Těžká prověrka. Draci vyrazí do Poruby, která je v přípravě dvakrát porazila

Těžká prověrka. Draci vyrazí do Poruby, která je v přípravě dvakrát porazila

Martin Schwarz, pondělí 11.9.2017
Zápas s Kopřivnicí je třeba hodit z hlavu. Draci v Moravskoslezském kraji inkasovali osm branek a v dalším duelu se budou muset více soustředit na obrannou hru. Nečeká je však snadná práce, protože zajíždí na led jednoho z favoritů druhé ligy – skupiny Východ. Potřetí během léta narazí na tým HC RT TORAX PORUBA. S tím rozdílem, že tentokrát už půjde o body do tabulky. Pro našeho středečního soupeře se bude jednat o premiérové střetnutí sezóny 2017-18, v prvním kole dostali Ostravané možnost odpočinku. Utkání 2. kola HC RT TORAX Poruba – Draci Šumperk startuje ve středu 13. září od 18:00 hodin. Sledovat jej můžete na serveru onlajny.com.

Tohle byla přestřelka jako hrom. Při víkendové vřavě na kopřivnickém zimním stadionu padlo dohromady třináct branek, bohužel osm z toho za záda Adama Vrby a Reného Svobody. Draci si tak na prvotní bodový zápis do tabulky musí počkat minimálně do druhého utkání, v němž by rádi překonali jmény našlapanou sestavu Poruby. Ostravský výběr v přípravných kláních ukázal, že má sílu ucházet se o nejvyšší pozice druholigového žebříčku.

Celá příprava doma

Rovných deset přátelských mačů, z toho šest výher. Taková je letní bilance Porubských. Kromě toho, že svěřenci trenérů Flašara a Sršně vyhráli domácí turnaj O pohár RT TORAX (ve finále porazili právě Draky), zvládli také měření sil s polským extraligistou z Opole (5:3) nebo předčili slovenskou Považskou Bystrici (3:2). Vadou na kráse jinak zdařilé přípravy se staly duely proti Přerovu (1:5), Vítkovicím (0:8) a Havířovu (4:6), v každém z uvedených případů ale červenobílí vzdorovali celku hrajícímu vyšší soutěž. Šumperské fanoušky pak jistě zajímá aktuální vzájemná bilance.


Hynek Kůdela ještě na jaře hájil klec Draků, teď bude stát na straně soupeře
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

V tomto ohledu mají hokejisté trenéra Pavla Hulvy co zlepšovat. Na vítězství nad Porubou čekají od letošního jara, naposledy ostravskou partu porazili 18. března v rámci čtvrtého semifinále, od té doby se pokaždé radoval soupeř. Ať už v postupovém pátém klání semifinále (Poruba – Šumperk 4:1), na turnaji O pohár RT TORAX (Poruba - Šumperk 3:0) nebo v odvetě ze 24. srpna (Poruba – Šumperk 7:4). Nutno však podotknout, že Ostravané pokaždé nastoupili jako domácí tým, což bude platit i tentokrát. Tady ještě jedno doplnění k přípravě – Poruba odehrála všechna přátelská klání pod střechou domácího svatostánku, bude zajímavé sledovat, jak si povede při prvním „výletu“ ven (16. září v Hodoníně).

Hnízdo bývalých Draků

Jakmile otevřete soupisku Poruby, musí vás okamžitě trknout jeden fakt: figuruje na ní řada hráčů, kteří dříve oblékali dres s drakem na prsou. Novým hrdinou RT TORAX by se měl stát brankář Hynek Kůdela, jenž ještě pár měsíců zpátky předváděl fantastické výkony v šumperské kleci. Z beků fanoušci znají mladého Luboše Adama, ale i třiadvacetiletého Marka Baila či o rok staršího Michaela Janotu. Na útočném postu nelze přehlédnout jména Václav Chomič a Marek Haas. Právě druhý jmenovaný patří mezi velké letní posily Poruby. Kádr dále vyztužili Josef Fojtík, Samuel Ollender či ještě nedávno vsetínský Vladimír Luka, který v základní části loňského ročníku sesbíral 31 kanadských bodů (16 + 15) a válel také ve vyřazovacích bojích.

Poslední tři vzájemná utkání
Poruba - Šumperk (4:1, 5. semifinále)
Poruba - Šumperk (3:0, turnaj 12. 8.)
Poruba - Šumperk (7:4, příprava 24. 8.)

O to těžší práce na Šumperské čeká. Svěřenci Pavla Hulvy ke 2. kolu druhé ligy – skupiny Východ zamíří ve středu 13. září, úvodní buly zápasu HC RT TORAX Poruba - Draci Šumperk je naplánováno na 18:00 hodin. Získají Draci první body do tabulky a vrátí Ostravanům předchozí porážky? Jestliže do Ostravy nevyrazíte osobně, můžete zápas sledovat na serveru onlajny.com.