Posezónní rozhovor s Vladimírem Velčovským

Posezónní rozhovor s Vladimírem Velčovským

Tomáš Ostřanský, středa 11.4.2018
S téměř dvoutýdenním odstupem vám přinášíme posezónní rozhovor s Vladimírem Velčovským, šéfem hokejového klubu v Šumperku. Během půlhodiny zaznělo jak hodnocení uplynulé sezóny, tak plány do budoucna, včetně odtajnění jména trenéra Draků pro sezónu příští. Vladimíra Velčovského zpovídal Jarda Svoboda, šéfredaktor klubového webu.

Co v rozhovoru také zaznělo? Například to, že po výkonnostní stránce se klub po sestupu posunul o stupínek výše. Loni končila sezóna v semifinále, letos ve finále, shodou okolností se stejným soupeřem. Ředitel klubu nezapomněl poděkovat hráčům, podle jeho slov se kabina postavila k ekonomické situaci naprosto famózně a nezbývá, než ještě jednou poděkovat.

Zmíněny byly rovněž zdravotní peripetie, kdy prakticky celou kabinu postihla viróza. Navzdory tomu, že se některé zápasy dohrávaly prakticky na dvě „pětky“, se uhrálo finále. Byť již nebyly síly na větší potrápení Poruby, hodnotí Velčovský sezónu jako úspěšnou.

Klub má stále neuhrazené některé závazky provozního charakteru, celkově se jedná o šestimístnou sumu. Na „nulu“ by se měl klub dostat v červnu až červenci. Do konce května by potom měl být ze tří čtvrtin naplněný rozpočet, jinak nebude podána přihláška do soutěže.

Co se rekonstrukce stadionu týče, byl klub ubezpečen, že etapa 2B, která je v plánu letos, nemá vliv na přípravu týmu. Suchá letní příprava by měla začít 4. června a končit 4. července. Následovat bude dovolená a na led se tým sejde v pondělí 30. července. V rámci přípravy na ledě hráči absolvují, mimo jiné, třídenní trip se třemi zápasy na Slovensku, což rovněž značí, kdo tým v příštím ročníku povede.

Co řekl k fanouškům, systému druhé ligy nebo k šíři hráčského kádru pro příští ročník? Dozvíte se v přiloženém videu.