TOMÁŠ SEDLÁK: Když měla Poruba šanci, odpověděli jsme gólem

TOMÁŠ SEDLÁK: Když měla Poruba šanci, odpověděli jsme gólem

Martin Schwarz, neděle 26.11.2017
Ve středu proti Kopřivnici odehrál pětistý zápas v modrožlutém dresu, další přidal hned o víkendu. Tentokrát proti Porubě, která pod vrcholky Jeseníků zavítala v pozici jasného lídra tabulky druhé ligy – skupiny Východ. Kapitán Draků TOMÁŠ SEDLÁK ukázal, že ne náhodou boduje nejčastěji ze všech šumperských zadáků. Na demolici ostravského soupeře se podílel jedním přesným zásahem, po konci lákavé bitvy dostal možnost uplynulých šedesát minut hodnotit. „Ve třetí třetině jsme hlavně nechtěli připustit dramatickou přestřelku a riskovat zranění,“ vysvětloval čtyřiatřicetiletý bek.

Mrzí hodně, že vaše jubilejní pětisté utkání za Šumperku vyšlo na duel s Kopřivnicí, a ne až na dnešek?
Určitě by to bylo super. Na druhou stranu, lepší prohrát s Kopřivnicí a předvést takový parádní výkon s Porubou. Dát Ostravanům doma sedm gólů, to je paráda. Potřebovali jsme se udržet v kontaktu s Hodonínem a dnešní vítězství nám může hodně pomoci, abychom postupně šplhali ke druhému místu.

Jak moc vám výhra nad Porubou pomůže psychicky?
Neskutečně hodně. Je známé, že proti hokejovějším týmům typu Hodonína a Poruby umíme zahrát. Viděli jste ale minule Kopřivnici. I přes spoustu střel na jejich branku se nám nepodařilo uspět, Tatra zůstala ve čtyřech zalezlá vzadu. Takový hokej nám nevyhovuje.

Co jste si říkali v kabině po druhé třetině za stavu 6:0?
Hlavně jsme si říkali, abychom nedostali gól. Což se bohužel stalo, namazal jsem soupeři přímo do šance (směje se). Bylo důležité hrát pořád odzadu, ať už se nekoná žádná dramatická přestřelka. A taky ať se vyhneme zraněním, protože bylo možné, že Poruba bude frustrovaná. Spíš nám šlo o to, abychom zápas dohráli na pohodu.

Kdy se podle vás utkání definitivně zlomilo? Ostravané totiž několikrát ukázali, že umí otočit i zápasy, v nichž prohrávají třeba 0:4.
Zaprvé musím říct, že nás znovu perfektně podržel brankář Vlasta Lakosil. Měl i za stavu 5:0 neskutečné zákroky, klobouk dolů. Podle mě jsme soupeře moc do ničeho nepouštěli, i šancí bylo více na naší straně. Navíc nám to tam padalo. Když měla Poruba možnost, my na to odpověděli gólem.

V dresu Poruby nastupuje spousta bývalých Draků. Hecovali jste se nějak před utkáním, nebo i během něj?
Spíš občas na ledě si něco řekneme, například já s Markem Haasem. Pozdravíme se a prohodíme pár slov, ale jinak nic moc.

Jak moc vývoj duelu ovlivnilo pětiminutové vyloučení na straně hostů hned v prvních sekundách úvodní třetiny?
Měli jsme z toho strach, protože nám přesilovky moc nejdou a spíše nás dostávají pod tlak. Ale hned po konci pětiminutové početní výhody dal někdo gól. Často jsme stříleli a tečovali puky, což bylo důležité. Hlavně se nechceme dostávat sami pod zbytečný nátlak.

Nedávno vyšlo najevo, že klub má finanční potíže. Projevuje se to nějak na vás na hráčích při zápasech a v šatně?
Vůbec nás to neovlivňuje, už o problému víme strašně dlouho. Víme o tom zhruba od chvíle, kdy jsme začali hrát domácí utkání. Před našimi tribunami se nám daří, bohužel s Kopřivnicí to nevyšlo a ve stejné době shodou náhod vyšel článek o finančních problémech klubu. Ale absolutně to spolu nesouvisí. Kdo na hokeji proti Kopřivnici byl, tak ví, že jsme bojovali na maximum. Soustředíme se jako mužstvo jen na hokej. Navíc když předvedeme dobré výsledky, třeba tím přilákáme nějaké nové sponzory.