V prvním zápase jsem měl trochu smůlu, mrzelo Běhulu po nevydařeném dubutu

V prvním zápase jsem měl trochu smůlu, mrzelo Běhulu po nevydařeném dubutu

Michal Krobot, Dominik Mihailescu, neděle 28.11.2021
Sobotní utkání mezi Šumperkem a Sokolovem přineslo nespočet důležitých a zajímavých událostí. Jednou z těch nejatraktivnějších je bezpochyby příběh nového šumperského gólmana, který se ve velmi obtížné situaci musel postavit mezi tři tyče. Za sebou měl náročnou cestu přes celou republiku a s týmem stihl trénovat pouze dvakrát. I přes to se s danou situací popral se ctí. „Moc jsem se na první zápas těšil, ale myslím, že jsem měl trochu smůlu. Dvakrát se stalo, že mě puk trefil a do brány se odrazil až potom. Ale i takové jsou někdy zápasy,“ popsal svůj debut v šumperském dresu Richard Běhula.

Zápas s Baníkem začal pro Draky velice slibně. Hned na startu první třetiny se Šumperk dokázal dvakrát prosadit a získat rychlé vedení. V patnácté minutě ale došlo k ostrému faulu na domácí jedničku Mokryho a do hry musel naskočit Richard Běhula. „Gólman se musí soustředit celou dobu. Na ledě došlo k nešťastné situaci, kdy Vojta dostal velkou ránu do hlavy a já musel do hry. Moc jsem se na první zápas těšil, ale myslím, že jsem měl trochu smůlu. Dvakrát se stalo, že mě puk trefil a do brány se odrazil až potom. Ale i takové jsou někdy zápasy. Je třeba pokračovat dál, nezbývá než doufat v lepší zítřky,“ skromně si po utkání povzdechl bývalý hráč Kadaně, nebo Chomutova.

V podstatě už téměř od začátku listopadu byl jednadvacetiletý gólman bez profesionální smlouvy. Kvůli tomu chybělo Richardovi zápasové vytížení a plný tréninkový dril. „Vzhledem k problémům v Kadani jsem byl bez angažmá. Snažil jsem se trénovat, kde se dalo a u toho jsem čekal na nabídku. Ta nakonec přišla ze Šumperka a já jsem za ni obrovsky vděčný. Doufám, že se mi to podaří týmu vrátit,“ pronesl mladý brankář, který dostal od vedení Šumperka důvěru a s velkou pílí a úsilím se ji bude trenérskému štábu snažit vracet spolehlivými výkony.

Pro Richarda to ale nebyl první zápas ve Škoda aréně. Letos se v Šumperku představil v rámci 5. kola v dresu Trhačů (Foto: Dalibor Kachlík).

Otázkou ale je, v jakém rozpoložení tento hráč přijel. V předchozím působišti totiž atmosféra nebyla ideální. „V Kadani tým vůbec nefungoval, jediný dobrý impuls byl trenér Růžička a kouč gólmanů Marek Pinc. Z mého pohledu je to selhání vedení, které s námi jako hráči ani nekomunikovalo. Tohle je ale minulost a nechci to řešit. Teď mám před sebou novou příležitost,“ odhodlaně okomentoval dotaz na svůj poslední tým, ve kterém oblékal číslo sedmasedmdesát.

Zároveň poukázal na změnu, kterou téměř okamžitě v Šumperku pocítil. „Když se podívám jen na samotné spoluhráče. Věděl jsem, že se na ně můžu spolehnout. Tohle bylo opravdu parádní a mrzí mě, že utkání neskončilo vítězným koncem,“ tiše dokončil svoji větu.

Mezi Draky ale zapadl výborně. S několika spoluhráči se dokonce znal už z předchozích let. S Jakubem Březákem a Alešem Furchem si zahrál bok po boku v CHANCE lize a například s Matějem Křupkou jezdil na brankářské kempy. „Jsem moc rád za to, jak mě kluci přijali. Cítím se tu díky nim výborně. Není úplně jednoduché chytat po dvou trénincích, před tím ještě nastaly takové čtrnáctidenní problémy. Nyní už ale můžu poctivě trénovat a připravovat se na další zápasy,“ uzavřel rozhovor Richard Běhula po svém prvním odchytaném zápase v šumperské bráně.