Všechno nebo nic! Šumperk musí s Kolínem naplno bodovat

Všechno nebo nic! Šumperk musí s Kolínem naplno bodovat

Vanessa Vařeková, pátek 24.2.2023
Do konce základní části prvoligové sezóny 2022/2023 zbývají poslední tři zápasy! A bohužel jeden z nich definitivně rozhodne o osudu šumperského hokeje. Udrží Draci prvoligovou příslušnost nebo si vytáhnou Černého Petra a spadnou o patro níže? Tato otázka straší nejen samotné hráče, ale také všechny místní příznivce. V tomto případě jsou však počty velmi jednoduché. Svěřenci Josefa Málka musí ve zbylých třech zápasech plně bodovat a zároveň se spoléhat na nulový zisk Pardubic B. Pokud by totiž rezerva Dynama vybojovala byť i jeden jediný bod, pro Šumperk by to znamenalo pád do 2. ligy. První kritický okamžik tak nastane již v sobotu 25. února, kdy do šumperské ŠKODA arény zavítá SC Marimex Kolín. Zápas o všechno startuje v 17:00.
SKUPINA ČEZ

Kolínu jde v závěru základní části o hodně! Ve hře je stále předkolo play off

Kozlové se sice momentálně nachází na 11. místě s celkovým ziskem 65 bodů, nicméně na desátý Frýdek-Místek, který je nyní posledním postupujícím do předkola play off, ztrácí pouhé čtyři body. V posledních kolech se však Kolínu vůbec nedařilo. Od doby, kdy Kozlové senzačně porazili Třebíč na její půdě v samostatných nájezdech, to šlo z kopce. Z posledních šesti zápasů ovládli pouze ten s rezervou Pardubic. Pak sice brali alespoň bod za prohru v prodloužení s Jihlavou, zbylé čtyři utkání už ale prohráli na plné čáře. Z osmnácti možných bodů tak získali jenom čtyři. Jestli tedy chtějí ještě zabojovat o prodloužení sezóny, musí rozhodně zabrat.

Kolín hraje o předkolo play off, Draci o holý život! Jak dopadne poslední vzájemný duel? (Foto: Věra Václavková)

Král s Ouřadou vládnou produktivitě Kolína, nejlepším bekem je Čáp

Patří k absolutní špičce Chance ligy a v kádru Kolína jako jediný překonal hranici čtyřiceti kanadských bodů. Řeč je o sedmadvacetiletém útočníkovi Zdeňkovi Královi (10+33), jenž má velkou zásluhu na tom, že je jeho mužstvo stále ve hře o předkolo paly off. Nejproduktivnější hráč Kolína je se třiatřiceti asistencemi rovněž nejlepším nahrávačem týmu a druhým nejlepším nahrávačem celé Chance ligy. Na tohoto hokejistu je obrovský spoleh celou sezónu, neboť jako jediný odehrál téměř všechny zápasy, respektive chyběl pouze jedinkrát. Životní sezónu letos prožívá Kryštof Ouřada (18+12), který je se třiceti kanadskými body hned v závěsu za Králem. Dvaadvacetiletý talent si svým obrovským progresem řekl i o premiérový start v extraligovém Hradci Králové. Na další šanci v nejvyšší české hokejové soutěži však stále čeká. Letos se mu dokonce povedlo sestřelit Litoměřice vůbec prvním hattrickem mezi muži, a to během úctyhodných deseti minut. V defenzivních řadách pak vyčnívá tvrďák Zdeněk Čáp (3+21), který se rovněž výrazně podílí na produktivitě mužstva. Na ledové ploše stráví v průměru přes 23 a půl minuty, zcela logicky tak patří mezi nejvytíženější hráče ligy. Zajímavou statistiku drží zkušený forvard Martin Novák, který sice vyniká fyzickým stylem hry, ale vždy hraje čistě. Během letošní sezóny totiž nebyl ještě ani jednou vyloučený.

Jakub Soukup odchytal všechna utkání proti šumperským Drakům. Vzájemná bilance ale zatím hovoří lépe pro Šumperk. (Foto: Věra Václavková)

Pozici brankářské jedničky zastává Jakub Soukup

Osmadvacetiletý gólman Jakub Soukup doposud nastoupil ke třiačtyřiceti duelům, v nichž vychytal celkem devatenáct výher. Průměrně obdrží 2,86 branek na zápas, a přestože jeho úspěšnost zákroků 90,70 % není bůhví jak fantastická, spoluhráči se o jeho výkony mohou ve většině případů opřít. V utkání se Sokolovem udržel čisté konto a v bitvě s Frýdkem-Místkem dokonce přispěl nahrávkou. Záda Soukupovi kryje teprve dvacetiletý Tomáš Sajdl, jenž zasáhl do jedenácti střetnutí. Zda bude dělat brankářskou dvojku v souboji s Šumperkem zatím zůstává otázkou, neboť si v utkání s Porubou přivodil zranění.

Informace pro hostující fanoušky

Pro hostující fanoušky je vstup povolen bez viditelných symbolů a příslušnosti ke klubu (dres, šály, čepice apod.) Vlivem rekonstrukce Škody arény a stavebních dispozic je sektor hostů zrušen. O tomto opatření byly všechny kluby a svaz informovány.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 25. února, 17:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz