Šumperk znovu lovil v Karlových Varech! Útočné řady posílí Jiří Průžek

Šumperk znovu lovil v Karlových Varech! Útočné řady posílí Jiří Průžek

Vanessa Vařeková, FOTO: Aleš Bedlík, pátek 3.6.2022
Kádr Draků se rozrůstá o další zajímavé jméno. Za šumperský tým bude nově nastupovat útočník s extraligovými zkušenostmi, Jiří Průžek, který naposled působil v Karlových Varech a současně v Benátkách nad Jizerou. Je mu sice teprve třiadvacet let, život se s ním ale nepáral. Ve dvaceti letech našli lékaři talentovanému hokejistovi nádor na varleti. Průžek ale všem ukázal, že má srdce bojovníka a svůj nejdůležitější zápas vyhrál. Nyní je však připraven čelit úplně nové výzvě a pomoct Drakům dosáhnout co nejlepších výsledků.

Třiadvacetiletý Průžek s hokejem začínal v pražských Letňanech. Následně se dostal do organizace Bílých Tygrů, kde prošel starším dorostem a také juniorskou soutěží. V sezóně 2017/2018 odehrál svůj první zápas mezi muži, a to v partnerských Benátkách nad Jizerou. V tamním mužstvu Jiří Průžek vypomáhal i v sezóně následující, která se mu obzvlášť vydařila. Ve čtyřiačtyřiceti zápasech nasbíral 26 bodů za 13 gólů a 13 nahrávek. Svými parádními výkony si před koncem přestupního období řekl o nabídku ambiciózních Litoměřic, kterou také nakonec přijal. A ani ve zmiňovaných Litoměřicích formu neztratil. V devíti duelech si připsal 7 kanadských bodů a v následném play off přidal další 3 body během pěti zápasů.

Jiří Průžek je obrovský bojovník. (Foto: Aleš Bedlík)

Po skvělém, a hlavně produktivním ročníku, který Průžek odehrál kompletně v první lize, měl dobře nakročeno do sezóny další. Jenomže během letní přípravy na sezónu 2019/2020 se šikovnému útočníkovi obrátil svět vzhůru nohama. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu a mladý hokejista musel na operaci. Ani tato vážná zdravotní komplikace ale Jiřího Průžka nezastavila v tom, co měl nejvíc rád, a to byl hokej. Po úspěšné léčbě se vrátil na ledovou plochu a v benáteckém týmu zářil. V pětadvaceti soubojích získal 21 kanadských bodů. Svojí životní formou si následně řekl o debut v dresu extraligového Liberce. Za Tygry nakonec odehrál celkem dvanáct utkání a v jednom z nich si dokonce připsal premiérovou trefu. Ve stejném ročníku také získal cenu za oddanost hokeji v Chance lize.

Rok nato si Průžek vybojoval stabilní místo mezi Tygry. V Liberci nastoupil do 36 duelů s bilancí 1 gólu a 5 asistencí. V sedmi zápasech pak vypomohl partnerským Benátkám, přičemž jeden z nich byl proti šumperským Drakům. Po konci sezóny 2020/2021 se ale šikovný forvard s libereckou organizací rozloučil a vydal se vstříc nové výzvě, která přišla z Karlových Varů. V lázeňském městě to ale neprobíhalo úplně podle představ, a tak se mladý hokejista, z důvodu malého herního vytížení, vydal na hostování do známého prostředí benáteckého zimního stadionu.

Nyní však stojí před Jiřím Průžkem zcela nová výzva, a to v šumperském dresu.

Jak si talentovaný útočník povede v novém prostředí? (Foto: Zdeněk Langšádl)

Vyjádření hlavního kouče Lukáše Majera k příchodu Jiřího Průžka

„Hledali jsme útočníka, který má zkušenosti s extraligou a přinese do našeho týmu ofenzivní sílu. Jirka je v situaci, kdy po dvou sezónách v extralize potřebuje především herní vytížení. Proto nám vzájemně dávalo největší smysl, aby obsadil jednu z pozic v našem týmu, která má v utkání zvládat ty nejsložitější situace. Jirka se blíží do ideálního hokejového věku, a mě baví dávat šanci klukům, kteří vědí, za čím v životě jdou. Nehledáme jména, ale hledáme vhodné hráče do našeho systému a do rolí v týmu.“