Radek Kučera: Myslím si, že na první utkání to bylo dobré

Jaroslav Svoboda, pátek 10.8.2012
Š u m p e r k - Draci mají za sebou první přípravné utkání na prvoligový ročník 2012/2013. Na ledě novojičínského stadionu sice vedli 3:1 nad polským celkem JKH GKS Jastrzebie, nakonec ale musel Šumperk zachraňovat remízu. V nájezdech potvrdili Draci své kvality a vyhráli. „Myslím si, že na první utkání to bylo dobré, měli jsme více šancí. Navíc kluci to na ledě odbojovali,“ pochvaloval si Kučera. Ten sice nepopřel pár chyb, ale to k prvním zápasům patří. V sestavě Draků se pak objevil polský talent Damien Kapica.

Draci nevstoupili do utkání špatně, i když prohrávali 1:0. Přesto se podařilo šumperskému celku otočit vývoj zápasu, po trefách Matěje Blinky, Vladimíra Cinka a Daniela Vrdlovce vedl Šumperk v polovině utkání 3:1. „Byli jsme střelecky aktivnější, měli jsme více šancí. Bruslařsky to nebylo špatné, a to jsme teprve chvíli na ledě. Kluci to i odbojovali,“ pochvaloval si trenér Draků Radek Kučera.

Ve 34. minutě utkání došlo ke nezaviněnému zranění útočníka polského týmu Jiřího Zdeňka. Dle dostupných informací (server www.jkh.pl) by se mělo jednat o zlomenou nohu. Tímto přejeme Jiřímu Zdeňkovi co nejrychlejší uzdravení a brzký návrat na led.

Jediný slabší moment ze strany prvoligového účastníka přišel na konci druhé třetiny. To se domácím podařilo otočit vývoj utkání, vinou vlastní nepozornosti tak Šumperk musel v poslední třetině, i přes nadějný stav ze 28. minuty, odvracet prohru. „Bohužel jsme na chvilku polevili, Jastrzebie to ztrestalo. Chybičky se samozřejmě během zápasu našly, bylo to první utkání. Spíš bych se divil, kdyby to bylo bez chyby,“ tvrdil na rovinu Kučera, který v sestavě využil i služeb polského mladíka Damiana Kapici.

Daniel Vrdlovec bodově ze strany Draků ovládl utkání (archivní snímek, autor: Pavel Svoboda)

Na něj i zbytek bojovníků o smlouvu čekají náročné dny a týdny. Projít sítem a nakonec mít možnost reprezentovat Draky v 1. lize určitě nedostanou všichni přítomní hokejisté. „I dnes večer si nad hráčské seznamy sednu a budu přemýšlet. Je možné, že nás někdo opustí tento týdne, určitě ale první selekce přijde na konci příštího týdne, po domácím utkání s Hradcem Králové,“ naznačil Kučera, který tak chce pomalu formovat tým pro ostrý start sezóny.

Další přípravné utkání odehrají šumperští hokejisté v úterý, 14. srpna, na ledě havlíčkobrodských Rebelů. Poprvé doma se představí o dva dny později, kdy je čeká zmiňovaný zápas s Hradcem Králové.