Řezáč končí v Šumperku, přichází Ševčík a Danielčák

Řezáč končí v Šumperku, přichází Ševčík a Danielčák

Dominik Mihailescu, pátek 27.11.2020
Šumperský kádr zaznamenal řadu změn před rozjetím Chance ligy. Mužstvo opouští Jakub Řezáč. O rozvázaní smlouvy požádal z vlastní iniciativy. Klub by tímto chtěl šestadvacetiletému obránci poděkovat. S hráčem se ovšem počítá pro příští sezónu. Řezáč v Šumperku naskočil do pěti sezón. Na kontě má 161 startů za Draky z toho 49 bodů (9+40).

Šumperk ovšem i posiluje. Trenér Martin Sobotka má nyní k dispozici Ondřeje Ševčíka do obrany a Jozefa Danielčáka do útoku.

Ondřej Ševčík je jednadvacetiletý odchovanec vsetínského hokeje. Loňskou sezónu odehrál v druholigovém Hodoníně, kde nastupoval pravidelně proti Drakům. Ve druhé lize odehrál 72 utkání. Dohromady nastřádal 21 bodů (9+12). Zajímavostí je, že v juniorských letech pobýval ve Švédsku. Tam nastupoval dokonce v nejvyšší soutěži.

Jozef Danielčák je dvaadvacetileté pravé křídlo pocházející ze Slovenska. Minulý rok nastupoval v první lize za Havířov. V jednatřiceti zápasech si připsal dva body. Na střídavém startu také vypomohl v šesti duelech Opavě (2+1). Danielčák má zkušenosti i se slovenskou extraligou. Zde odehrál 11 zápasů, při kterých vstřelil jeden gól. Stejně jako Ševčík strávil juniorský věk na severu. Tady ovšem brázdil po finských kluzištích.

Jozef Danielčák v dresu Havířova (Foto: hc-havirov.cz).

Oba hráči s týmem trénují po obnovené společné přípravě. Hráčské smlouvy pak byly podepsány do konce letošní sezóny.