Velčovský: Vyhlásit boj o postup by byl podvod na fanouška

Velčovský: Vyhlásit boj o postup by byl podvod na fanouška

Tomáš Ostřanský, úterý 21.3.2017
Pro tým Draků před několika hodinami skončila sezóna, když bez několika zraněných opor nedokázali přetlačit tým Poruby. Ředitel klubu Vladimír Velčovský si našel čas pro její zhodnocení a nastínění plánů pro příští ročník. V čem vidí největší sílu současného týmu? Co je potřeba zlepšit a jaký bude cíl klubu? To vše se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Pane řediteli, sezóna skončila doslova před chvílí, jaké jsou vaše aktuální pocity?
Teď ještě převládá zklamání. Poruba pro nás byl hratelný soupeř a rozhodly opravdu maličkosti. Zejména první dva zápasy převážila v náš neprospěch neuvěřitelná porce štěstí, v tom pátém přišla nějaká zranění, v závěru chyběly i síly. Tady chci vyseknout obrovskou poklonu fanouškům, že nás podporovali až do konce. S hráči se rozloučili tradiční děkovačkou, byli pozitivní. Ten tým si to zasloužil. Mým tajným přáním bylo finále a potrápit Vsetín, ale musíme respektovat sílu protivníka.

Nicméně, celkově Draci uspěli, ne?
Určitě ano. Sezóna byla úspěšná. Někdy nám bylo vyčítáno, že jsme nevyhlásili postup jako cíl. Jenže je potřeba se podívat, jakým zemětřesením jsme prošli. Ještě pár dní před začátkem ligy jsme od Vsetína dostali „desítku“. Jistě, mohli jsme boj o postup hrdě vyhlásit, ale z mého pohledu by to byl na fanouška podvod.

Takže se vyhlásil skromnější cíl, a to skončit do čtvrtého místa…
Ano, tam přesně jsme viděli hranici úspěchu pro tento tým. Opět jsme dali šanci místním borcům a mladým hráčům z různých koutů Moravy. V průběhu sezóny se podařilo dotáhnout příchod Zdeňka Novosada a Lukáše Králíka, na závěrečnou fázi potom Hynka Kůdelu. Tým ještě o něco vyzrál. Nakonec jsme sahali po druhé příčce tabulky po základní části. Hlavně ve čtvrtfinále potom kluci ukázali velkou vnitřní sílu, když zlomili prokletí stadionu ve Valašském Meziříčí. Draci tam 13 let nevyhráli a teď jsme tam třemi vyhranými zápasy vybojovali postup.

Těsně před startem soutěže odešel dlouholetý trenér a sportovní manažer Radek Kučera. Bylo to pro vývoj sezóny zásadní?
Tohle nemůžu a ani nechci hodnotit. Nikdo neví, jak by si tým vedl, jsou to jenom kdyby. Radek tady odvedl spoustu dobré práce, plivat zde na něj by bylo příliš jednoduché a laciné. Faktem je, že po těch letech se drobné rozpory nastřádaly. I vlivem sestupové sezóny bylo vhodnější do toho říznout. Přišel Aleš Flašar, zkušený praktik, který dokázal hráče odhadnout. Věřil jim, splnil stanovené cíle a dovedl tým do semifinále play-off, kde jsme se do posledního zápasu doslova prali o postup do finále.

Budoucnost? Bude trenér pokračovat?
Díky úspěšné sezóně by nebylo fér, kdybychom trenérovi nenabídli pokračování v Šumperku. Má na stole nabídku, také on nám oznámil nějaké požadavky. Budeme tedy jednat, rád bych ho tu měl.

A hráči? Je reálné udržet tým pohromadě?
Budeme se o to v maximální možné míře snažit. Upřímně, některým hráčům se sezóna povedla natolik, že o ně je zájem ve vyšších soutěžích a v jejich mateřských klubech. Budeme se jim snažit nabídnout solidní podmínky, aby o pokračování alespoň přemýšleli. Určitou možností jsou také střídavé starty. Rozhodně ovšem nebudeme nikoho přeplácet a nesmyslně se podbízet.

Od května by měla probíhat další etapa rekonstrukce stadionu. Nezpůsobí to opět problémy v přípravě?
Letos už jsme v tomto ohledu chytřejší a víme, že budeme trénovat a hrát přípravné zápasy jinde. Zhotovitel stavby má předat dokončené dílo do 31. srpna, takže se podle toho budeme muset zařídit. Přece jen jde o rekonstrukci střechy, což bude poměrně náročné a je lepší nic neuspěchat. Tato II. etapa rekonstrukce bude nadřazena všemu, někdy se to prostě udělat musí.

Oblíbená otázka fanoušků. Bude suchá letní příprava?
Je to jeden z požadavků trenéra Flašara. Více zveřejňovat je zatím předčasné.

A nejlepší otázka na závěr. Už víte, jaký bude cíl pro příští sezónu?
Chceme vyhlásit postup do WSM Ligy. Ročník 2016/2017 ukázal, že naše cesta je správná, že tým je konkurenceschopný a je v něm potenciál. Samozřejmě... Vsetín letos, to bylo trochu jako z jiné planety. Věřím ale, že příští sezónu můžeme o postup reálně bojovat. Ještě nás čeká spousta práce během jara a léta, zejména v ekonomické oblasti, nicméně věřím, že dokážeme kádr vhodně doplnit, malinko rozšířit a na předsezónní tiskové konferenci z mých úst zazní tento cíl oficiálně. Zatím to tedy berte jako přání.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Orlová
Draci Šumperk