Třetí soused v řadě, který je na dostřel. Další partii sehrají Draci ve Vrchlabí

Michal Krobot, pátek 14.1.2022
Šumperk se po vydařeném utkání s Přerovem, kde si všichni hráči dobře plnili domácí úkoly z defenzívy, utká s dalším žebříčkovým kolegou. Draci zavítají na led osmého celku soutěže HC Stadionu Vrchlabí. Soupeř může být momentálně lehce opařený z minulého kola, protože ztratil poměrně slibně rozehraný zápas, kde dostal třígólovou sprchu v závěru utkání. V posledním vzájemném střetnutí na tomto ledě došlo až k samostatným nájezdům. Uvidíme, jaký průběh si pro nás připraví tento duel, který startuje už v 17:00.

Ve středu Šumperk zabral, Vrchlabí naopak padlo

Šestatřicáté ligové kolo v tomto případě napsalo dva zcela rozdílné příběhy. Šumperští hokejisté díky excelentním speciálním týmům dokázali uspět ve velmi vyrovnaném derby s Přerovem. Draci zasadili svému soupeři dva zásahy, a následně Zubrům nedovolili dostat se do jejich hry. Stadion měl ve středu úplně opačný průběh. Taktéž si sice během první třetiny dokázal vybudovat dvoubrankové vedení, jenže ho nedokázal udržet a na ledě Kolína padl. Zápas před tím doma Vrchlabí obralo Benátky, ale na začátku roku zaváhalo v Havířově, kde si druhý bod urvalo se štěstím až v nájezdech. Nad aktuální formou trenéra Tomáše Jirků tedy visí velký otazník.

Přenese si Šumperk vítěznou náladu i do dalšího kola (Foto: Věra Václavková)?

Hlavní tvář útoku je Urban, bodovat ovšem umí i ostatní

Kádr Vrchlabí je poměrně nevyzpytatelný. Do kanadského bodování se dokážou podepsat všichni hráči a nedá se říct, že by trenéři spoléhali pouze na jednu formaci. I přestože by jednu super lajnu bezpochyby složit mohli. Nejproduktivnějším mužem týmu je Patrik Urban s 8 góly a 19 asistencemi. Vrchlabská čtyřiadvacítka je v bodech mírně odskočená zbytku týmu, ale za ním je to pěkně nabité. Nejlepší střelec mužstva Ondřej Matýs s 11 góly. Pavel Mrňa, který má shodně po 10 brankách a 10 přihrávkách. Stejně bodů jako výše zmíněný Mrňa má i Tomáš Kaut, který je třetím nejlepším střelcem Stadionu. V obraně potom vévodí dvojice Zdráhal – Nedbal, přičemž si oba připsali shodně po deseti bodech.

Poslední vzájemný zápas skončil 5:1 pro Draky (Foto: Věra Václavková).

Vzájemné střetnutí jsou letos nerozhodně, naposledy ale úřadoval Žálčík

Při prvním duelu se týmy Šumperka a Vrchlabí potkaly právě na ledě Stadionu, kde se odehrál velmi vyrovnaný zápas. Po šedesáti minutách mělo každé mužstvo po dvou brankách a na řadu přišlo prodloužení, ze kterého ovšem vítěz nevzešel. Rozhodnout musela až obávaná dovednostní disciplína. Tu těsně ovládli domácí a získali tak vytoužený bod navíc. Zápas z dvacátého kola už byla ale jiná písnička. Draci ve Škoda aréně přejeli Stadion čtyřbrankovým rozdílem, který řídil hattrickem Lukáš Žálčík. Dva góly si tehdy připsal i Petr Kratochvíl. Tentokrát si dá Vrchlabí na šumperské střelce určitě větší pozor.

Ve Vrchlabí si svůj první gól za Draky připsal Vojtěch Šilhavý (Foto: Anton Martinec).