Pod lupou: Vladimír CINK se proti Kopřivnici prezentoval kvalitní

Pod lupou: Vladimír CINK se proti Kopřivnici prezentoval kvalitní "černou" prací

Jaroslav Svoboda, sobota 10.2.2018
Zatímco šumperští Draci se již pečlivě chystají na duel v Porubě, kde mohou výrazně zamíchat s kartami v boji o 2. místo po základní části, tak se ještě jednou vracíme k vítěznému utkání proti Kopřivnici. Po celý duel jsme sledovali výkon šumperského odchovance VLADIMÍRA CINKA, statistické shrnutí utkání z jeho pohledu nyní nabízíme. Vystoupení člena třetí formace ovlivnilo hned několik faktorů, tím hlavním ale byla častá hra v nestejném počtu na ledě. A jak během přesilových her, tak i v rámci oslabení dostávali více prostoru na ledě členové první a druhé formace. Největší přínos pro vítězství však poskytl Cink v černé práci pro tým. Hlavně ve třetí třetině totiž dokázal v soubojích získat šest kotoučů!

Rostoucí vytížení gradovalo sedmiminutovým pobytem na ledě ve třetí třetině

Vladimír Cink jako člen třetí formace doplatil, hlavně v úvodních dvou třetinách, na časté přesilovky šumperského celku. Na ty dostávali zprvu příležitost hlavně hráči první a druhé formace. S postupem času a nutností rozvrstvit zátěž mezi všechny hráče, se pak dočkal i Cink. V poslední třetině strávil na ledě bezmála sedm minut, ve kterých nabídl týmu platné služby.

Zajímavostí je, že Cink patřil k nejvytěžovanějším hráčům během hry v oslabení. Šumperk odehrál při přesilovce soupeře téměř šest a půl minut v zápase. Sám Cink pak pomáhal bránit v oslabení přes dvě a čtvrt minuty. V poslední třetině pak strávil na ledě veledlouhé střídání o délce 95 sekund, během kterého začínali Draci v přesilovce, chvíli hráli čtyři na čtyři, aby pak dohrával Cink tohle střídání v oslabení.

Čas strávený na ledě: 17:55 (po třetinách 5:27 + 5:37 + 6:51)
Počet střídání: 20 (7 + 7 + 6)
Čas strávený v přesilovce: 1:32 (14,07 % z týmových přesilovek - 654 vteřin)
Čas strávený v oslabení: 2:17 (41,02 % z týmových oslabení - 334 vteřin)
Průměrný čas střídání: 46,7 vteřiny
Nejdelší střídání: 95 vteřin
Nejkratší střídání: 24 vteřin

Sváteční střelba - jedna rána na branku, druhá zblokovaná

I přes aktivní pohyb a neustálé změny pozic se Cink dostal do střelecké pozice jen dvakrát. V tom prvním případě, který nastal ve druhém střídání v zápase, šumperský útočník trefil pouze blokujícího obránce. Na druhý střelecký pokus si Cink musel počkat do třetí třetiny. V její polovině ho však vychytal brankář Hromada.

Počet gólů: 0
Počet střel na branku: 1 (0 + 0 + 1)
Počet střel mimo branku: 0
Počet střel zblokovaných: 1 (1 + 0 + 0)
Počet střel v přesilovkách: 0
Počet střel v oslabení: 0

Trápení na vhazování, Cink vyhrál jen každé čtvrté

Jestli se v něčem Vladimíru Cinkovi proti Kopřivnici nedařilo, tak to byla hra na vhazování. Šumperský odchovanec absolvoval dvanáct vhazování, z nichž však uspěl jen ve třech případech. Ve třetí třetině pak dokonce ani jednou. Z jednoho vhazování pak byl vykázán.

Co je zajímavé, tak vyhrát buly se Cinkovi podařilo pouze na bodech pro vhazování umístěných v obranném pásmu. Ve středním i v útočném pásmu, kde pravda absolvoval jen jedno vhazování v zápase, neuspěl ani jednou.

Úspěšnost na vhazování: 25,0 % (50,0 % - 28,6 % - 0 %)
Počet vítězných vhazování: 3 (1 + 2 + 0)
Počet prohraných vhazování: 9 (1 + 5 + 3)
Úspěšnost vhazování v obranném pásmu: 37,5 %
Úspěšnost vhazování ve středním pásmu: 0 %
Úspěšnost vhazování v útočném pásmu: 0 %
Úspěšnost vhazování v oslabení: 50,0 %
Úspěšnost vhazování při stejném poměru sil: 22,2 %
Úspěšnost vhazování v přesilovce: 0 %

Kvalitní černá práce - 9 získaných kotoučů a 2 hity

Cink vydatně v utkání podporoval hru u mantinelů, kde často dojížděl jako výpomoc svým spoluhráčům. A vedl si velmi dobře, v plných devíti případech dokázal z těchto soubojů, případně z jiných soubojů jeden na jednoho, vydolovat puk na svou hůl. Zvláště ve třetí třetině si vedl skvěle, šest vybojovaných puků v poslední dvacetiminutovce je toho jasným důkazem.

Sám Cink se nebál v tomto směru nasadit do hry i tvrdost a důraz. Pravda, dva hity nemusí vypadat nijak zázračně, ale ze zápasu, kde Kopřivnice většinu času opravdu byla důraznější a silovější, je to ze šumperské strany spíše nadstandard. Spolehlivý byl Cink i v přesnosti přihrávek. V pomyslném Radegast Indexu nakonec získal 2 body.

Úspěšnost přihrávek: 83,3 % (15 úspěšných/3 neúspěšné)
Úspěšnost přihrávek v přesilovkách: 100 % (2 úspěšné/0 neúspěšných)
Počet vybojovaných/získaných puků: 9
Počet ztracených puků: 4
Počet hitů: 2
Počet zblokovaných střel: 0
Počet trestných minut: 0
Počet vybojovaných přesilovek: 0
Plus mínus hodnocení: 0 (Plus: 0/Mínus: 0)
Radegast Index: 2 (Plus/Minus + Hity + Zblokované sřely)

Dnes v 18:00 | Muži
Draci Šumperk
JKH GKS Jastrzębie