V pondělí přijede Růžičkova Kadaň, prolomí Draci sérii proher?

V pondělí přijede Růžičkova Kadaň, prolomí Draci sérii proher?

Michal Krobot, neděle 24.10.2021
Do šumperské Škoda arény se svým mužstvem zavítá známý trenér Vladimír Růžička. Jeho svěřencům se ovšem nedaří úplně podle představ. SK Trhači Kadaň jsou po čtrnácti kolech na posledním místě a v dosavadním průběhu sezóny nezískali ani jeden bod. Na druhé straně stojící Šumperk taktéž nezažívá povedené období. Obě mužstva budou chtít zlomit své nepovedené série, a proto se v pondělí 25. října můžeme těšit na urputný boj. Úvodní buly je ve Škoda aréně naplánováno na 18.00.

Začátek sezóny jako děsivá noční můra, naposledy ale kadaňští potrápili Kozly

Fanoušek, který sleduje hokejové dění jistě musí tušit, že Trhači na tom nejsou zrovna dobře. Od začátku sezóny nezískali kadaňští ani jeden bod a v současné chvíli je Kadaň hlavním kandidátem na přímý sestup. Ale! V posledním zápase proti Kolínu měli body na dosah. Ještě v poslední desetiminutovce to vypadalo na prodloužení a první body pro domácí Kadaň, jenže pět minut před koncem udeřil Kozlí útok a kadaňští hokejisté i přes velkou snahu zůstali bez bodu. Nad zápasem s Kadaní tak určitě šumperští trenéři nemůžou jen mávnout rukou.

Poslední zápas byl ze strany Trhačů pravděpodobně nejpovedenější z dosavadní sezóny (Foto: Dalibor Kachlík).

Velký průvan v kabině, skončili hned čtyři hráči

Současná situace si samozřejmě vyžaduje náležité opatření. Na druhé straně je takové období těžké i pro samotné hráče. Gólman Gerstner rozvázal smlouvu kvůli studiu a jeho ruský kolega Trifonov byl taktéž nucen ukončit s Kadaní spolupráci, ovšem za odlišných okolností. Útočník Pavel Kordule zase nebyl spokojený s morálkou týmu a skončil na vlastní žádost. „Přišlo mi, že půlce týmu bylo prostě jedno, že prohráváme," odůvodnil svůj odchod dvaadvacetiletý útočník. Korunu všem odchodů dal potom kapitán Trhačů Miloslav Jáchym, který se údajně přesunul do Prostějova. Otázkou je, zdali dokáže vedení Kadaně zareagovat na tyto výrazné odchody.

Odchod kapitána ke konkurenci mohl jistě zabolet (Foto: Jan Gebauer).

Na koho si musí dát Draci pozor?

Kanadské bodování vede křídelník první formace David Routa, který si zatím připsal 2 góly a 6 asistencí. Dalším v pořadí je Shane Heffernan (2+5). Ten ale i se svým bratrem musel Trhače opustit a odletět zpět do rodné země. Po pěti kanadských bodech shodně získali Tomáš Bernat jako nejlepší střelec mužstva a Matěj Zabloudil. Jedničkou v brankovišti je prozatím Richard Běhula s procentuální úspěšností 89,06%.

Richard Běluha by se mohl stát osobností týmu (Foto: Dalibor Kachlík).

Informace o utkání

Termín utkání: pondělí, 25. října, 18:00

Místo utkání: Škoda aréna, Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz