Souhrn 17. kola: Dva góly v power-play přinesly Hradišti prodloužení, ve kterém rozhodl sporný gól

Jaroslav Svoboda, úterý 9.11.2010
Š u m p e r k - Již sedmnácté kolo ligy je za námi a pomalu, leč jistě se začínají formovat týmy pro následné dělí do tří skupin nadstavbové části. V sedmi zápasech víkendových bojů se více dařilo domácím. V sobotních utkáních totiž hosté odvezli pouze dva body. Jeden vydolovalo Uherské Hradiště z Nového Jičína za prohru 3:4 po prodloužení, když ještě v poslední minutě prohrávali hosté 1:3. Rozhodnutí pak přinesla sporná trefa z prodloužení. Ten druhý si přibalil na cestu Frýdek-Místek z Břeclavi, kde skončil zápas pro změnu vítězstvím po nájezdech. V obou nedělních duelech však byli lepší hosté, druhý Havířov vyhrál o gól v Opavě a stejným rozdílem vyválčili Draci vítězství ve Vsetíně. Největší prohru kola si připsal Hodonín, který v Přerově inkasoval šest branek. Výběry Techniky a Valašského Meziříčí se z gólů neradovaly vůbec.

LHK Jestřábi Prostějov - VSK Technika Brno 2:0

Branky a nahrávky: 34. Šebek P. (Šimo), 60. Šebek P. (Peštuka, Šimo).
Prostějovští Jestřábi se pořádně nadřeli na tříbodový zisk s brněnskou Technikou, nakonec ale svého soupeře udolali. Lví podíl měl na vítězství útočník Patrik Šebek, který vstřelil obě branky utkání. Čisté svědomí pak nemůže mít brněnský brankář Ondřej Jirkův. Při první brance utkání totiž podcenil lehčí nahození Šebka od modré a sám si holí nadzvedl kotouč. Ten tak doletěl až do sítě a domácí šťastně vedli. Pojistka přišla při power-play Techniky osm vteřin před koncem utkání.

HC Břeclav - HC Frýdek-Místek 6:5 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 23. Nedvěd (Barták), 25. E. Novák (Čikl), 27. Fiedler (Barták, Škápik), 31. Kuriál (Fiedler), 52. Klimovič (Dora), rozhodující nájezd E. Novák - 7. Kudláček, 20. Mintěl (O. Sluštík), 38. Kolařík (Gajda), 53. J. Sluštík (Kolařík), 59. Kolařík (Mintěl).
Velmi nadějně rozehrál Frýdek-Místek utkání v Břeclavi, po první třetině vedl 2:1, v té druhé části hry však totálně vyhořel. Během osmi minut dostal čtyři góly a rázem to byl on, kdo musel smazávat dvougólové manko. Snížení sice zařídil svou trefou v závěru třetiny Kolařík, ale osm minut před koncem Klimovič opět vrátil Břeclavi náskok o dvě branky. Hosté ale obdobně jaké v Šumperku zbraně nesložili. Jan Sluštík pár vteřin po Klimovičově gólu snížil a v předposlední minutě poslal zápas do prodloužení druhou trefou Kolařík. Utkání dospělo až do nájezdů, v nich o prémiovém bodu pro Lvy rozhodl Erik Novák.

HC Plus Oil Orlová - HC Bobři Valašské Meziříčí 4:0

Branky a nahrávky: 30. Luka (Moravec), 36. Štefanka (Studený, Blatoň), 46. Mikšan (Holuša, Luka), 50. Galgonek (Blatoň, Studený).
Téměř polovinu zápasu čekali diváci v Orlové na gól. Aktivnější byli po celé utkání domácí, jenže dlouho je držel na štíru výtečný Michal Krumpoch. Až ve 30. minutě se po Moravcově přihrávce dostal do šance navrátilec Vladimír Luka a čtvrtou trefou ve druhém zápase rozhodl zápas. Olejáři přidali do sirény ještě další trefu zásluhou obránce Štefanky, v poslední třetině pečetili vítězství Mikšan a také aktivní Galgonek, který si branku za bojovný výkon v celém zápase zasloužil. Michal Gleich vychytal podruhé v řadě čisté konto. Zdá se, že Orlová hodila za hlavu nevydařenou sérii z konce října a zase nabírá dech.

