Šumperská loď míří do nebezpečných vod. Ve středu zakotví na půdě lídra

Michal Krobot, úterý 29.11.2022
Tuto středu se odehraje už 25. kolo Chance ligy a šumperští hokejisté se postaví aktuálně nejsilnějšímu možnému soupeři. Draci vyzvou na venkovním ledě celek HC RT TORAX PORUBA, který se momentálně vyhřívá na trůně ligy. Oba týmy jsou ve formě a střet přinese bezpochyby napínavý hokej. Jak dopadne další dračí zápas se dozvíme už 30. listopadu od 17:30. Prodlouží parta Lukáše Majera pětizápasovou vlnu bodů, nebo si nebezpečná Poruba upevní první místo v tabulce?

Devět z deseti domácích zápasů na konto Poruby

Mužstvo Toraxu se letos prezentuje neskutečnou formou. Ta gradovala především na domácí půdě. V posledních deseti utkáních má ostravský celek rovnou devět výher a jejich sérii, která trvala od 5. října uťali až frýdečtí Rysi na konci listopadu. V celém ročníku letošní Chance ligy v domácí aréně padli Ostravané pouze dvakrát. Poprvé se Vsetínem a až minulou sobotu s Frýdkem-Místkem. Přičemž pouze Valaši dokázali ukořistit všechny tři body. Před Šumperkem stojí velká ostravská výzva.

Poslední vzájemný zápas skončil z pohledu Draků 2:5 (Foto: Věra Václavková).

Útočná síla soupeře budí respekt

Síla Poruby je především v koncovce. Ve 22 utkáních dokázali hráči Toraxu nastřílet 80 branek, což je v přepočtu více než 3,5 gólu na zápas. Ofenzivě vládne útočník první lajny Jakub Šlahař (11+12). V těsném závěsu je Tomáš Šoustal (10+12) a Roman Pšurný (6+16). Velmi dobře porubskou hru oživuje Kanaďan Aaron Berisha (10+9). V kádru je také Tomáš Vildumetz nebo Dominik Hrníčko. Nejproduktivnějším obráncem je Jiří Klimíček (2+9).

Výbornou útočnou formu má také obránce Ondřej Hrachovský (Foto: Věra Václavková).

Brankářské jedničky mají podobná čísla

Svatyni Draků s aktuálně špičkovou formou stráží Petr Hamalčík. V procentuálním hodnocení ligy mu náleží 8. místo mezi všemi gólmany. Celkově už si připsal 577 přesných zásahů, které na něj letěly během 907 odchytaných minut. Na druhé straně je Daniel Dolejš. Tomu patří s procentuální úspěšností 92,56% 6. příčka napříč celou ligou, tedy o dvě místa nad Hamalčíkem. Nutno podotknout, že odchytal o necelých 60 minut méně. Obě brankoviště budou ve středu v dobrých rukou.

Šumperský gólman má procentuální úspěšnost 92,17% (Foto: Věra Václavková).