Souboj o třetí místo, na led Draků přijedou Ďáblové

Souboj o třetí místo, na led Draků přijedou Ďáblové

Dominik Mihailescu, sobota 18.11.2017
Šumperští hokejisté v rámci dvacátého prvního kola přivítají na svém ledě celek HK Nový Jičín. Ďáblové v posledním utkání utrpěli porážku od Porubu. Ta zvítězila 6:2 a hosté si budou chtít v Šumperku spravit chuť. Nový Jičín je v tabulce aktuálně na čtvrté pozici a ztrácí na Draky dva body, v případě výhry by je tedy čekal posun na třetí příčku v tabulce. Jak si vede tento celek na hráčských pozicích? O tom pojednává náš dnešní článek.

BRANKÁŘI:

V brance Nového Jičína pravidelně nastupuje jako jednička zkušený Jiří Slovák. Gólman ďáblů má zkušenosti, jak z druhé ligy, tak i z té první. Dle statistik serveru hokej.cz odchytal tento gólman devět zápasů s průměrem 2,62 gólů na zápas, což aktuálně činí nejlepší průměr v celé lize. Osmadvacetiletý brankář by měl s největší pravděpodobností chytat i v utkání se Šumperkem. Co se týče náhradního brankáře, tak tím je Tomáš Kohn. Rezervní hráč nemá úplně lichotivé statistiky. Ve svých pěti zápasech zvítězil jen jednou a průměr branek na zápas činní 4,72.


Jan Matějka již neprožene hráče Nového Jičína v drese Draků
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

OBRÁNCI:

Nejproduktivnějším bekem v drese Ďáblů je Vojtěch Adamík, který minulý rok nastupoval za ostravskou Porubu. Obránce Nového Jičína má prozatím na svém kontě dvě branky a osm asistencí (dle statistik serveru hokej.cz). Dalším z obránců je Jakub Hruška. Gól a tři asistence, to je bodování třiadvacetiletého zadáka.


Nový Jičín alias New Jersey
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

ÚTOČNÍCI

Tabulce produktivity v útočných řadách vévodí Robin Gebauer. Kanonýr Ďáblů má zatím na svém kontě šest branek a čtyři asistence. O jeden bod méně má Pavel Zedník (2+7). Zbytek gólů je rozprostřen napříč celým mužstvem. Kromě Gebauera celek žádného velkého střelce nemá. Takovou zajímavou perličkou je to, že dva nejproduktivnější hráči tohoto celku (Gebauer, Adamík), jsou zároveň nejtrestanějšími hráči.


Budou se Draci radovat i tentokrát?
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Mužstvo trénuje zkušený Petr Macháček. Kouč, který prožil celou karieru v Novém Jičíně dovede své hráče na led v 18:00 hodin, kdy bitva vypukne. Zápas můžete sledovat na webu onlajny.com popřípad můžete využít naší internetovou televizi LifeTv.cz