První posila do brankoviště! Draci získali nadějného mladíka z Karlových Varů

První posila do brankoviště! Draci získali nadějného mladíka z Karlových Varů

Vanessa Vařeková, sobota 28.5.2022
Na šumperské soupisce pro sezónu 2022/2023 doposud figurovalo celkem čtrnáct hráčů, respektive pět obránců a devět útočníků. Po odchodu všech tří loňských brankářů ale visel největší otazník jednoznačně na postu gólmana. To už je ovšem minulostí. Šumperk představuje dlouho očekávanou posilu do brankoviště. Stává se jí talentovaný mladík z organizace karlovarské Energie, Petr Hamalčík. K týmu by se měl jednadvacetiletý gólman připojit v závěru srpna.

Jednadvacetiletý rodák z Prahy sbíral v mládežnickém věku zkušenosti za pražskou Hvězdu nebo Letňany. Ve druhé lize kromě zmiňovaných Letňan oblékal dres Pelhřimova, Bíliny či Písku. Chance ligu poprvé okusil během sezóny 2018/2019 v Kadani a o rok později se následně přesunul do Ústí nad Labem, kde vydržel až doposud.

Jeho zatím největší průlom v kariéře nastal v prvoligové sezóně 2020/2021, ve které dokázal přechytat zkušeného veterána Marka Schwarze a stal se jedničkou ústeckých Lvů. V základní části odchytal celkem dvacet utkání s úspěšností zákroků 91,23 %. V play off proti ambicióznímu Vsetínu měl čísla ještě lepší, jeho úspěšnost zákroků se zastavila na téměř 94 %. Během jednoho klání na Lapači dokázal dokonce pochytat parádních 55 soupeřových střel. Hamalčík se tak zařadil mezi nejlepší prvoligové brankáře sezóny a rovněž mezi největší objevy tohoto ročníku. Jeho výkony pak zaujaly extraligové Karlovy Vary, do jejíž organizace se následně přidal.

V loňském roce absolvoval přípravu s Karlovými Vary, mistrovskou část ale opět strávil v prvoligovém Ústí nad Labem. Proti Drakům odchytal všechna utkání a v play down byl stěžejní postavou, která Slovanu držela dlouho naději na setrvání v Chance lize. Nakonec však Ústí na úkor Šumperka padlo a sestoupilo do druhé ligy. Nyní však Hamalčík bude stát na druhé straně barikády. Od nové sezóny sice nemění barvy, ale tým ano.

Petr Hamalčík bude od nové sezóny střežit šumperskou svatyni. (Foto: Dominik Mihailescu)

Vyjádření hlavního trenéra Lukáše Majera k angažování Petra Hamalčíka

„Jdeme opět cestou mladých brankářů a Petr byl pro nás od začátku našeho posezónního stavění kádru člověk, kterého jsme chtěli pro náš tým získat. Petr je součástí Energie Karlovy Vary a my jsme velmi rádi, že jsme s touto organizací našli společnou řeč a pro následující prvoligovou sezónu budeme mít Petra Hamalčíka v brankovišti.”