Uvidíme Jardu Jágra? Systém Chance ligy leží na stole

Uvidíme Jardu Jágra? Systém Chance ligy leží na stole

Klub, úterý 26.5.2020
Na úterním jednání klubů první ligy vykrystalizoval návrh na herní model Chance ligy pro sezónu 2020/2021. Návrh ještě musí posvětit výkonný výbor Českého hokeje, který se sejde 4. června.

Sezóna by měla odstartovat 12. září a tvořit ji bude jednotná tabulka. Tak odehraje všech 19 týmů dvě kola systémem každý s každým, což čítá 36 utkání. Nedošlo tak na regionální dělení na dvě skupiny, ani na tříkolový model.

Po odehrání prví části se tabulka rozdělí na dvě skupiny. Výkonnostně lepší část, kde budou hrát týmy umístěné na 1. - 10. místě, a horší část, kde budou týmy na 11. - 19. pozici. Také v druhé části soutěže se týmy utkají dvoukolově.

Týmy, které po druhé části skončí na 11. a 12. místě, budou hrát předkolo play-off. Třináctému týmu potom končí sezóna. Sezóna končí i dvěma nejhorším týmům, ovšem po ty to neznamená klidnou dovolenou, ale přímý sestup.

O dalších sestupujících rozhodne play-down, které budou hrát týmy umístěné na 4. - 7. místě tabulky B. Nejhorší z těchto čtyřech týmů opět sestupuje, druhý nejhorší si potom bude muset vybojovat právo účasti v Chance lize nad týmem ze soutěže o patro níž.

Hracími dny by měly zůstat středa a sobota s vloženými pondělky. Výkonný výbor však bude rozhodovat také o protinávrhu, kdy by Chance liga dostala víkendový formát, jelikož by se hrála v pátek, v neděli a s vloženými středami.

Tolik tedy návrhy vzešlé z dnešního jednání, jasno bude již brzy.