že do další sezóny nastoupíme opět spolu. Je to zkušený brankář a může mi předat ještě hodně rad.“ Právě duo Wanecki – Peksa patřilo mezi úplně nejlepší celé druhé ligy. Nabízí se tak otázka, kdo z těchto brankářů by původně nastoupil do klece v play-off loňské sezóny jako jednička. „Podle trenéra by trend střídání brankářů pokračoval i nadále. Líbilo se mi, že kouč nedělal žádné tajnosti a bavili jsme se o tom otevřeně. Střídání v té sezóně mi přišlo i spravedlivé vzhledem k tomu, jak jsme dokázali výborně fungovat,“ řekl otevřeně muž s Drakem na hrudi.

Situace, kdy není určená brankářská jednička pro play-off, ale není úplně standardní. Wanecki si ovšem myslí, že by to mohla být v závěrečných bojích výhoda. „Myslím si, že bychom tak ušetřili spousty sil, které by se mezi nás s Markem rozložily. Třeba bychom to pak ocenili v závěrečných bojích, pokud bychom se tam dostali,“ zaspekuloval gólman narozený v roce 1996. Vývoj loňské sezóny si už opravdu lze jen domýšlet. Důležité je, že nakonec ČSLH povolil Šumperku start v druhé nejvyšší soutěži. „I když nás mrzí, že jsme si to nemohli vybojovat na ledě, tak s jistotou mohu říci, že je to krásný pocit. Naše celosezónní úsilí je korunováno postupem. Když nám oznámili, že můžeme hrát Chance ligu, tak jsme si s klukama volali, měli radost, takže nakonec všechno dopadlo dobře.“

Před lety odolával šumperským střelcům (Foto: Věra Václavková).

Už dopředu bylo od vedení klubu avizované, že Šumperk naváže spolupráci s některým z extraligových mančaftů. Vladimír Velčovský se letos rozhodl pro Vítkovice, které dokonce odehrají přátelský zápas proti Drakům. Pikantnější tento duel může být právě pro Michala Waneckiho, který odehrál v drese Vítkovic svou mládežnickou kariéru. „Proti Vítkovicím bych rád dostal příležitost, přeci jen v tom týmu hraje spousta kluků, které znám. Jsou tam i nějací členové realizačního týmu, které jsem poznal v mládežnických kategoriích,“ prozradil důvod, proč by rád dostal od trenéra Sobotky příležitost v tomto duelu.

Wanecki také řekl, že si užije každou minutu, kterou si připíše v Chance lize. „Ale určitě se také těším na Kladno a Jardu Jágra, pokud tedy bude hrát. A jsem také zvědavý na derby s Prostějovem nebo Přerovem,“ přiznal gólman Šumperka. Ostatně ve druhé lize derby nezažil, a to ani když Wanecki chytal zápasy za Opavu. Přesto nemůže říct na předchozí zaměstnavatele křivé slovo. „Opava nám se ženou přirostla k srdci. I když jsme nebyli, co se týče hokeje, nikdy nějak vepředu, tak nás ten sport moc bavil. A to především i kvůli trenéru Janečkovi, který mi v kariéře hodně pomohl. Díky němu jsem se dostal i sem do Šumperka a mohu říct, že pro mě osobně je čest hrát za Draky,“ dodal dojemně.

Když chytal Peksa, tak na střídačce rozdával dobrou náladu (Foto: Věra Václavková).

Na nového trenéra se přesto gólman Draků těší. „My jsme spolu ještě přímo osobně nemluvili, ale jsem moc rád, že nám dal s Markem důvěru. S novým trenérem to bude výzva navázat na předchozí sezónu, ale já pevně věřím, že nezklamem,“ řekl závěrem k sezóně šumperský strážce svatyně.

Ten také v následujících dnech očekává příchod na svět svého syna Michala. „Nápad, že se tak bude maličký jmenovat, byl ze strany manželky a dcery. Byl jsem přehlasován,“ říká pobaveně.