V Šumperku se objevily nové tváře

V Šumperku se objevily nové tváře

Tomáš Ostřanský, foto: bkboleslav.cz, středa 31.10.2018
Zranění a nepřesvědčivé výkony v ofenzivě. To jsou ve stručnosti dva důvody, proč vedení Draků začalo hledat alternativy a řešit možné pohyby v kádru. Jisté problémy však hokejisté Šumperka řeší i v defenzivě.

Již dva zápasy odehráli v dresu Draků Jakub Čuřík s Vojtěchem Krejčiříkem. Třiatřicetiletý Čuřík má odehráno více než čtyři sta zápasů v tuzemské druhé nejvyšší soutěži, což značí důležité zkušenosti. Oblíbenec fanoušků snad ve všech klubech, kterými prošel, loni zažil dobrovolný ústup do krajské ligy. Věnoval se kariéře mimo mantinely zimních stadionů a hokejem se bavil v Uničově. Přesto nakonec vyslyšel volání Šumperka. Spolu s trenéry a ředitelem klubu Velčovským našli cestu, jak naskočit do kolotoče druhé ligy, a vypomoci v soutěži, která se letos dá označit přízvisky zajímavá a vyrovnaná.

To Vojtěch Krejčiřík je dvacetiletý útočník, jehož hokejový životopis napsal zajímavé kapitoly také v administrativní rovině. Před několika lety totiž proběhly tiskem články o jeho boji s mateřskou Olomoucí. Také jeho případ tak pomohl rozvířit debatu o výši odstupného za hráče mladšího dorosteneckého věku a nastavit pravidla hostování a přestupů hráčů. Krejčiřík od té doby prošel několika hokejovými kluby. Jeden zápas si střihnul v extralize za Chomutov, prvoligové potom střádal za Kadaň a Prostějov. Už dva zápasy za Draky naznačily, že do kádru zapadnul bez nejmenších problémů a stejně jako Čuřík zapsal tři kanadské body.

Na úterním večerním tréninku se potom ukázala další útočná akvizice. Jedenadvacetiletý Ivan Ďurač dorazil z Nymburka, kde letos uchválit bilancí devíti gólů a devíti asistencí za deset odehraných utkání. Tento útočný pravák patřící Mladé Boleslavi ochutnal právě v jejím dresu na tři desítky extraligových bojů, a to včetně devíti zápasů v playoff. Druhou ligu si zahrál také za Benátky nad Jizerou a loni se mihnul třeba v polském Opolí.

Zamotaná situace je v Šumperku kolem hráčů z Ruska. Nikolaj Tolokonnikov a Dmitrij Vorobjev jsou momentálně ve své domovině, kde vyřizují nutné formality pro svůj návrat. Přitom zadák Tolokonnikov je ve stejné situaci už podruhé během krátké doby, kdy vyjednané dvanáctidenní vízum dovolilo pouhé tři zápasy. Nedostatek hráčů v defenzivě tak klub řeší Jakubem Vaňkem. Třiadvacetiletý hráč, který třetí nejvyšší soutěž okusil prozatím během epizodního angažmá ve Vsetíně, trenéry na zkoušce zaujal. Podle slov Jozefa Zavadila je sice komplikací jeho studium v Praze, nicméně zkušený trenér Draků chce vsadit na jeho zápal a chuť hrát za Šumperk.

Po volné středě hrají Draci další utkání už v sobotu 3. listopadu, kdy bude soupeřem silný Havlíčkův Brod. Uvidíme, jestli tedy v utkání uvidíme všechny výše zmiňované hráče, nebo na nás trenérský štáb s vedením klubu připraví ještě nějaké překvapení.