Posila do útoku: Lubomír Kovařík

Posila do útoku: Lubomír Kovařík

Tomáš Ostřanský, foto: HC ZUBR Přerov, čtvrtek 7.9.2017
Ještě poslední srpnový den nasázel v přípravném duelu extraligových celků za svůj mateřský Zlín dvě branky do sítě olomouckého Branislava Konráda. O šest dní později zamířil Lubomír Kovařík do podhůří Jeseníků, jako výrazná posila útoku a také náhrada za Jana Matějku, který dal přednost civilnímu zaměstnání a nadále bude působit blíže domovu.

Lubomír Kovařík tak trochu doplatil na nová omezení ve WSM Lize. Jelikož v mateřském Zlínu by byl na hranici základní sestavy, putoval do partnerského Přerova. Jak na předsezónní tiskové konferenci uvedl sportovní manažer Zubrů, v zápasech WSM ligy může nastoupit maximálně 18 hráčů do pole. Přerovské tak postihlo zužování kádru a ten se rozhodli doplnit vlastními odchovanci a mladými hráči, kteří také musí v sestavě být.

Také Draci již dlouhá léta spolupracují s klubem ze Zlína, vždyť v loňské sezóně střádal extraligové starty Pavel Sedláček, tehdejší stálice ve druhém útoku Šumperka. Letos má vyřízené střídavé starty do extraligy snajpr z elitní formace Daniel Vachutka. Přesun Kovaříka do podhůří Jeseníků tak dává smysl.

Lubomír Kovařík má ve svých třiadvaceti letech na kontě 140 zápasů ve WSM Lize, které rozdělil mezi Přerov a Prostějov. Dalších 51 utkání přidal za stejné kluby ve třetí nejvyšší soutěži. Za zlínský klub si potom zahrál loňskou skupinu o udržení v extralize, nebo dva zápasy v hokejové Lize mistrů.

A jedna perlička na závěr. Jedná se o juniorského mistra světa z roku 2012. Ovšem ne v ledním, nýbrž v inline hokeji.