Všichni jsme tam lítali po pr*eli, proto jsme vyhráli. Svěřil se po zápase Furch

Všichni jsme tam lítali po pr*eli, proto jsme vyhráli. Svěřil se po zápase Furch

Michal Krobot, čtvrtek 16.9.2021
Šumperské hokejisty ve středu přivítala naplněná Škoda aréna a doslova je dohnala k prvnímu domácímu vítězství. Draci si sympatickými výkony říkají o pozornost. Tentokrát na svém ledě porazili silný Přerov a ovládli tak první krajské derby sezóny. „Pocity jsou příjemné. Podruhé za sebou jsme vyhráli a k tomu ta atmosféra? Neskutečné! Vůbec jsem nečekal, že fanoušci vytvoří takovou kulisu,“ pochvaloval si po zápase Aleš Furch.

Draci hned na úvod soutěže získali pět z šesti možných bodů. V Porubě ještě za dva, ale doma v úžasné atmosféře přehráli Přerov. Hráči se ve Škoda aréně představili před více než tisíci diváky. „Pocity jsou příjemné. Podruhé za sebou jsme vyhráli a k tomu ta atmosféra? Neskutečné! Vůbec jsem nečekal, že fanoušci vytvoří takovou kulisu. Byla radost před nimi hrát. Snad budeme v podobných výkonech pokračovat i nadále,“ svěřil se nadšený Aleš Furch.

Hned góly v první třetině nakonec rozhodly o osudu utkání. Nejprve skóroval Denis Kindl nájezdem v oslabení a poté se velice kuriózně prosadil Petr Kratochvíl. „Shozený puk za bránou, o který se bojovalo, vytáhl Kohy a poslal ho na Kraťase. Neříká se to často, ale naštěstí mu ta střela vůbec nesedla. Díky tomu, totiž poslal na gólmana zvláštní oblouček, který se od něj odrazil vysoko do vzduchu. Potom spadl rovnou do brány. Možná šťastný moment, ale bez střely prostě gól nepadne,“ podotknul pravý křídelník třetí formace.

V prostřední části nepadla ani jedna branka. Šancí sice bylo dost, ale obránci nikterak nepropadali a nenechávali brankáře ve štychu. „Ve druhé třetině ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu a hrálo se hodně do obrany. Víte co, my jsme nebyli mužstvo, které potřebuje dát gól za každou cenu,“ upřímně konstatoval třiadvacetiletý útočník.

Gólová radost třetí formace (Foto: Věra Václavková).

Poslední perioda ve Škoda aréně způsobila velké drama. Několik málo minut před finální sirénou totiž snížil na dva jedna Jan Süss a Přerov se nadechoval k vyrovnání. „Na konci jsme určitě byli trochu nervózní. Nechcete ztratit zápas, ve kterém téměř celou dobu vedete. Samozřejmě jsme se lehce báli o výsledek, ale věřili jsme, že to zvládneme,“ zhodnotil třetí třetinu Furch, který si v zápase připsal asistenci u vítězné trefy.

V utkání podal téměř perfektní výkon brankář Vojtěch Mokry, který byl dokonce v posledních extraligových zápasech jako dvojka v nedaleké Olomouci. „Nebýt Mokrase, tak mohl být osud zápasu úplně jiný. A to nejen dnes, ale i v Porubě. Je dost možné, že bychom bez něj neměli ani jeden bod. Jsme za něj opravdu rádi. Chytá parádně! Opravdu, klobouk dolů,“ pochválil Aleš svého spoluhráče. A není taky divu, Mokry má po dvou úvodních kolech procentuální úspěšnost téměř 95%.

Dokonce i trenérský štáb hostí po zápase vyzdvihl dobrý týmový výkon Šumperka. Možná právě to byl ten malý stupínek, který v prvních dvou zápasech rozhodl. „Chceme hrát jako tým. Držet se taktiky a jít si za vítězstvím po malých krůčcích. Hrajeme týmově a když budeme plnit všechny úkoly, které máme, tak můžeme uspět. Všichni jsme tam lítali po pr*eli, to je to, proč jsme přehráli Přerov. Byli jsme tým,“ uzavřel rozhovor forvard s číslem šedesát tři Aleš Furch.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
DRACI PARS ŠUMPERK