HC Zubr Přerov - SHK Hodonín 6:1

Branky a nahrávky: 8. Coufal (Sprušil, Sedlák), 30. Kočara (Sedlák), 31. Kohút (Novajovský, Sršeň), 39. Pala (Faltýnek, Kotásek), 44. Faltýnek (Sedlák), 51. Kočara (Kotásek) - 24. Korotvička (Peš, Špok).
Dlouhou dobu se duel Přerova s Hodonínem jevil jako soubojem do poslední minuty zápasu. Domácí sice vedli již od osmé minuty zásluhou Coufalovy trefy, Hodonín dokázal v úvodu druhé třetiny srovnat. Korotvička zužitkoval přesilovku ranou do šibenice. Zubři však nakonec vedení a vítězství na svou stranu strhli. V půli zápasu nejprve v přesilovce propálil Láníčka mezi betony Vladimír Kočara, hned vzápětí překvapil střelou k tyčce hodonínského brankáře Kohút. Drtiči se stejně jako v Šumperku připravili o šanci na body častými fauly, za což konec konců pykali v závěru třetiny. Pala propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. V poslední dvacetiminutovce již domácí dovedli zápas k zasloužené výhře. Faltýnek ještě stačil vyhnat z hodonínské branky Láníčka, následně Kočara vymetl šibenici. Konec utkání okořenila ještě bitka Sedláka s Pešem. Domácí forvard v pěstním souboji vyhrál.

HC Nový Jičín - HC Uherské Hradiště 4:3 po prodloužení

Branky a nahrávky: 26. Gebauer (Macháček), 52. M. Toman (Gulda), 53. Macháček (TS), 64. Hruška - 19. Mikeš, 60. Sakrajda (Piluša, Sladký), 60. Andrýsek (Mikeš, Piluša).
O první bod na svém ledě přišli hokejisté Nového Jičína, což je musí mrzet dvojnásob vzhledem k tomu, že ještě v úvodu poslední minuty vedli o dvě branky. První gól utkání padl v 19. minutě z hole hostujícího Mikeše, srovnat se podařilo ve 26. minutě Gebauerovi.To nejdůležitější se však odehrálo v závěru zápasu. Během dvou minut odskočili Novojičínští do vedení 3:1, když se nejprve trefil Martin Toman a posléze proměnil trestné střílení zkušený Macháček. Domácí drželi náskok dvou branek až do poslední minuty a zdálo se, že o tři body již svěřenci kouče Kneblíka nepřijdou. Hosté hráli téměř tři minuty power-play, navíc přesilovku. A když 70 vteřin před koncem třetiny minul Pavlačka prázdnou klec, Hradiště udeřilo zásluhou Sakrajdy. To chybělo do sirény 51 vteřin. Domácí následně získali kotouč na hole, vyvezli jej z pásma, nic jim to nepomohlo. Šest vteřin před sirénou srovnal Andrýsek. Domácí si spravili chuť aspoň v prodloužení, kdy rozhodl o konečné výhře Hruška. Ten procpal kotouč za brankáře hostů, jestli však puk přešel brankovou čáru, to posuďte sami na videu uvedeném na konci článku. Rozhodčí však branku uznal a domácí tak vyhráli.

HC Slezan Opava - AZ Havířov 1:2

Branky a nahrávky: 27. Pavelek (Polok) - 4. Stránský (Sztefek), 54. Sztefek (Stránský, Potočný).
Kromě utkání ve Vsetíně sledovali šumperští fanoušci po očku i duel v Opavě, kde se představil druhý celek pořadí Havířov. Ten již několik kol tvrdě šlape Drakům na paty a má v tabulce stále pouze tříbodový odstup. A neztratil body ani na horké opavské půdě. Již ve čtvrté minutě poslal hosty do vedení Stránský po Sztefkově přihrávce, aby stejná dvojice v závěru již za stavu 1:1 rozhodla o zisku tří bodů. Oba hráči si prohodili pozice a Sztefek vystřelil Havířovu výhru ránou pod břevno. Jedinou opavskou trefu zaznamenal Zdeněk Pavelek po utěšené souhře s Tomášem Polokem. Slezan doplatil v poslední třetině na častá oslabení.

VHK Vsetín - Salith Šumperk 2:3

Branky a nahrávky: 2. Vaněk (Ševčík), 9. Dubec (Vaněk, Rufer) - 2. Velecký (Haas), 4. Červenka (Tesařík, Velecký), 39. Červenka.
Na vsetínském ledě se nevyhrává, tentokrát byl ale Lapač dobyt. Nic na tom nezměnil fakt, že Valaši byli minimálně rovnocenným soupeřem lídra tabulky. Fantastický výkon s řadou neuvěřitelných zákroků však předvedl Tomáš Štůrala, střelecké obrození potvrdil Adam Červenka. A pozadu nezůstal ani Michal Velecký, který i ve svém čtrnáctém letošním startu dokázal bodovat. Drakům nejvíce škodil aktivní Dubec, který se předvedl zvláště vyvedenou ránou na 2:2. Jenže právě tato opora Valachů ztratila v přesilovce kotouč a Červenka v brejku vykoupal Hromadu a nekompromisně zavěsil. Sté utkání v seniorské kategorii odehrál Marek Haas, který vévodí +/- hodnocení celého týmu. Návrat na vsetínský led prožil i Martin Ambruz, který byl nejaktivnějším střelcem ze strany Draků v celém zápase - na Hromadu vyslal celých šest pokusů.