Vzhůru na Lapač! Draci odstartují druhou polovinu základní části proti Vsetínu

Vzhůru na Lapač! Draci odstartují druhou polovinu základní části proti Vsetínu

Vanessa Vařeková, neděle 4.12.2022
Šumperští hokejisté mají za sebou přesně polovinu základní části. A přestože byli výkonnostně jednou nahoře a jednou zase dole, s průběhem soutěže mohou být prozatím spokojeni. Svěřenci Lukáše Majera se totiž dokázali oprostit od posledních příček, a i díky bodově bohatému listopadu mají reálnou šanci zabojovat o historicky první účast v play off. Raději ale nepředbíhejme událostem, neboť liga je letos opravdu extrémně vyrovnaná a v konečném součtu bude mít každý bod cenu zlata. V pondělí 5. prosince vstoupí Žálčíkova parta do druhé poloviny základní části Chance ligy. Mužstvo povzbuzeno sedmizápasovou bodovou sérií zavítá na Lapač, kde se pokusí potrápit VHK ROBE Vsetín. Podaří se Drakům překvapit favorita? Zápas Davida s Goliášem startuje v 17:30.
SKUPINA ČEZ

Nový impuls v podobě výměny trenérů zafungoval, Vsetín je zpět ve formě

Vysoká porážka Valachů s Šumperkem byla poslední kapkou pro trenérské duo Stantien-Srdínko. Mužstvo nutně potřebovalo nový impuls k lepším výsledkům, z tohoto důvodu sáhlo vedení Vsetína k výměně trenérského štábu. Vsetínský A-tým tak převzal Jiří Weintritt a bývalý kapitán Valachů Radim Kucharczyk. Z původně dočasného řešení se ale nakonec stala dlouhodobější spolupráce. Pod taktovkou nových lodivodů se totiž Vsetín dostal zpátky do formy, kterou měl na začátku sezóny. Vždyť z dvanácti utkání prohrál pouze třikrát. S celkovým ziskem 45 bodů náleží valašskému celku aktuálně 3. pozice.

Draci doma porazili Vsetín vysoko 7:3 a šumperský kapitán Žálčík zkompletoval svůj druhý hattrick. (Foto: Věra Václavková)

Valaši válí i bez Žukova, v posledních čtyřech duelech brali plný počet bodů

Brankářská jednička Vsetína, Maxim Žukov, odchytal poslední utkání 16. listopadu proti Prostějovu, během kterého si přivodil blíže nespecifické zranění. Od té doby nemohou trenéři počítat s jeho službami, šanci tak po delší době dostal jeho parťák David Sachr. Úvodní zápas po návratu mezi tři tyče mu s Litoměřicemi sice nevyšel podle představ, v následujících čtyřech kolech už ale slavil vítězství. Sachr tak zatím nastoupil celkem do sedmi utkání. Během nich inkasoval v průměru 2,63 branek na zápas a naopak pochytal 91,04 % soupeřových střel, což nejsou vůbec špatná čísla.

Vrátí se do brány proti Drakům Maxim Žukov (na fotce), nebo dostane šanci odčinit porážku z posledního vzájemného duelu David Sachr? (Foto: Věra Václavková)

Precizní defenzíva podpořena výkony gólmanů a střeleckou produktivitou, kompaktnost týmu rozhodně nechybí

Ve vsetínském kádru to jednoduše funguje od gólmana až po posledního hráče. Valachy zdobí především perfektní defenzíva a spolehlivé výkony gólmanů, o čemž rovněž vypovídá fakt, že mají nejnižší počet inkasovaných gólů. Vsetín nezaostává ani co se týče produktivity. Tu momentálně s přehledem táhne ostrostřelec Luboš Rob (10+15). S 25 kanadskými body patří k nejlepším hráčům celé soutěže. O šest bodů méně pak nasbíral zkušený forvard Roman Přikryl (4+15), kterého nemůžeme úplně zařadit mezi střelce, spoustu gólových situací ale umí připravit. Kdo však opět potvrzuje střeleckou formu, to je finský šikula Riku Sihvonen (10+5). Prosadit se ovšem umí i obránci. Jiří Říha a Ondřej Smetana mají na svém kontě už 4 branky. Prvně jmenovaný navíc všechny góly vstřelil při početní výhodě, Draci by si tak měli dát obrovský pozor na disciplínu.

Luboš Rob vyslal v Šumperku celkem 7 střel na bránu, ani jedna ale nezamířila přesně. Na dva góly z úvodního kola ligy proti Drakům tak nenavázal. (Foto: Věra Václavková)

Sestavy z posledního utkání

Vsetín: Sachr – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha – Jonák, Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Lichanec, Klhůfek, Jenyš – Hořanský, Štefka, Š. Bláha.

Šumperk: Hamalčík – Eliáš, Kadeřávek, Hrachovský, L. Rutar, Dudycha, Kunst – Žálčík, Nedvídek, Průžek – Š. Jelínek, Šuhaj, Svoboda – Mácha, Kohút, Vachutka – Jouza, Bernat, Křemen – Kellerstein.

Informace o utkání

Termín utkání: pondělí, 5. prosince, 17:30

Místo utkání: Zimní stadion Na Lapači

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz