Sežehnou Draci létající Jestřáby?

Zuzana Košťálová, středa 25.8.2010
Š u m p e r k - Draci ještě nestačili pořádně oslavit šesté vyhrané utkání v řadě proti Slezanu Opava a už ve čtvrtek 26. srpna nastupují na ledě Jestřábů z Prostějova k dalšímu přátelskému zápasu. Jestřábi mají ze šesti odehraných utkání pouze dvě prohry, obě proti Uherskému Hradišti. V tabulce úspěšnosti v přípravných zápasech si drží pátou příčku. Prostějov se chce po loňské neúspěšné sezóně opět vyšvihnout na přední příčky tabulky. V letních měsících se změnili také majitelé klubu, předsedou Jestřábů se stal Michal Tomiga.

Trenér Prostějova Petr Zachar má ve svém kádru i bývalé šumperské hráče. A to Lukáše Dubu a Martina Stejskala, kteří jsou v přípravě nejproduktivnějšími muži prostějovského týmu. Duba má na svém účtu pět vstřelených branek a dvě asistence, Stejskal vsítil čtyři branky a na dvě přihrával. Hned v závěsu je za nimi útočník Michal Šimo. V dávných dobách za Šumperk nastoupili i Petr Žajgla a obránce Petr Doseděl. Z důvodu pracovního vytížení své působení u Jestřábů na vlastní žádost ukončil Petr Jelínek, taktéž bývalý „Drak“. Nejspíš si pamatujete i na Jiřího Pašku, který v sezóně 2007/2008, tehdy ještě za Šumperk, vstřelil proti Prostějovu v 60. minutě vyrovnávací branku. Posunul tak utkání do prodloužení a následně i do samostatných nájezdů, kde rozhodl Robin Kovář. Šumperk vyhrál 3:2.

Drakům se na střídačku vrátí Radek Kučera, do branky se postaví Marek Peksa. Na soupisce se objeví i Roman Meluzín, který v úterním souboji s Opavou absentoval z důvodu plnění trenérské licence. Samotné utkání můžete sledovat ve čtvrtek 26. srpna 2010 od 18:00 ZDE. Uvidíme, jestli Draci sežehnou svým mocným ohněm i létající Jestřáby.

Pravidelné střídání brankářů pokračuje, v Prostějově se mezi tyče vrátí Marek Peksa