První prosincový den to vypukne, Draci se po pauze vrací do tempa CHANCE ligy

První prosincový den to vypukne, Draci se po pauze vrací do tempa CHANCE ligy

Alena Ryšavá, čtvrtek 19.11.2020
Přesně před 40 dny, 10. října, odehráli Draci poslední mistrovské utkání CHANCE ligy. Ta se po více než měsíční pauze vrací na některé stadiony už tuto sobotu, 21. listopadu. Draci si ale na start počkají až do úterý 1. prosince. První utkání po pauze odehrají šumperští hokejisté za 11 dní na ledě Baníku Sokolov, následovat bude ve čtvrtek Kolín. Na ledě domácí Škoda arény se pak utkají v sobotu s Vrchlabím. Jaký je současný jízdní řád druhé nejvyšší české soutěže?

Čekání je u konce! CHANCE liga je zpět! Po déle jak měsíční pauze vyjela družina trenéra Sobotky v pondělí na led k první tréninkové jednotce. A nebudou to pouze tréninky, co nás v nejbližší době čeká. V sobotu 21. listopadu budou na programu první utkání druhé nejvyšší ligy. Po dlouhém čekání dostala výjimku ministerstva zdravotnictví ze současný protiepidemiologických nařízení i CHANCE liga. V sobotu se odehraje 5 prvoligových utkání. Benátky nad Jizerou vyzvou Stadion Vrchlabí, HC Dukla Jihlava se střetne s HC AZ Havířov, HC Baník Sokolov se utká s Třebíčí, Frýdek-Místek změří síly s přerovskými Zubry a Valašský hokejový klub bude zápolit s HC Stadion Litoměřice.

Doufáme, že nám první zápasy po pauze přinesou podobnou gólovou radost (Foto: Věra Václavková).

Pro chod současných zápasů je stále povinné testování metodou RT-PCR, které jsou pro mnoha klubů příliš finančně náročné, i proto je start soutěže pro některá prvoligová mužstva až v pozdějším termínu. Draci konkrétně k prvnímu mistrovskému utkání vyrazí do Sokolova, kde se v 18:00 střetnou s tamním Baníkem. Na domácím ledě se poté představí o dva dny později, kdy změří síly se Stadionem Vrchlabí. Utkání startuje rovněž v 18:00.

Takto bude šumperská Škoda aréna vypadat už v sobotu 5. prosince (Foto: Věra Václavková).

Současná epidemiologická situace momentálně nenasvědčuje tomu, že by utkání mohli přihlížet diváci. Majitelé permanentek mohou všechna utkání sledovat zdarma na Hokejka.TV. Aktualizovaný kompletní rozpis najdete ZDE.