První novoroční zápas venku! Šumperk svede souboj o vítězství s Havířovem

Vanessa Vařeková, pátek 8.1.2021

Šumperský celek vstoupil do nového roku sice v pozměněné sestavě, ale správnou nohou. V domácím utkání se postaral o fantastický výsledek. Svojí urputnou bojovností zaskočil favorita ze Vsetína a obral ho o všechny body. O vítězství 6:2 se postaraly i dvě nové posily. Svůj premiérový gól v modrožlutém dresu zaznamenal ruský útočník Konstantin Ťjurin a první asistenci si připsal obránce Richard Záruba. Draky teď čeká poměrně našlapaný program. Na skvělý týmový výkon budou chtít navázat v dalším souboji, tentokrát na ledě nedalekého Havířova. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu 9. ledna v 16:00.

AZ HEIMSTADEN HAVÍŘOV

Havířovský mančaft odehrál svůj první souboj v novém roce na ledě Baníku Sokolov. O průběhu utkání rozhodla již první třetina, kterou ovládl domácí Sokolov. Havířov stihl zápas ještě zdramatizovat, ale k bodovému zisku nakonec nedošlo. Ze soupeřova ledu si havířovští odvezli porážku 4:3. Aktuálně AZet drží 12. příčku s jednadvaceti body za 16 odehraných zápasů. Na kontě má 6 vyhraných utkání a 8 porážek. V jednom případě pak zvítězil po prodloužení a v jednom zase po prodloužení prohrál. Havířov patří mezi nejtrestanější týmy Chance ligy. Na trestné lavici strávil 267 minut a již ve třech případech byl udělen trest do konce utkání. Hráčům se nedaří ani hra v početní výhodě. Z 67 nabídnutých přesilovek využili pouze 8, hůř je na tom už jen Kolín.

První domácí utkání dospělo až do prodloužení. V něm se radoval hostující AZet, který ukořistil bod navíc za výhru 3:2. Podaří se Drakům bodovat na ledě soupeře? (Foto: Věra Václavková).

BRANKÁŘI

V bráně převážně úřaduje dvaadvacetiletý Dominik Groh, který se do Havířova přesunul v průběhu sezóny z druholigového Znojma. Z deseti odehraných utkání přispěl k pěti vítězstvím a jeho úspěšnost zákroků činí 90,61 %. Ještě lepší úspěšnost 92,19 %Aleš Stezka, který si drží průměr obdržených gólů na zápas na čísle 2,45. Aleš zatím zasáhl do šesti utkání.

Dominik Groh odchytal většinu zápasů. Postaví se do brány také proti Drakům? (Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz).

OBRÁNCI

Na havířovské soupisce figurují hned tři odchovanci šumperského hokeje – Alex Rašner, Tomáš Dajčar a Ludvík Rutar. Alex Rašner je momentálně nejproduktivnějším bekem AZetu, v šestnácti odehraných zápasech si připsal 8 bodů (4+4). V patách mu je Antonín Bořuta, který nasbíral za jedenáct duelů rovněž 8 bodů (3+5). Za zmínku stojí obránce Ondřej Kachyňa, který strávil většinu své kariéry v Českých Budějovicích. Zkušenosti sbíral také v zámoří, kde okusil kanadskou juniorskou ligu OHL a nejvyšší americkou juniorskou ligu USHL.

Alex Rašner začínal s hokejem v Šumperku. Teď patří k velkým oporám havířovské obrany. (Foto: Michal Polák, hc-havirov).

ÚTOČNÍCI

O produktivitu se stará jedna z největších letních posil a nynější kapitán Roman Szturc. Vítkovický odchovanec zatím nasbíral 12 kanadských bodů (6+6), aktuálně je tedy nejproduktivnějším forvardem Havířova. Záda mu kryje Ondřej Procházka (6+5), který v AZetu ožil po neúspěchu v Ústí nad Labem. V dresu Havířova září už třetí sezónu sympaťák Filip Seman, který dříve patřil k tahounům Jihlavské Dukly. Největší přestupovou bombou byl zisk zkušeného extraligového útočníka Martina Adamského. Adamský se po deseti letech rozloučil s extraligovým Třincem. Své štěstí ještě zkusil na začátku sezóny v extraligových Budějovicích, ale po pěti odehraných zápasech se hlásil zpátky v AZetu.

Roman Szturc je bezpochyby jedním z rozdílových hráčů AZetu. S Martinem Adamským patří mezi nejzkušenější hráče v Chance lize. (Foto: Michal Polák, hc-havirov).