První trénink Draků: Odešel Haloda, přichází exreprezentant i hráč ze zámoří

První trénink Draků: Odešel Haloda, přichází exreprezentant i hráč ze zámoří

Michal Krobot, Dominik Mihailescu, úterý 4.8.2020
Draci se pod taktovkou trenéra Martina Sobotky zúčastnili v pondělí prvního tréninku na ledové ploše. S mančaftem už ale netrénoval obránce Marek Haloda. Ten se stěhuje k západním sousedům do Německa. I přesto se na hřišti objevili hokejisté se zajímavými zkušenosti. Například dva obránci, kteří v minulosti působili v zámoří a jeden z nich tam strávil loňskou sezónu. Dále pak jeden cizinec a juniorský mistr republiky. V tomto článku se na nové hráče v drese Šumperka zaměříme.

Obránci

Martin Nepokoj

Další posilou z CHANCE ligy je dvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu. První rok mezi dospělými odbyl v sezóně 2018/19. Včetně play-off odehrál v dresu Bruslařů 37 utkání s bilancí 5+7. Nastupoval zde v obrané dvojici s jedním z nejlepších obránců 2.ligy Tomášem Semrádem, vedle kterého sbíral cenné zkušenosti. V mládežnické kategorii reprezentoval Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Mladou Boleslav. CHANCE ligu poznal loni v dresu Havířova. V premiérovém roce si ve 33 zápasech připsal 7 bodů.

Adam Spálovský

Novým bekem, který se objevil na včerejším tréninku, je jednadvacetiletý Adam Spálovský. V minulých letech nastupoval za mládežnické týmy v Havířově, Přerově a Olomouci. Poslední dva roky hrál třetí nejvyšší soutěž za Orlovou, Hodonín a Žďár nad Sázavou. V sezóně 2019/20 ve druhé lize posbíral 14 bodů v 36 kláních. Teď se bude snažit pomoct Drakům.

Stanislav Dosek

Je jednadvacetiletý obránce, který se jeví jako zajímavá akvizice. Uplynulé dvě sezóny strávil za mořem, a teď je zpátky, aby ukázal jak v Americe dozrál. V tamějších juniorských soutěžích odehrál 94 zápasů, přičemž vstřelil 8 gólů a na 24 nahrál. Před odletem hrál za České Budějovice. Mezi muži dostal šanci na jeden přípravný zápas, další už přidat nestihl. Je ovšem pravděpodobné, že by se do A-týmu Motoru dostal i na regulérní sezónu. Stanislav dostal za své výkony možnost obléct dres reprezentační devatenáctky. Letos bude mít modrobílý trikot.

Jiří Kališ

Obránce ze Žďáru nad Sázavou, jenž se pokusí poprat o místo v týmu. Hráč, který se narodil v roce 1997, má zkušenosti z druhé hokejové ligy, kde oblékl dres Nového Jičína a Žďáru nad Sázavou. V posledních 31 zápasech získal pro svůj tým 10 bodů (3+7). V pořadí druhý muž, který má zkušenost s hokejem za oceánem. Za juniorský tým Floridy odehrál 44 utkání s individuálními statistikami 11+22. Poté zkoušel soutěž mužů v dresu Caroliny Thunderbirds. V sedmi kláních vstřelil gól a na další přihrál. Do Šumperka přicházi na try-out ze Žďáru nad Sázavou. Důležité je také zmínit to, že jeho otec, Oldřich Kališ, v sezóně 2006-2007 odehrál druhou ligu za Šumperk. Jeho poslední v kariéře.

Enrik Švec

Do šumperské obrany se v rámci přípravy také podívá dvacetiletý slovenský obránce Enrik Švec. Ten nemá ještě žádnou zkušenost se zahraničním angažmá, a tak je šumperská destinace první v jeho kariéře. Švec nastupoval v roce 2018/2019 v nejvyšší slovenské soutěži za reprezentační dvacítku. O rok později se vrátil do Dubnice, kde v předešlých letech působil. Kromě zápasů za místní juniorku, odehrál také ve druhé nejvyšší soutěži loni v seniorské kategorii 37 utkání. Slovenskou soutěž má zmáknutou, zvládne to stejné i v Česku?

Útočníci

Tomáš Krč

Tento urostlý útočník přichází z třinecké juniorky. Věk 20 let, výška 191 cm, váha 95 kg. S těmito proporcemi zajisté není snadné Tomáše odstavit od kotouče. S mladými Oceláři získal juniorský titul v sezóně 2018/19. V uplynulém ročníku si v soutěži DHL Cup zapsal 8 gólů a 3 asistence v 18 startech. Před odchodem do Moravskoslezského kraje hrál právě za mladé Draky. Nyní je odchovanec Lanškrouna zpět.

Jiří Uhlík

Čtyřiadvacetiletý talent z druhé ligy. Uplynulé 4 roky hrál za SHC Klatovy. Díky výkonům za celek nedaleko Plzně se také loni podíval do Chance ligy v barvách Sokolova. V posledních dvou sezónách odehrál 75 klání a stihl nastřádat skvělých 86 kanadských bodů (47+39). V CHANCE lize se loni představil po gólu a asistenci. Do svých dvaceti let postupně vystřídal mládež v Plzni a Hradci Králové. V sezóně 2014/15 si dokonce připsal start v extralize na ledě východočechů.

Aktuální soupiska týmu DRACI PARS ŠUMPERK

Brankáři: Marek Peksa, Martin Altrichter, Dalibor Venouš.
Obránci: Petr Gewiese, Daniel Kabelka, Jakub Řezáč, Dominik Věntus, Štěpán Dudycha, Stanislav Dosek, Jiří Kališ, Martin Nepokoj, Adam Spálovský, Enrik Švec.
Útočníci: Tadeáš Jaroš, Jan Milfait, Vojtěch Krejčiřík, Daniel Spratek, Daniel Hroch, Adam Scheuter, Jakub Horký, David Haluza, Matěj Potočný, Tadeáš Král, Tomáš Krč, Jiří Uhlík.

Další dva hráči z Vítkovic, se kterými klub v letošní sezóně bude spolupracovat, by měli dorazit okolo 10. srpna. Konečná soupiska pak bude známa po přátelském utkání 25.srpna. To Draci vyzvou Žďár nad Sázavou.

Fotografie z pondělního tréninku objektivem Věry Václavkové