Šumperk oznamuje další nová jména! Tým posílí Tomáš Bernat a Šimon Jelínek

Šumperk oznamuje další nová jména! Tým posílí Tomáš Bernat a Šimon Jelínek

Vanessa Vařeková, středa 25.5.2022
Vedení šumperského hokeje nebere nic na lehkou váhu a neustále pracuje na vhodném doplnění kádru pro sezónu 2022/2023. Soupiska Draků se tak pomalu, ale jistě rozrůstá o další jména. Tentokrát trenéři přivedli dvě nové tváře do útočných řad. Z ústeckého Slovanu se na sever Moravy stěhuje Tomáš Bernat, z nedalekého Prostějova pak Draky posílí Šimon Jelínek. Oba útočníci se navíc dobře znají, neboť spolu několikrát hájili barvy Kladna.

Tomáš Bernat

Dvacetiletý útočník hokejově vyrůstal na Kladně, kde se z mládežnických kategorií postupně probojoval mezi muže. Premiérový zápas v Chance lize odehrál v dresu Rytířů v sezóně 2018/2019. Kromě Kladna působil také dvě sezóny v Litoměřicích. Loni pak sezónu odstartoval v Kadani, kde se s pěti góly zařadil mezi nejlepší střelce. Po odstoupení Trhačů z Chance ligy na nové angažmá dlouho nečekal. Zájem projevilo několik klubů včetně Šumperka, nicméně Tomáše nejvíce oslovila nabídka z Ústí nad Labem. Že se přestup tohoto nadaného mladíka nepovedl už loni, ale nemusí trenéra Draků mrzet.

„Tomáše Bernata jsem chtěl získat už v loňské sezóně, když končila Kadaň. Jenomže tenkrát jsme ten souboj prohráli s Ústím, kde nakonec Tomáš dohrál sezónu. Nyní už se to povedlo dotáhnout do úspěšného konce a Tomáš tak bude v následující sezóně oblékat dres Draků,“ potvrdil zájem o jeho angažování hlavní kouč Lukáš Majer a dodal: „Pevně věřím tomu, že důraz v soubojích a gólová produkce, kterou Tomáš ukazoval v Kadani a Ústí, bude stvrzena v následující sezóně. A také věřím, že Tomášův přínos pro tým bude i pomocí pro naše lídry, aby břemeno zodpovědnosti bylo v určitých zápasech ulehčeno sekundárním bodovým přínosem hráčů ze druhé a třetí lajny, do které s Tomášem počítáme.“

V uplynulém ročníku příchod těsně nevyšel, letos je to už jistá věc. Tomáš Bernat je novou posilou do útoku. (Foto: Roman Mareš)

Šimon Jelínek

Také jednadvacetiletý Šimon Jelínek prošel mládeží Kladna. V sezóně 2018/2019 dostal talentovaný útočník velkou příležitost nasbírat zkušenosti v první lize. Jelínek tuto šanci chytil za pačesy a hned v prvním ročníku mezi seniory doslova zářil. Během základní části se jako jediný junior blýskl 27 body (14+13). Parádní výkony předváděl i v play off, výrazně se tedy podílel na postupu Kladna do extraligy. Po skončení soutěže byl dokonce vyhlášen nejlepším juniorem Chance ligy. V dalším roce už bylo pro Jelínka obtížné probojovat se do extraligového kádru, proto zvolil opět prvoligovou cestu. Čtyřiadvacet utkání odehrál v Ústí nad Labem, dalších šest pak přidal v dresu pražské Slavie. Po sestupu Kladna do Chance ligy se Jelínek k týmu vrátil, poslední sezónu už ale strávil u krajského rivala z Prostějova. V následující sezóně se však Jelínek už nebude prohánět po šumperském ledě coby soupeř, nýbrž domácí hráč.

„Šimon Jelínek i přes svůj nízký věk může v této sezóně dosáhnout 200. startu v první lize. Z tohoto důvodu jsme rádi, že jsme přivedli do týmu hráče, který je první ligou lehce ostřílený, ale zároveň stále hladový a chtějící se zlepšovat, což je pro nás taková Šimonova vizitka. Šimon by měl svou dravostí a stálou energií okysličit tým jak na ledě, tak mimo něj. Zároveň je to pro nás hráč, který je použitelný na více pozicích a ve více rolích, a proto jsme rádi že jsme Šimona získali do našeho týmu,“ řekl k talentovanému mladíkovi trenér Majer.

Loni se Šimonu Jelínkovi proti Drakům dařilo. Ve třech zápasech vstřelil Šumperku dvě branky. (Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz)