Šumperk získal zkušeného obránce, mužstvo posílí Václav Čížek!

Šumperk získal zkušeného obránce, mužstvo posílí Václav Čížek!

Vanessa Vařeková, FOTO: Nela Dittrichová, pátek 1.7.2022
Kdo si myslel, že je soupiska Draků už definitivní, ten se mýlil. Tentokrát se trenéři spolu s vedením zaměřili na defenzivu. A na tento post se jim podařilo získat zajímavou posilu. Šumperku se na letošní sezónu upsal Václav Čížek, obránce s extraligovými zkušenostmi. „Naším cílem bylo, abychom do obrany přivedli člověka, který lehce odlehčí Tomáši Drtilovi, jenž byl v sezóně několikrát spíše přetížen, než vytížen. A to se příchodem Venci povedlo,” prozradil Lukáš Majer.

Václav Čížek hokejově vyrůstal v pražské Spartě, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Svůj debut v české nejvyšší hokejové soutěži si odbyl, ještě jako junior, v sezóně 2008/2009 za Mladou Boleslav.

U Bruslařů působil až do ročníku 2010/2011, přičemž několikrát vypomohl prvoligovému Vrchlabí. Jeho další kroky pak směrovaly do tehdy prvoligového Hradce Králové, kde zůstal dvě sezóny. A právě v během tohoto angažmá se poprvé střetl s šumperským celkem.

(Foto: Jan Kobzáň, sckolin.cz)

Sezónu 2013/2014 strávil v prvoligovém Mostě, který vždy patřil mezi neoblíbené soupeře Draků. Mostecké barvy hájil krátce i rok nato, sezónu ale nakonec dohrál na Slovensku v Bánské Bystrici. A právě Slovensko se stalo Čížkovým domovem na dlouhých sedm sezón. Kromě Bánské Bystrice si zahrál také za Nové Zámky, Žilinu a Košice. Jeho poslední zahraničním klubem byl HK Martin.

Po sedmi letech však Čížek ohlásil návrat domů, kde ho oslovila nabídka kolínských Kozlů. A v Kolíně se mu sezóna podařila skvěle. Ve dvaačtyřiceti zápasech nasbíral solidních 14 bodů za 1 branku a 13 asistencí.

Nyní je před Václavem Čížkem nová výzva, a to v barvách Šumperka, kde má spolu s Tomášem Drtilem plnit vůdčí roli defenzivy.

Vyjádření hlavního trenéra Lukáše Majera o příchodu Václava Čížka

"Naším cílem bylo, abychom do obrany přivedli člověka, který lehce odlehčí Tomáši Drtilovi, jenž byl v sezóně několikrát spíše přetížen, než vytížen. Venca Čížek je pravák, v hokeji něčím prošel a zároveň posbíral spoustu zkušeností, které nyní může využít pro náš klub. Do Šumperku zpravidla přivádíme mladé kluky, bez rodin a s touhou prorazit do velkého hokeje. Proto každý příchod hráče, který má přes 300. startů ve slovenské extralize je pro náš klub takovým svátkem. Venca je hladový, nastavený pracovat a jsem přesvědčen, že odevzdá pro náš tým maximální úsilí a zároveň svojí aurou vnese do kabiny potřebný klid."