Souboj nejlepších! Draci vyzvou Moravské Budějovice

Souboj nejlepších! Draci vyzvou Moravské Budějovice

Dominik Mihailescu, Luboš Vácha (úvodní foto), pátek 11.1.2019
Šumperští hokejisté v rámci 31. kola vyzvou na svém ledě nejlepší celek sousední skupiny Jih. Na zimní stadion Draků přijedou Žihadla z Moravských Budějovic. Ta jsou aktuálně na pvním místě se získem šedesáti bodů. Šumperk se může pyšnit tím, že je jediným celkem, kterému Moravské Budějovice v letošní sezóně nedokázaly vstřelit branku. Bude mít utkání v podhůří Jeseníků podobný průběh? Nebo budou dominovat Žihadla? To se dovzíme v sobotu v 17 hodin. Pojďme se nyní podívat na sestavu celku HC Moravské Budějovice 2005.

BRANKÁŘI:

Jasnou jedničkou v brance Moravských Budějovic je PAVEL JEKEL. Odchovanec brněnské Komety, který si prošel týmy jako Technika Brno, Horácká Slavie Třebíč a nebo třeba Vsetín, odchytal ze Žihadla devatenáct utkání z šestadvaceti s průměrem 1,62 gólů na zápas. Záda mu bude krýt pravděpodobně Jan Čáp. Ten zasáhl letos do pěti zápasů.


Pavel Jekel v brance Třebíče v sezóně 2016/2017. (foto: J. Mokrý - www.hstrebic.cz)

OBRÁNCI:

Nejzkušenějším bekem je devětadvacetiletý Roman Kadela. Obránce, který nastupoval v drese Olomouce, Komety nebo Třebíče, si v této sezóně připsal deset bodů za dva góly a osm asistencí. Nejproduktivnějším zadákem je Daniel Kabelka. Ten letos skóroval sedmkrát a dvanáckrát přihrál.


Roman Kadela v dresu ještě prvnoligové Olomouce (foto: Hana Vítková - www.hc-olomouc.cz)

ÚTOČNÍCI:

Nejproduktivnějším hráčem je vyhlášený střelec LADISLAV RYTNAUER. Fanoušci si ho mohou pamatovat ještě z dresu Havlíčkova Brodu nebo Jihlavy. Osmatřicetiletý hokejista má zatím zapsaných pětačtyřicet bodů (24+21). Další hráč, na kterého by si měli Draci dávat pozor je David Horký. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Horácké Slavie vsítil osmnáct branek a připsal si dvacet nahrávek na gól.


Ladislav Rytnauer - HC Moravské Budějovice 2005 (foto: L. Vácha - www.bkhb.cz)

ROZHODČÍ:

Hlavním rozhodčím duelu se Žihadly bude Martin Dufka z Držovic. Na čáře mu budou pomáhat pánové Petr Křivohlavý a Martin Klouda.

KDE UTKÁNÍ SLEDOVAT?

Jako již tradičně můžete utkání zhlédnout na stránkách www.lifetv.cz. Pokud Vaše možnosti nebudou tak bohaté, můžete také zápas sledovat prostřednictvím textového přenosu na stránkách www.onlajny.cz. Duel začne v 17 hodin.