Přituhuje: Draci podstoupí přímý souboj o poslední nesestupovou pozici

Přituhuje: Draci podstoupí přímý souboj o poslední nesestupovou pozici

Michal Krobot, úterý 17.1.2023
Sérii proher hodit za hlavu, zapomenout, nechat plavat. Šumperská flotila začala v chanceligovém moři bloudit, ale nyní je čas nasměrovat kormidlo tím správným směrem. Draci ve středu 18. ledna vyjedou na led Pardubic B, které si brousí zuby na dorovnání, nebo dokonce přeskočení Šumperka v tabulce. Bude se jednat o přímý souboj poslední nesestupové pozice Chance ligy. Pars vyzve Pardubice v 18:00.
SKUPINA ČEZ

Pardubice budou nebezpečné

Z posledních čtyř odehraných kol má tým pod taktovkou Václava Baďoučka tři vítězství. Ještě před nimi ztrácelo Dynamo na Draky přibližně 10 bodů, což se mohlo zdát jako velký skok. Jenže ve třech zápasech získaly Parbubice B 9 bodů a náskok Šumperku se ztenčil na pouhé dva body. Program vyšel takovým způsobem, že nám nabídne přímou bitvu o předposlední místo.

Dynamo si v posledních zápasech vyšláplo na Frýdek-Místek, Zlín a v posledním utkání dokonce na jihlavskou Duklu a to jasným rozdílem 4:1. Velký podíl má na posledních výsledcích posila Tomáš Svoboda, který si v prvních pěti startech připsal čtyři góly.

V posledním vzájemném utkání za Pardubice nastoupil Tomáš Vildumetz (Foto: Věra Václavková).

Jednotlivci bodově nezáří. Draci budou muset být ve střehu u všech formací

Nejproduktivnějším hráčem Dynama B je Ondřej Matýs s 19 kanadskými body. Stejný počet bodů má také Jan Zdráhal, díky menšímu počtu branek mu ale náleží až místo druhé. Pardubice mají ovšem i ostřílené borce, kteří umí rozhodovat a také jsou na ledě cítit. Jedním z nich je například Daniel Rákos. Do Česka se vrátil sedmadvacetiletý Jan Mandát, který má bohaté zkušenosti s nejvyšší soutěží a proti Jihlavě hrál ve formaci s Tomášem Kautem.

Minule stál v bráně Vojtěch Nečas, koho nasadí trenéři tentokrát? (Foto: Věra Václavková)

Vzájemné zápasy

13.kolo Pardubice B – Šumperk 3:2sn

Branky a nahrávky: 24. Rouha (Půhoný), 32. Oliva (Půhoný, Kaut), rozh. náj. T. Urban – 34. Bartoš (Žálčík), 40. Bartoš (Drtil, Průžek). Rozhodčí: Petružálek, Rapák – Maštalíř, Zídek. Vyloučení:2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci:270. Střely na branku: 50:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

26. kolo Šumperk – Pardubice B 4:3pp

Branky a nahrávky: 3. Jouza (Kadeřávek, Křemen), 34. Mácha (Kunst, Dudycha), 56. Hrachovský (Žálčík, Kohút), 62. Žálčík (Nedvídek) – 17. Kaut (Hanousek, Vildumetz), 43. Hrádek (T. Urban, P. Machač), 44. Půhoný (Matýs, Sýkora). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1190. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Vzájemné zápasy jsou nerozhodně 1:1 (Foto: Věra Václavková).

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 18. ledna, 18:00

Místo utkání: Zimní stadion Chrudim

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz