Statistické okénko: Ohlédnutí za letní přípravou

Statistické okénko: Ohlédnutí za letní přípravou

Ladislav Lichner, Tomáš Ostřanský, středa 8.9.2021
Šumperští hokejisté mají za sebou náročnou přípravu. Zápasové tempo započali už 29. července s Novou Pakou. Následně potrápili extraligové Vítkovice, dokonce si vyšlápli na plzeňské Indiány. Z prvoligových týmů změřili síly s Přerovem, Vsetínem a Frýdkem-Místkem. Výsledkově si Draci nevedli vůbec špatně, ba naopak. Jak si ale hráči vedli v individuálních statistikách?

Nejproduktivnějším hráčem Rok Macuh

Rok Macuh zažil v novém prostředí vydařenou přípravu. V osmi zápasech zaznamenal 7 kanadských bodů za 5 gólů a 2 asistence. Hned v závěsu jsou dva hráči elitní formace, a to Denis Kindl (3+4) a Lukáš Žálčík (2+5). V obranných řadách se dařilo Ondřeji Hrachovskému, který zaznamenal 5 bodů za 2 góly a 3 asistence. Druhý v pořadí skončil Tomáš Drtil (1+2).

Nejčastějším střelcem Drtil, naopak nejpřesnějším Macuh

Nejvíce střeleckých pokusů zaznamenal Tomáš Drtil s 27 střelami. V závěsu byl s 25 střelami Lukáš Žálčík a s 23 pokusy Rok Macuh. V obranných řadách nejvíce střílel již zmíněný Tomáš Drtil a Ondřej Hrachovský (20). Kdybychom se podívali na úspěšnost střel, tak by první místo s 21,7 % ovládl Rok Macuh těsně před Lukášem Kučerou (21,4 %). Na třetím místě skončil Denis Kindl s 20 %. Mezi obránci se dařilo opět Ondřeji Hrachovskému (10 %) a Tomášovi Drtilovi (3,7 %).

Vítězem vhazování Denis Kindl

První čtyři místa obsadili centři svých formací. Nejlépe si vedl centr první lajny Denis Kindl s úspěšností 58,7 %. Za celou přípravu se ukázal na 75 vhazování, přičemž 44 bylo vítězných a 31 prohraných. Druhé místo obsadil centr druhé formace Rok Macuh s 57,7 % (64 vyhraných a 47 prohraných). Třetí v pořadí skončil tradiční účastník vhazování, Daniel Spratek s 51,9 % (55/51). Další v pořadí pak byl Dávid Kohút s úspěšností 47,7 % (31 vyhraných a 34 prohraných).

Nejtrestanějším hráčem Macuh a Drtil

Šumperk hrál v přípravě celkem šestatřicetkrát v početní nevýhodě, což dělá 72minut. Nejvíce odpočíval na trestné lavici Rok Macuh (10 trestných minut) a Tomáš Drtil (10). Další v pořadí byl Denis Kindl (8) společně s Martinem Pěnčíkem (8). Pětici hříšníků uzavírá opět obránce, a to Ondřej Hrachovský s 6 trestnými minutami.

Průměr bodu na zápas

Tuto kategorii ovládnul Denis Kindl s bodem na zápas. Nutno podoktnout, že tento hráč vynechal poslední přípravný zápas s Frýdkem. Druhý v pořadí se umístil Macuh (0,8 bodu na zápas) a Žálčík (0,8). Do sedmičky nejlepších se vešli ještě Lukáš Kučera (0,6), Tomáš Vildumetz (0,6), Daniel Spratek (0,6) a Daniel Vachutka (0,57).

Kategorie plus/mínus

Tento statistický údaj vypovídá o pozitivní a negativní účasti hráčů u vstřelené branky. S tímto taktéž souvisí počet vstřelených a inkasovaných gólů mančaftu. Draci v přípravě vstřelili 27 branek, a naopak 18 branek obdrželi. V této kategorii měl nejlepší hodnoty obránce Martin Pěnčík. Jeho plusové body se zastavily na 7. Další v pořadí se 6 body se umístil Daniel Vachutka společně s Lukášem Kučerou. Na opačné straně této pomyslné tabulky se umístil mladík Adam Scheuter, který jako jediný v týmu skončil s mínusovou hodnotou, a to -4.

V hlavní roli Martin Holík a Vojtěch Mokry

Šumperk v nové sezoně vsází na dravé mládí. Pojďme se podívat, jak se dařilo oběma našim brankářům v přípravě. Trenéři prostřídali oba brankáře, ale přece jen Martin Holík odchytal o zápas více. Z toho plyne i počet odchytaných minut a zákroků. Martin Holík odchytal 271 minut a předvedl 109 zásahů. Naopak Vojtěch Mokry odchytal 214 minut a předvedl 107 zásahů.

Kdybychom měli zhodnotit počet inkasovaných branek, je na tom lépe Vojtěch Mokry, který obdržel 5 gólů s průměrem 1,4 branek na zápas a s úspěšností 95,5 %. Martin Holík inkasoval 13 gólů s průměrem 2,9 branek na zápas a s úspěšností 89,3 %.

Zajímavosti přípravy

Jako zajímavosti přípravy by se daly vypíchnout dvě věci. Draci hráli dvaatřicetkrát přesilovou hru a využili pouze tři z nich. Hráč Dávid Kohút využil hned dvě početní výhody a byly to jeho jediné dvě branky v přípravě.

Naopak svůj jediný gól v přípravě přidal Daniel Spratek, a to v oslabení.