Šumperk podepsal šikovného centra a dlouholetého hráče znojemských Orlů

Šumperk podepsal šikovného centra a dlouholetého hráče znojemských Orlů

Vanessa Vařeková, FOTO: Jan Velčovský, pondělí 30.5.2022
Podpisový maraton pokračuje. Dračí letku posílí zkušený centr David Bartoš. Jméno třicetiletého útočníka bývá nejčastěji spojováno ze znojemskými Orly, jejichž barvy hájil nepřetržitě od sezóny 2008/2009 až do sezóny 2019/2020. Ve znojemském dresu tak strávil kompletních 9 sezón v EBEL. V této mezinárodní soutěži odehrál dohromady 483 utkání s bilancí 223 bodů za 81 branek a 142 asistencí.

Znojemský odchovanec David Bartoš prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V dorosteneckém věku se krátce podíval do Hradce Králové, kde si vyzkoušel místní dorosteneckou extraligu. Seniorský hokej poprvé okusil ve svých devatenácti letech během sezóny 2010/2011 a kde jinde než ve svém mateřském klubu. Kromě této zkušenosti se také ve Znojmě výrazně podílel na zisku juniorského mistrovského titulu.

Během ročníku 2011/2012 dostal Bartoš příležitost zahrát si za svůj mateřský klub mezinárodní soutěž EBEL. Svoji šanci chytil za pačesy a postupem času si získal pevné místo v kádru Orlů. David odehrál svoji nejlepší sezónu v EBEL v letech 2016/2017, kdy nasbíral skvělých 45 bodů za 18 gólů a 27 asistencí. V sezóně 2018/2019 měl dokonce tu čest nosit kapitánské céčko na hrudi.

David Bartoš umí rozhodovat zápasy a právě takového tvořivého a šikovného centra Draci potřebují. (Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz)

Říká se, že nikdy nic netrvá věčně. A toto pravidlo platilo i v případě Davidova působení v mateřském klubu. Po konci sezóny 2019/2020 se talentovaný útočník rozhodl pro změnu a znojemské Orly vyměnil za prostějovské Jestřáby. V Prostějově odehrál celkem 31 zápasů, ve kterých si připsal 30 bodů za 8 branek a 22 asistencí. Během tohoto ročníku se v týmu mimo jiné potkal s Lukášem Žálčíkem, Tomášem Drtilem, Danielem Vachutkou nebo s Petrem Antoníčkem. Šumperk tak pro něj nebude úplně cizím prostředím.

Posledním působištěm Davida Bartoše byl Frýdek-Místek, kde se zařadil mezi nejproduktivnější hráče mužstva. Ve 41 zápasech nasbíral 24 bodů za 6 gólů a 18 nahrávek. V následující prvoligové sezóně už ale zkusí štěstí v Šumperku, kde podle slov hlavního kouče Lukáše Majera převezme jednu z hlavních rolí týmu: „Hledali jsme zkušenějšího, tvořivého a technického centra, který převezme jednu z vůdčích rolí v našem týmu a člověka, kterému není cizí leadership. David odehrál 9 sezón v EBEL ve Znojmě a celkově se téměř vždy ve své kariéře, kromě jedné sezóny v seniorech, probojoval se svým týmem do play off. Přidanou hodnotou u Davida byl i jednoznačně fakt, že se s našimi lídry Lukášem Žálčíkem, Danem Vachutkou a Tomášem Drtilem potkal v jednom týmu v sezóně 2020/2021 v Prostějově, a i proto byl David pro nás prioritou, abychom jej podepsali do jedné z klíčových pozic.“