Šumperk v prestižní společnosti

Šumperk v prestižní společnosti

Michal Krobot, Dominik Mihailescu, čtvrtek 2.7.2020
V úterý 16. června byla otevřena nová výstava v Síni slávy českého hokeje nazvaná Kolébky hokeje. Tímto dnem se šumperský hokejový klub nachází ve velice prestižní společnosti. Nutno dodat, že má tuto čest, jako jeden z mála klubů na celé Moravě. Co Kolébka hokeje znamená a jaké místo má zde Šumperk?

Kolébka hokeje je výstava, která oslavuje vůbec první týmy, hokejisty, trenéry a dobrovolníky již stály za vznikem hokejového života u nás. Poukazuje na místa zrození šampiónů, ale i na budoucí hokejové velikány. Ve vitrínách rozdělených podle krajů jsou umístěny historické dresy, fotky, dokumenty a spousta dalších vzácností. Draky naleznete na místě určeném pro Olomoucký kraj. Tady sdílí své dějiny s Přerovskými Zubry a Uničovem.

Vitrína Olomouckého kraje

První oddíl Šumperka hrál už v roce 1945 a období těsně po druhé světové válce nemapuje mnoho týmů. Draci jsou jedni z mála. Ve vitríně Olomouckého kraje najdete například šumperský dres, kšiltovku, šálu, vlaječku i puk.

Síň slávy Českého hokeje se nachází v Galerii Harfa a určitě stojí k navštívení, zvláště teď o prázdninách. Webové stránky s informacemi, například o vstupném, najdete zde.