Přerov čtyřikrát v řadě neokusil porážku, teď razí pod vrcholky Jeseníků

Martin Schwarz, středa 26.8.2015
Dvě vyrovnané třetiny a rozhodujících závěrečných dvacet minut. Napínavé setkání s Havířovem Šumperští ztratili až ve třetí třetině úterního zápasu, po návratu ze třízápasového cestování znovu vystoupili před domácím publikem. Na zimním stadionu v Šumperku zkusí Salith napravit nezdar s Havířovem už ve čtvrtek 27. srpna v 18:00 hodin, kdy na severní Moravu zavítá sám prvoligový nováček z Přerova. Kdo by čekal, že Zubři budou během léta hledat formu, mýlil by se. Hanáci zatím jedinkrát padli, teď by rádi překonali podruhé i draky. Přijďte spatřit jedno z nejatraktivnějších utkání přípravy na vlastní oči. Souboj s krajským rivalem lze sledovat poprvé před novou sezónou i na internetové televizi LIFETV.

Přípravné zápasy v plném proudu na všech frontách, mimo klubů naší nejvyšší soutěže se pochopitelně v rámci přátelských duelů setkávají i prvoligové výběry. Draci z nedalekých vyzyvatelů stačili doposud narazit na Vsetín, AZ Havířov a také Přerov. Z města od řeky Bečvy přicházejí již během měsíce srpna jasné signály, že to Hanáci myslí s první hokejovou ligou naprosto vážně a nechtějí být v peletonu druhé nejvyšší soutěže za otloukánky. Nejvýraznějším důkazem kvality přerovského kádru jsou samotné výsledky jejich utkání.

Kolonky výsledků se zelenají

Už před prvním vzájemným zápasem, který draci v Přerově prohráli 3:8, jsme vám naznačovali, že Zubři vstoupili do přípravy na novou sezónu více než dobře. Kromě výhry nad Šumperkem ale z druhé ligy postoupivši Přerovští zvládli i následující odvetu s Prostějovem, i když až po samostatných nájezdech. Jediným flíčkem na jinak čistém kabátě výsledků přátelských bojů tedy zůstává prohra ze začátku srpna s polským Jatrzebie.

Zvládnou draci odvetu? Přerov v přípravě exceluje

Zmiňovaný zatím poslední odehraný mač s Prostějovem upekli hokejisté Přerova ve stejný den, kdy Salith naskočil doma proti Havířovským, tedy v úterní podvečer. Draci i Zubři tak budou mít stejné podmínky a ve třech dnech nasbírají dva zápasové starty. Druhá bitva s partou Radka Kučery má být pro modrožluté mužstvo z Hané předposlední zkouškou před přestřižením zahajovací pásky sezóny 2015/2016, na samotný závěr přípravy Přerov doma uhostí slovenskou Žilinu.

Nové tváře zdraví fanoušky kanadskými body

Není žádným tajemstvím, že vedení přerovského hokeje ujednalo několik nových akvizic hned brzy po vystoupení o soutěž výše. A nejedna z nich dává o sobě dobře znát ihned v letním období. Obránce Jakub Grof se gólem a asistencí pochlubil také proti Šumperku, na tento počin navázal v úterý proti Jestřábům. Trenérům dělá radost také útočník a jedna z hlavních tažných sil ofenzivy Roman Pšurný, Grofovi v obraně pracovitě vypomáhá Lukáš Chmelíř. A co víc, do Šumperka poprvé přijede v dresu soupeře několik let u draků působící bek Martin Novotný, stejně jako fanoušci Salithu znají Michala Popelku a Matěje Blinku. V brankovišti dost možná uvidíme extraligou ostříleného Martina Vojtka, jelikož přerovští trenéři gólmany pravidelně střídají.

Zbývající program přípravy:

Salith Šumperk - HC ZUBR Přerov (27. srpna, 18:00)
Salith Šumperk - LHK Jestřábi Prostějov (1. září, 18:00)
LHK Jestřábi Prostějov - Salith Šumperk (3. září, 18:00)

Draci kvůli dvěma inkasovaným brankám ve třetí třetině podlehli Havířovu a ještě předtím utrpěli porážku na ledě Přerova, teď mohou Zubrům splatit účet i s úroky. K úternímu mači s AZetem nastoupil mezi tři šumperské tyče Daniela Zelenka, jenž podržel tým i přes záporný konečný výsledek. A trenéři Kučera s Pivkem i nadále hledají ideální sestavu pro prvoligovou sezónu. Kdo se nakonec ještě uchytne? Utkání Salith Šumperk – HC ZUBR Přerov započne ve čtvrtek 27. srpna v 18:00 hodin, sledovat jej můžete i na serveru onlajny.com a internetové televizi LIFETV.