Sedmičlenná druhá liga startuje, Draci jedou dobývat led kopřivnické Tatry

Sedmičlenná druhá liga startuje, Draci jedou dobývat led kopřivnické Tatry

Jaroslav Svoboda, pátek 8.9.2017
Šumperský klub zažívá složité období. Nikoliv vlastní finanční nestabilitou, nikoliv pochybnostmi o kvalitách kádru. Spíše do příprav na letošní sezónu 2. hokejové ligy zasáhla vyšší moc. Draci postrádají ledovou plochu, trénují v uničovském azylu a hlavně mají před sebou složitý úvod mistrovské sezóny. První domácí duel soutěže by totiž měli, v optimálním sledu událostí, odehrát počátkem listopadu. Do té doby je čeká série venkovních duelů, počínaje soubojem na ledě týmu HC TATRA KOPŘIVNICE, který je naplánován na sobotu 9. září s úvodním buly v 17:00.

Bude to hodně o srdíčku, bojovnosti a týmovém duchu. Draky čeká úvodních čtrnáct zápasů sezóny venku, tedy neustálé cestování a výrazně méně času na odpočinek a regeneraci.

A hned úvodní duel sezóny nebude zrovna jednoduchou záležitostí. Kopřivnický hokej prošel v létě několika změnami. Do názvu klubu se vrátilo jméno tradičního partnera klubu. Klub také avizoval nové webové stránky, zatím k jejich zveřejnění nedošlo.

Mužstvo však výrazně posílilo, vpřed se hnulo i v rámci komunikace s fanoušky. V tomhle směru je stěžejním založení oficiálního klubového profilu na Facebooku.

Kopřivnické posily: Hromada, Stříž i bratři Golovi

Tatrovka se snažila v létě posílit kádr, moc převratných změn ale na soupisce nehledejme. Tou nejvýraznější může být příchod Petra HROMADY, již zkušeného brankáře, který pomáhal Vsetínu vybojovat v sezóně 2016/17 vyšší soutěž.

Druhým velmi zajímavým jménem na seznamu letních posil je obránce David STŘÍŽ, který se po patnácti letech v evropském vyhnanství vrací na česká kluziště. Muž, který prošel mládežnickými výběry Vítkovic a krátce působil třeba v Chomutově, prošel v posledních letech švédským a francouzským hokejem. Původně oblékal dres Sundsvallu, své angažmá ve Skandinávii završil jednou sezónou v IF Troja. Následoval přesun do Francie a osmileté působení ve Štrasburku. Nyní se Stříž vrátil do České republiky.

Na soupisce pak naleznou bedliví fanoušci i další nová jména v kopřivnickém kádru, z třinecké juniorky by měly průběžně kopřivnický tým doplňovat mladé pušky v podobě Daniela Pitka či Grzegorze Radzienciaka. Hlavně devatenáctiletý polský zadák by se mohl stát divácky zajímavou posilou kopřivnického celku. Na soupisce původně byli i porubští bratři Robin a Patrik Golovi, kteří v minulé sezóně působili v krajském přeboru v Bohumíně. Do finální soupisky Tatry na sezónu se však vešel pouze útočník Patrik Gola.

Nahradit budou muset Kopřivničtí odchody hráčů, kteří patřili k důležitým postavám týmu: Adama Vrby či Samuela Ollendera.

Na opačné straně barikády například Červenka či Vrba

Na obou stranách mohou fanoušci zaměřit zrak na hráče, kteří znají méně či více prostředí v soupeřově táboru. Za Kopřivnici nastupuje Adam ČERVENKA, který za šumperský tým odehrál 205 soutěžních zápasů. Zatím vše nasvědčuje tomu, že za Tatrovku bude nastupovat i obránec Tomáš FOJTÍK, který oblékl šumperský dres krátce během sezóny 2007/08, a to v osmi prvoligových duelech dlouhodobé části a ve čtyřech zápasech skupiny o záchranu.

V šumperském týmu může dát čerstvé informace o kopřivnických hokejistech brankář Adam VRBA, který v Kopřivnici působil během posledních dvou sezón. Vrba se vrací do Šumperku po třinácti letech, v sezóně 2004/05 oblékl dres Šumperku ve dvou zápasech. Stejně jako Vrba má i obránce Petr PROCHÁZKA nedávné poznatky z kopřivnického celku, vloni za Tatrovku odehrál 8 zápasů.


Petr PROCHÁZKA během loňského utkání v Šumperku, ještě jako kopřivnický hráč. Letos bude na opačné straně barikády... (foto: V. Václavková, dracisumperk.cz)

Draky děsí loňská vysoká porážka

Oba týmy se v minulé druholigové sezóně potkaly pětkrát a s poměrně vyrovnanou bilancí, když Draci vyhráli dvakrát v normální hrací době a jednou v nastavení, Kopřivnice pak jednou také za dva body a poté v Šumperku za plný počet. Právě ona jediná plnohodnotná kopřivnická výhra musí šumperské hokejisty děsit, ale zároveň motivovat. Kopřivnice skórovala ze všeho, na co v utkání sáhla, nakonec navýšila stav až na děsivých 1:6.

Jenže zatímco vloni vedli do boje oba týmy trenéři Aleš Flašar (Šumperk) a Václav Slabý (Kopřivnice), letos půjde o souboje jiných trenérských postav. Kopřivnický tým zbrojí pod taktovkou Jaroslava KOFRONĚ, šumperský celek pak rukuje do bitvy s Pavlem HULVOU na střídačce.

Kopřivnická příprava: Výhry s Opavou i Novým Jičínem

Tatra absolvovala během předsezónní herní přípravy pět zápasů. Ten první se odehrál 15. srpna na ledě Nového Jičína, v derby vyhrála Tatra 4:2, když obracela z vedení soupeře 2:0. Výhru trefili Pargáč a Sluštík v 59. a 60. minutě. V odvetě pak zase Nový Jičín vyhrál o dvě branky v Kopřivnici, jediný gól domácích vsítil Poruba.

Poté odehrála Tatrovka dva duely proti Opavě, na půdě soupeře prohrála 4:5 po nájezdech, v odvetě doma pak Kopřivnice vysoko 4:1 vyhrála. Generálku na ligu obstaral tento týden duel s Bohumínem, ve kterém hráči našeho prvního soupeře vyladili mušku a vyhráli vysoko 8:2.

Nejlepším střelcem Tatry v přípravě se stal Adam Kofroň se čtyřmi góly, navíc právě Kofroň dokázal skórovat ve třech posledních zápasech. Po třech trefách pak zaznamenali Michal Vyčesaný, Marek Pěnčík a Jan Poruba.

Zbývající program kola

Vzhledem k soutěžnímu systému budou letos zápasová kola na jednotlivá utkání chudá, tedy počtem. V moravské skupině, sedmičlenné, tedy bude jedno mužstvo odpočívat a zbývající kluby obstarají tři zápasy. Kromě utkání v Kopřivnici se ligová soutěž načne v Hodoníně, kam přijede Nový Jičín. Domácí půjdou do zápasu jako favorit, aspoň dle mínění sázkových kanceláří.

Ty obdobně vnímají i zápas mezi Opavou a Valašským Meziříčí, kde domácí klub by měl být v zápase s Bobry mírným favoritem.

15:00 - Opava vs. Valašské Meziříčí
17:00 - Hodonín vs. Nový Jičín

Vstoupí Draci do ligy vítězně?

Šumperk v minulé sezóně ve všech třech odehraných zápasech bodoval, v tom prvním po divoké přestřelce po vítězství 7:6. Naváží Draci i letos na tento tříbodový zisk? Utkání začíná v 17:00 a vysílat jej živým textovým přenosem bude server Onlajny.CZ. Pískat jej pak bude jako hlavní rozhodčí Jan Vaněk, na čarách mu budou pomáhat Zbyněk Novák a Vladimír Rožánek.